Ableton, eksport i utrata jakości.. ?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Ableton, eksport i utrata jakości.. ?

Postprzez clima » 21 sty 2012, 01:05

Witam, mam pytanie związane z jakością utworu po wyexportowaniu go, a mianowicie problem wygląda następująco, (robię w – Ableton 8 ), gdy skończę utwór poddając go uprzednio premasteringowi (przy użyciu ozon 5) brzmi tak jak chcę by brzmiał, po wyexportowaniu go do formatu Wav traci on swoją jakość i nie wiem w czym tkwi problem, kawałek dobrze brzmi w sofcie przed exportem a  po exporcie gorzej.
clima
 
Posty: 91
background

Postprzez benek » 21 sty 2012, 11:22

Ja się podepnę. Też tak mam a nie używam ozona. W dawie a konkretnie w Studio One kawałek brzmi dużo lepiej niż po eksporcie do wava czy do mp3 320.
Nawet zrobiłem próbę wrzucając czyjś kawałek i nic nie dodając wyeksportowałem go i to samo, utwór traci na mocy itp.

Czym to jest spowodowane?
benek
 
Posty: 128

Postprzez pika » 21 sty 2012, 11:30

wyłączcie dither
pika
 
Posty: 208
sopt

Postprzez benek » 21 sty 2012, 11:55

pika napisał(a):wyłączcie dither


A gdzie mam to wyłączyć w S1??
benek
 
Posty: 128

Postprzez Johnny! » 21 sty 2012, 12:10

Albo przestańcie ćpać na robocie.

Było juz wiele testów porownujacych pliki wyjściowe z rożnych DAWow i nawet nietoperze nie usłyszą różnicy pomiędzy głównymi graczami.
Przy renderingu można włączyć lepszej jakości algorytmy i ditheringu i interpolacji ktore brzmią bardziej "gładko" niz w otwartym projekcie, a słuch ma taka wlasciwosc ze lepiej odbiera "ostre" dźwięki, więc lepszy algorytm moze nagle zabrzmiec gorzej. Bo o tym ze dokładnie to samo ale nieco ciszej puszczone bedzie wydawało sie gorsze chyba nie muszę pisać?

Innymi słowy - coś kaszanicie w ustawieniach renderingu albo i nawet na master wrzucacie coś głupiego albo odwrotnie - czegoś brakuje.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Kubix » 21 sty 2012, 12:58

ja tak mam często że koncowy mastering muszę robić na podstawie renderu :) zawsze jakieś wyjście
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi

Postprzez Johnny! » 21 sty 2012, 13:11

Czasem jak czytam co wypisujecie w tym dziale to mam wrażenie ze w ogóle nie macie pojęcia o czym piszecie :lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez clima » 21 sty 2012, 14:18

threshold effect gain na waves ultra knee


Przy renderingu można włączyć lepszej jakości algorytmy i ditheringu i interpolacji


Możeci napisać gdzie to dokładniej jest?
clima
 
Posty: 91
background

Postprzez UMBA » 21 sty 2012, 15:21

Tehnik napisał(a):Czasem jak czytam co wypisujecie w tym dziale to mam wrażenie ze w ogóle nie macie pojęcia o czym piszecie :lol:


:scri:
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez pika » 21 sty 2012, 17:04

benek napisał(a):
pika napisał(a):wyłączcie dither


A gdzie mam to wyłączyć w S1??


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


zabrzmi tak samo jak w projekcie
pika
 
Posty: 208
sopt

Postprzez benek » 21 sty 2012, 17:45

Obrazek


Ja nie mam takiej opcji
benek
 
Posty: 128

Postprzez Zvier » 21 sty 2012, 18:36

*pika S1 to Studio One. :roll:



Obrazek
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez pika » 21 sty 2012, 18:39

Zvier napisał(a):*pika S1 to Studio One. :roll:



Obrazek

wiem ;) ale w temacie jest pytanie o abletona :)
pika
 
Posty: 208
sopt

Postprzez Basebox » 21 sty 2012, 19:22

ja to sie zastanawiam czy tego wav'a co go odsluchujecie po renderingu to nie sluchacie w jakims foobarze/winampie ktory ma wlasne eq/dsp i byc moze dlatego sadzicie ze brzmi inaczej ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Johnny! » 21 sty 2012, 20:58

i co w związku z tym?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Bada » 23 sty 2012, 10:38

no to że często domyślna eq w tych programach ma podbite/obciete nie ktore częstotliwości.
Chyba wszystko zostało już powiedziane/wyjaśnione na temat eksportu więc zamykam ;)
Bada
moderator
 
Posty: 2156
UNION RECORDINGS


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości