problem ;x

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

problem ;x

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 19:25

Siema!
Robię małe domowe studio nagraniowe i sprzęt jaki posiadam to:

-Mikser: Behringer Xenyx 802,
-Karta dźwiękowa: ESI MAYA44,

I mam taki problem, że nie wiem jak podłączyć mikser do karty tak żeby w ogóle działał, czyli żeby się włączył, mam kabel XLR-XLR, żeby podłączyć mic do miksera, i 2 chinche-jack żeby podłączyć mikser do karty, więc proszę o pomoc jak to podłączyć.

Z góry dzięki.
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez Johnny! » 11 sty 2012, 19:30

ale z czym masz problem? wyjscie jednego urządzenia podłączasz do wejscia drugiego urządzenia, prosta zasada

a żeby się włączył to jeszcze pamiętaj o zasilaniu

:wulkan:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 19:32

Ale Behringer nie ma nigdzie zasilania, jak miałem starą kartę zintegrowaną, to podłączałem jack z miksera do karty i działało, a teraz kupiłem ESI MAya44 i nie wiem jak to zrobić...
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 19:38

Dobra, mikser już działa, ale teraz problem, mam jeszcze mikrofon sinn7 dasmic2 i jak mam zrobić, by on działał?
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez cypo » 11 sty 2012, 19:43

Te pytania wydaja sie tak banalne, ze az wstydze sie odpowiadac...

ed: podlacz mic...
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 19:44

Okej, mikser działa tzn. świeci, ale teraz mam problem z mikrofonem. Po prostu jest jakby nie aktywny.

Czekajcie zrobię zdjęcie...


Ed:
http://imageshack.us/photo/my-images/69/cimg3314w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/252/cimg3315.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/687/cimg3316u.jpg/

Co robię źle?
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez Basebox » 11 sty 2012, 20:00

serio nie masz instrukcji do jednego i drugiego?

zakladajac ze dobrze podlaczyles musisz jakos ustawic zeby sygnal z wejscia mikrofonowego w mixerze szedl na wyjscie cinch'owe w mixerze (o ile idzie to jakos istawic) , a w ustawieniach sterownika do karty dzwiekowej ustawic tak, aby system operacyjny (lub program DAW) zbieral dzwiek z tego kanalu/gniazda do ktorego podpiety jest mixer przez cinch'e.
Ostatnio edytowano 11 sty 2012, 20:03 przez Basebox, łącznie edytowano 1 raz
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 20:01

Dobra, okazało się, że kabel był dupnięty, podłączyłem zapasowy i mic działa, ale jest problem, gdzie mam podpiąć głośniki, skoro mam głośniki na jack?
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez Basebox » 11 sty 2012, 20:04

pod karte dzwiekowa.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 20:06

A skoro wejście w karcie dźwiękowej jest jedno na jack, gdzie już wrzuciłem mikser, a reszta to takie duże wejscia?
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez cypo » 11 sty 2012, 20:07

skombinuj sobie normalne kable, zeby podlaczyc to na duze jacki, jak czlowiek... wtedy zniknie polowa problemow
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Basebox » 11 sty 2012, 20:10

cypo napisał(a):skombinuj sobie normalne kable, zeby podlaczyc to na duze jacki, jak czlowiek... wtedy zniknie polowa problemow


to raz.

dwa, mylisz pojecia 'wejscia' z gniazdem. gniazda są cztery, 2 służa to wprowadzania sygnalu dzwiekowego do komputera (tzw. gniazda wejsciowe / audio in) a 2 sluza do wyprowadzania sygnalu dzwiekowego z komputera (tzw. gniazda wejsciowe / audio out).
Każde z tych gniazd jest w stereo, ale zebys mógł się upewnić że tak jest (i dowiedziec paru innych rzecyz o swojej karcie) PRZECZYTAJ INSTRUKCJE!!!
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Johnny! » 11 sty 2012, 20:35

rozpierdala mnie jak za "studio" biorą się ludzie którzy mieliby problem z podłączeniem wideo do telewizora.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Zarowa » 11 sty 2012, 23:01

Tehnik napisał(a):rozpierdala mnie jak za "studio" biorą się ludzie którzy mieliby problem z podłączeniem wideo do telewizora.


Ty, ale ja mam mieć studio do własnego użytku, to ja mam w nim nagrywać, a że nie potrafię podłączyć, to chyba pytam się na forum przeznaczonym do tego, prawda? ;>
Zarowa
 
Posty: 7

Postprzez Johnny! » 12 sty 2012, 01:14

:lol:

jak ty nie mozesz przebrnac przez tak banalny proces jakim jest podlaczenie prostego miksera do jeszcze prostszego interfejsu, to strach pomyslec co bedzie potem. a taki sposob myslenia to sobie lepiej zachowaj do momentu az nie bedzie cie stac na oplacanie typa ktory bedzie latal z kablami i wtyczkami i robil wszystko za ciebie. poza tym gdybys umial czytac to bys zlapal za instrukcje i przeczytal do czego jest kazde gniazdko itd. nie masz instrukcji? to juz ci podpowiedzieli ze jest taka magiczna strona jak google.

tymczasem wroze ci wiecej czasu spedzonego na roznych forach w poszukiwaniu pomocy, niz na nagrywaniu
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez cypo » 12 sty 2012, 02:51

ale sie czepiasz :) robert m tez nie ma zielonego pojecia o studiu i produkcji a jakie hity robi
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Basebox » 12 sty 2012, 11:27

ostatnio dosyc chujowe
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Kubix » 12 sty 2012, 19:49

chyba sie szykuje kolejni diss na roberta m

albo mi sie wydaje albo we wszystkich trackach używa jednego preseta :D jak podłączysz ten mixer to z wideo też ci sie powiedzie :)
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez Basebox » 12 sty 2012, 21:05

lol :]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez kabanowster » 13 sty 2012, 12:34

Obrazek
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron