FL Studio AUTOMATYACJA

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

FL Studio AUTOMATYACJA

Postprzez dual » 11 sty 2012, 20:52

Co je? Zawsze jak nagrywałem "Automation&Score", to po nagraniu automatyzacja wyświetlała się w playliście i mogłem sobie ją ładnie wyedytować w razie jakiejś pomyłki przy zabawie z suwakami. Tymczasem jakoś jej (automatyzacji) nigdzie widzę. Help!
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez dual » 11 sty 2012, 21:10

Dodam jeszcze tylko, że automatyzację zgrywałem na żywo dla niefrutowego efektu, no ale normalnie suwak software'owy podpięty do kontrolera, wszystko gra, ale gdzie ta automatyzacja się zapisała przepraszam bardzo? Dlaczego nie ma jej na playliście?
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez Projekt Pi » 12 sty 2012, 07:17

Wejdź w widok sekwencera krokowego i na dole masz listę rozwijalną, wybierz tam Automation clips. Poszukaj tej ścieżki w pośród wyświetlonych. Jeśli jej tam nie ma to znaczy, że chuj wie ]:->
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez dual » 12 sty 2012, 09:49

Brak... :dnb:
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez oskar_aka_DISEASE » 12 sty 2012, 12:13

ogólnie sa chyba dwie opcje wyświetlania automatyzacji

za pomocą automation clips, która pokazuję kolorami wykresy automatyzacji, które można sobie łatwo edytować. Ale ta opcja jest dostępna tylko w przypadku gdy do automatyzacji wybrało się create utomation clip czy coś w tym stylu. ale w sumie tę opcję stosuje się gdy chcesz automatyzację sam narysować, bez użycia kontrolera

druga opcja to w sumie nie wiem skąd się bierze, ale on automatyzacje rysuje za pomocą szarego szrafu, która jest ciężko edytowalna

ogólnie nie wiem jak Ci pomóc ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
oskar_aka_DISEASE
 
Posty: 240
spośród

Postprzez dual » 12 sty 2012, 14:07

Druga metoda to zapisanie we właściwościach jakby pokrętła (ppm w browserze na pokrętle którego użyłeś i EDIT EVENTS. Tam jest zapisany wykres, ale z tym jest więcej jebania.
Tu:
http://img259.imageshack.us/img259/3741 ... uuefel.jpg

Nie wiem, co miałem zaznaczone/odznaczone że mi się zawsze ładnie automatyzacja zapisywała w playliście...

Workflow nieporównywalny. :(
Tehnik?
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez Johnny! » 12 sty 2012, 17:49

dual napisał(a):Tehnik?

mnie nie pytaj, nie lubie fl studio i nie znam sie na nim ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Hudsonasty » 19 sty 2012, 21:31

Hym... aż musiałem sprawdzać jak to możliwe ?

ale też udało mi się to tak spierdolić i żeby to naprawić to wystarczy:
kliknąć RECa wybrać sobie opcję np. "automation & score" a następnie jak już świeci na czerwono klikamy prawym i pojawia się malutkie menu gdzie jest do wyboru automation, score i audio i tam pewnie miałeś odznaczone :)

popróbuj kilka razy i przed włączeniem rec i po podświetleniu... no chyba że masz innego wała ale może zadziałać :)

HAWK :dnb:
Hudsonasty
 
Posty: 62
Rybnik

Postprzez Cobaltum » 30 sty 2012, 18:23

jezeli uzywales funkcji midilearn wewnatrz plugina to sie nie dziw, fl tego nie wylapie.

musisz wejsc w ten pasek rozwijany gdzie masz drzewko od presetow i opcji, bedzie tam opcja browse parameters i tam mozesz sobie podpiac pod kontroler

:dnb:
Avatar użytkownika
Cobaltum
 
Posty: 13


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron