bejsowa głebia dźwięku

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

bejsowa głebia dźwięku

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 16:25

nie wiem zbytnio jak to nazwać. można to tu usłyszeć

http://www.youtube.com/watch?v=yedD4JsZyT0

nie potrafię tego uzyskać :) i odpowiadać szybko zanim tehnik zamknie
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez effect » 15 sty 2012, 18:10

ale o co chodzi? :?
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez betonowen » 15 sty 2012, 18:11

wystarczy otworzyc klape w fortepianie i wcisnac prawy pedal [nie do konca]
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Johnny! » 15 sty 2012, 18:28

tez nie kumam ocb, szczegolnie jak za wzor sluzy klip w prawie najgorszej mozliwej na yt jakosci
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 19:43

nevermind, sory ze tak nie jasno

nie chodzi mi o velocity (jak już to lewy pedał), tylko hmmmm raczej o ten bass w tym utworze nadający głębię całości. nie ma tam jako tako instrumentu specjalnie dedykowanego do tworzenia bassu, ale jest tam pewne podbicie niskich częstotliwości dające ukojenie :) jakiś kompresor, eq czy cos jeszcze?

remix w hd (chodzi mi o moment od 0:43) http://www.youtube.com/watch?v=4toT5tulEVY
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 19:53 przez Kubix, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez betonowen » 15 sty 2012, 19:51

chuja sie znasz

lewy jest do piano
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 19:57

betonowen napisał(a):chuja sie znasz

lewy jest do piano


nie trzeba naciskać prawego zeby przedluzyc nute c'nie? gram na pianinie od 10 lat uwierz mi :)
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez betonowen » 15 sty 2012, 20:07

synek, gralem na fortepianie jeszcze zanim twoj tatus pierwszy raz wypalcowal mamusie

wkleje z wikipedii bo mi sie nie chce wchodzic w polemiki

Pedał forte

Najważniejszy i najczęściej używany jest pedał prawy, zwany także pedałem forte lub zwyczajnie – pedałem(ang. sustain pedal). Struny większości dźwięków (poza najwyższymi) zaopatrzone są w tłumiki. Kiedy naciskany jest klawisz, tłumik podnosi się ze strun i następuje uderzenie młotka, natomiast kiedy ów klawisz zostanie zwolniony, na struny natychmiast opada tłumik i przerywa trwanie dźwięku. Wciśnięcie prawego pedału podnosi jednocześnie wszystkie tłumiki instrumentu, dźwięk trwa nadal po zwolnieniu klawisza. Ma to kilka zastosowań.

Po pierwsze, pozwala na podtrzymanie pożądanych dźwięków i jednoczesne zwolnienie rąk, dzięki czemu można grać inne dźwięki. Umożliwia również uzyskanie efektu legato (płynnego przejścia) między dźwiękami, które są od siebie zbyt oddalone, aby można było je zagrać bez słyszalnej przerwy. Wzbogaca także fakturę dźwięku, umożliwiając wibrację strun sąsiednich, lecz nie od uderzenia młotka, ale przez przeniesienie drgań.

Pedał ten posiadają wszystkie fortepiany. Pełni zawsze tę samą funkcję.
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez cypo » 15 sty 2012, 20:08

Kubix napisał(a):nevermind, sory ze tak nie jasno

nie chodzi mi o velocity (jak już to lewy pedał), tylko hmmmm raczej o ten bass w tym utworze nadający głębię całości. nie ma tam jako tako instrumentu specjalnie dedykowanego do tworzenia bassu, ale jest tam pewne podbicie niskich częstotliwości dające ukojenie :) jakiś kompresor, eq czy cos jeszcze?

remix w hd (chodzi mi o moment od 0:43) http://www.youtube.com/watch?v=4toT5tulEVY

Dla mnie brzmi to poprostu jak wyciszenie wysokich czestotliwosci na pianinku.. ale ciezko zrozumiec o co ci chodzi.
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 21:20

betonowen napisał(a):synek, gralem na fortepianie jeszcze zanim twoj tatus pierwszy raz wypalcowal mamusie

wkleje z wikipedii bo mi sie nie chce wchodzic w polemiki


jakbym nie wiedział do czego jest prawy. przeczytaj sobie to:

Kubix napisał(a):nie chodzi mi o velocity (jak już to lewy pedał)


ja myślałem o sile naciskania na klawisze a ty o przedłużaniu nut. dziękuje dobranoc

dzieki za odpowiedzi mimo że nikt nie wie o co mi chodzi. jednakże rozwiazanie wydaje sie łatwe więc chyba sam sobie poradzę po głebszym namysle. pozdro :dnb:
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez UMBA » 15 sty 2012, 21:24

w gre wchodzi tutaj odpowiednia synteza i filtry
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez betonowen » 15 sty 2012, 21:39

Kubix napisał(a):
betonowen napisał(a):synek, gralem na fortepianie jeszcze zanim twoj tatus pierwszy raz wypalcowal mamusie

wkleje z wikipedii bo mi sie nie chce wchodzic w polemiki


jakbym nie wiedział do czego jest prawy. przeczytaj sobie to:

Kubix napisał(a):nie chodzi mi o velocity (jak już to lewy pedał)


no jak widac niezbyt

poza tym pisze o fortepianie a nie o pianinie - ale podobnie wygladaja wiec nie bede ci mieszal :rokkyu:
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 22:06

jak cie stać na fortepian z wyjebanym skrzydłem na środku salonu to proszę bardzo. mi pianino pod ścianą stoi.

po za tym ciagle nie czaisz tego że źle rozumeisz moje posty :lol: moje rozumowanie od początku było takie że lewy piano prawy sustain i chuj. ja na początku myślałem że o piano ci chodzi (bo nie powiedziałeś o co) a sustaina nie słyszałem w tym utworze. pokomplikowało się :roll:

edit: zirds ma pedał dwa w jednym
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez Aishenbai » 15 sty 2012, 22:39

Jeśli chodzi o jakąkolwiek głębie to chyba mix i master odgrywają w tym dużą rolę, nie?
Aishenbai
 
Posty: 69

Postprzez Kubix » 15 sty 2012, 22:54

Aishenbai napisał(a):Jeśli chodzi o jakąkolwiek głębie to chyba mix i master odgrywają w tym dużą rolę, nie?


szczerze powiedziawszy mix i master odgrywają rolę we wszystkim :D
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez kabanowster » 15 sty 2012, 23:41

abstrahując od tematu pedałów, owszem w kawałku jest dedykowany instrument basowy - gitara basowa z synthem (ewentualnie klawisze). I to z niego taki bas, przeplata się z fortepianem więc może się zdawać że go tam nie ma, ale jest.

żadna filozofia odnośnie mixu, po prostu uzupełnianie się instrumentów
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez kabanowster » 15 sty 2012, 23:55

bardzo fajny wałek btw
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Kubix » 16 sty 2012, 16:27

Zirds napisał(a):u mnie dlugi sustain/release to prawy, a miekkosc (velocity) to prawy elo

:lol:

jeśli was to interesuje ja mam radzieckie pianino. a klawisze wchodzą tak ciężko jakbym sterował czołgiem (co mnie wkurwia w takich utworach jak np walc minutowy) :) założe się jednak ze takim oryginalnym brzmieniem nie jeden by sie zainteresował. niestety nie mam mikrofonu :D
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez ReAktor » 19 sty 2012, 14:33

http://sluchawki24.pl/p/7/129/beyerdyna ... la-dj.html

:* zbieram na drugie takie, chcę drugą parę- zostałem fanem tej firmy od pierwszego założenia i zaczynam kolekcjonować ich słuchawki.
W planach jeszcze dt150 z "Wielkiej Gry"-chyba do produkcji nie ma lepszych słuchawek, sennheisery wysiadają.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez cypo » 19 sty 2012, 14:51

ReAktor napisał(a):http://sluchawki24.pl/p/7/129/beyerdynamic-dt-770-edition-600-ohm--profesjonalne-dla-dj.html


Pasmo przenoszenia: 5-35.000 Hz

o w kurwę...
cypo
 
Posty: 621

Re: bejsowa głebia dźwięku

Postprzez Zvier » 19 sty 2012, 16:19

Kubix napisał(a):nie wiem zbytnio jak to nazwać. można to tu usłyszeć

http://www.youtube.com/watch?v=yedD4JsZyT0

nie potrafię tego uzyskać :) i odpowiadać szybko zanim tehnik zamknie


Żeby utworzyć głębie basową o którą Ci chodzi musisz zagrać lekki akord na niskich klawiszach i je przytrzymać.
Zvier
 
Posty: 6961

Re: bejsowa głebia dźwięku

Postprzez Aishenbai » 19 sty 2012, 16:29

Zvier napisał(a):Żeby utworzyć głębie basową o którą Ci chodzi musisz zagrać lekki akord na niskich klawiszach i je przytrzymać.


Sorki za głupie pytanie ale co to jest lekki akord? XD W googlach nic mi nie wyszukało.
Aishenbai
 
Posty: 69

Re: bejsowa głebia dźwięku

Postprzez Kubix » 19 sty 2012, 16:38

Aishenbai napisał(a):Sorki za głupie pytanie ale co to jest lekki akord? XD W googlach nic mi nie wyszukało.

:3x:
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez Zvier » 19 sty 2012, 16:41

Miałem na myśli nacisk na klawisze.
Zvier
 
Posty: 6961


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron