Perkusja elektroniczna

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Perkusja elektroniczna

Postprzez betonowen » 30 gru 2011, 18:16

Hey,
zastanawialem sie nad zakupem takiej perkusji elektronicznej. Czy ktos z was moze uzywa? Co wziac na poczatek? Czy na poczatek kupic sobie tansza jakas niemarkowa, czy od razu kupic markowa i droga, bo tanie sa chujowe?
Czy jest opcja podpiecia perkusji do kompa czy trzeba nagrywac sekwencje? Mozna wrzucic swoje sample do takiej perki?
Peace
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Projekt Pi » 30 gru 2011, 23:17

Mamy elektroniczną perkusję alesis dm5 w garażu, więc mogę rzec iż lepiej kupić droższą, bo ta jest hujowa :D Przy zakupie zwróć uwagę na wielkość talerzy, czy hihet to pad czy talerz. Co do komunikacji z kompem to w grę wchodzi midi. W moim wypadku z midi to dziwna sprawa, bo rozkminiałem długo jak podłączyć do kompa te gary, bo kabla takiego nie mogłem nigdzie dostać. Wyjście midi w moim module to złącze typu din (takie okrągłe z pięcioma pinami) - starsze instrumenty midi mają takie. Trzeba zaopatrzyć się w konwerter din-usb, na allegro kwestia 30 plnów, no chyba że firmowy z dłuższym kablem to 80-180 pln. Także zwróć uwagę przy zakupie. Co do wgrywania sampli to też zależy od modułu. Generalnie tenże jest najważniejszy, pady i talerze mogą być średniej jakości, ale jak chcesz kombinować coś więcej i mieć dostęp do zaawansowanych opcji edycji to radzę zainwestować w dobry moduł.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez betonowen » 31 gru 2011, 15:55

czyli ze do kompa albo do samplera smialo podlacze? a ile tych talerzy kupic bo widzialem ze mozna pare tylko albo wiekszy zestaw? i jakie sa te niechujowe?

http://www.roland.com/products/en/TD-3KW/

?
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Projekt Pi » 01 sty 2012, 16:43

Ten Rolandzik pierwsza klasa! Taki klasyczny zestaw, wszystko co potrzeba. Talerze wyglądają na porządne no i werbel zajebisty, rimshoty można grać. Zawsze można rozbudować taki zestaw o dodatkowe pady jakby ci było za mało.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez betonowen » 04 sty 2012, 18:43

betonowen napisał(a):czyli ze do kompa albo do samplera smialo podlacze?
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Projekt Pi » 04 sty 2012, 21:46

Projekt Pi napisał(a):Trzeba zaopatrzyć się w konwerter din-usb
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez Yabol » 05 sty 2012, 22:43

JA niedawno kupilem

Alesis DM8

Zajebiśie jestem zadolony, nie umiem grać, ale Ćwiczę codziennie i są tam jakieś efekty :D


Fajne jest to, że bez problemu łączę ją MIDI do FPC i gram sobie z własnych sampli. Do tego jest 99 brzmień, gdzie dużo z nich brzmi fajnie i naturalnie.

Ja bym się nie bawił w DM5 czy 6, bo miałem okazje widzieć je na żywo i wypadają blado do DM8. Z resztą to nie jest sprzęt na miesiąc czy pół roku.
Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Postprzez ReAktor » 05 sty 2012, 23:00

serio jabi?. 8)
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez Yabol » 05 sty 2012, 23:50

Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Postprzez ReAktor » 06 sty 2012, 00:03

no to teraz będą na żywo te technoidy czy tam inne roboty, pendulum live odstawicie,a tak szczerze to całkiem całkiem Wam to wychodzi i to bez kwantyzacji.
ReAktor
 
Posty: 2686


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron