Ciekawy artykuł o nadużywaniu kompresji, i nie tylko.

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Ciekawy artykuł o nadużywaniu kompresji, i nie tylko.

Postprzez rr9 » 10 sty 2012, 18:24

http://www.polityka.pl/kultura/rozmowy/1522291,1,spec-od-nagran-cd-to-niedoceniony-format.read

W sumie nic nowego dla kogoś kto siedzi w produkcji dłużej niż miesiąc ;), ale cieszy kolejny głos speca w tej sprawie.
rr9
 
Posty: 6

Postprzez cypo » 10 sty 2012, 20:24

Jesli tutaj ktos sie zajmuje produkcja to jest to na pewno muzyka elektroniczna, pochodzaca z komputera... a ten koles z tego artykułu jest przeciwnikiem brzmienia cyfrowego, jego interesuja zywe instrumenty wzmocnione lampami(i ew. pozniej przeniesione na nosnik cyfrowy) - wiec o czym mowa ?
cypo
 
Posty: 621

Postprzez rr9 » 10 sty 2012, 20:41

cypo napisał(a):a ten koles z tego artykułu jest przeciwnikiem brzmienia cyfrowego, jego interesuja zywe instrumenty wzmocnione lampami(i ew. pozniej przeniesione na nosnik cyfrowy) - wiec o czym mowa ?

Jak dla mnie to artykuł przede wszystkim o tym jak niszczona jest w dzisiejszych czasach dynamika, głównie w wyniku przesadzonej kompresji.

Czy ktoś kto mówi, cytat:
Uważałem, że cyfra ma jakiś ukryty błąd, który uniemożliwia zrobienie w tej dziedzinie czegoś dobrego. Przez ostatnich kilka lat przeprowadziłem jednak sporo doświadczeń, z których wynika, że na cyfrę można przenieść całą tę zawartość analogową. Ale zabiegów, które trzeba wokół tego wykonać, jest całe mnóstwo i są to zabiegi zupełnie przeczące współczesnym teoriom tworzenia sygnału cyfrowego.


Ważne jest jednak to, że myślenie o formacie CD jako z natury złym – bo przenosi tylko 44,1 kHz i 16 bitów – jest błędem. To format bardzo niedoceniony.


to na pewno przeciwnik brzmienia cyfrowego?
rr9
 
Posty: 6

Postprzez blue print » 10 sty 2012, 20:43

kiedys chyba yabol zalozyl podobny temat, albo w jakims sie sensownie calkiem wypowiedzial o tym. nie chce mi sie szukac, ale na pewno gdzies tu jest :)
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez cypo » 10 sty 2012, 20:47

Mowie, ze ten artykul jest o transferze dzwieku analogowego na nosniki cyfrowe - a tu jak sam autor pisze - glownym problemem jest usuwanie szumow. W muzyce elektronicznej nie ma tego problemu.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez pika » 10 sty 2012, 21:16

a co to jest treshhold? xD
pika
 
Posty: 208
sopt


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron