Prośba o pomoc w wyborze samplera

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Prośba o pomoc w wyborze samplera

Postprzez olivek » 21 sty 2012, 20:52

To mój pierwszy post na tym forum więc na początku chciałabym się z wszystkimi przywitać :)

Potrzebuję pomocy w wyborze samplera, jednak nie dla siebie tylko dla chłopaka na prezent, a że ja jestem w tym temacie zielona to byłabym bardzo wdzięczna za każdą sugestię.

Ma to być sampler do domowego studia, pomocny w tworzeniu bitów, dobrze by było gdyby nie był zbyt skomplikowany jednak nie zależy mi na kupieniu jedynie "gadżetu". Cena do około 1000zł, myślę że na początek to wystarczy patrząc po cenach tych produktów.

Jeśli jest tu niewystarczająco informacji żeby coś doradzić to zawsze mogę się dowiedzieć i dopisać.
Z góry dziękuję za każdą pomoc!
olivek
 
Posty: 9

Postprzez Johnny! » 21 sty 2012, 20:57

pytanie czy sprzętowy czy programowy się ciśnie na usta
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez olivek » 21 sty 2012, 23:50

Szukam sprzętowego.
I po kolejnych godzinach przeczesywania neta dostrzegłam że to co wcześniej brałam za sampler w rzeczywistości jest kontrolerem midi. Różnice między nimi już znam i wiem że kupić sampler za 1000 będzie ciężko (chyba że używany - nie wykluczam tej opcji).
Teraz jednak kolejny dylemat: co bardziej się przyda do pracy przy tworzeniu muzyki.
Dowiedziałam się też że chłopak pracuje na frootloopsie i używa też syntezator czy coś podobnego o nazwie roland juno-d.
olivek
 
Posty: 9

Postprzez pinkpig » 21 sty 2012, 23:54

Jako sampler polecam Akai, a ma byc używany i w tej cenie lepszy czy nowy i minimalnie droższy? np: http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1453/akai+m ... ition.html
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez pinkpig » 22 sty 2012, 00:17

http://www.tablism.com/viewtopic.php?f=34&t=9049 wlasnie znalazlem ze koles chce sprzedac sporo sprzetu ktory moze Ci sie przydac ;)
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez Johnny! » 22 sty 2012, 00:47

jak ja byłym czyimś chłopakiem ( :marv: ) to chciałbym takie o dostać http://www.native-instruments.com/#/en/ ... kontakt-5/
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez RVerbal » 22 sty 2012, 00:49

Tehnik napisał(a):jak ja byłym czyimś chłopakiem ( :marv: ) to chciałbym takie o dostać http://www.native-instruments.com/#/en/ ... kontakt-5/


olivek napisał(a):Szukam sprzętowego.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Johnny! » 22 sty 2012, 01:12

nie jestem ślepy, ale w tym budżecie nie kupi nic nadającego się do użytku.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Basebox » 22 sty 2012, 02:08

imo hmmm, jezeli twoj chlopak nie ma ostrego cisnienia ze to ma byc hardware, to najlepiej kupic jakis akai mpd (32 powinien wystarczyc, moze sa lepsze)... albo native instruments maschine...
jezeli cie stac to dorzuc piec stowek i kup mu w wersji mikro
http://allegro.pl/native-instruments-ma ... 59720.html
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez olivek » 22 sty 2012, 12:11

pinkpig napisał(a):Jako sampler polecam Akai, a ma byc używany i w tej cenie lepszy czy nowy i minimalnie droższy? np: http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1453/akai+m ... ition.html


Ten sprzęt który podałeś nie posiada żadnych wgranych sampli, można go używać tylko w podłaczeniu do komputera prawda?
olivek
 
Posty: 9

Postprzez olivek » 22 sty 2012, 12:12

pinkpig napisał(a):http://www.tablism.com/viewtopic.php?f=34&t=9049 wlasnie znalazlem ze koles chce sprzedac sporo sprzetu ktory moze Ci sie przydac ;)


Niewykluczone że skorzystam, dzięki!
olivek
 
Posty: 9

Postprzez olivek » 22 sty 2012, 12:37

Basebox napisał(a):imo hmmm, jezeli twoj chlopak nie ma ostrego cisnienia ze to ma byc hardware, to najlepiej kupic jakis akai mpd (32 powinien wystarczyc, moze sa lepsze)... albo native instruments maschine...
jezeli cie stac to dorzuc piec stowek i kup mu w wersji mikro
http://allegro.pl/native-instruments-ma ... 59720.html


Podoba mi się opcja z native instruments, nie stać mnie ale prezent zawsze mogę kupić na spółę z jego bratem.
Czy te urzadzenia działaja z każdym programem? Mój pracuje na FL a widziałam że niektóre sprzęty zostały stworzone specjalnie do współpracy np. Z ableton live - to wyklucza od razu ich zakup prawda?
I jeszcze jedno pytanie, co sadzicie o korg kaoss pad 3? To chyba dość popularny sprzęt, warto się nad tym w ogóle zastanawiać?

Dziękuję za każda odpowiedz! :)
olivek
 
Posty: 9

Postprzez olivek » 22 sty 2012, 20:07

A jeśli zdecydowałabym się na Korg Kaoss Pad 3 to czy byłaby możliwość wgrania w niego np. takich sampli
http://allegro.pl/sample-muzyczne-akai- ... 67982.html

Zależy mi na tym żeby sprzęt który kupię pozwolił na tworzenie muzy także wtedy gdy nie ma możliwości podłączenia się z komputerem.
olivek
 
Posty: 9

Postprzez betonowen » 23 sty 2012, 03:14

Kaoss pad 3 to efektor

Wierze ze chodzi o kaossilator pro (podobny tylko swieci na zielono no i jest samplerem ;) )

A moze uzywany roland 444 albo korg esx? Powinnas sie zmiescic w cenie

Poza tym jak chlopak dziala w fl to moze lepiej kup mu kontroler?tylko pytam :)

Co do pytania o kompatybilnosc to wszystko prazy z wszystkim, ale niektore sprzety maja porobione mapy gotowce pod specyficzny soft i nie trzeba samemu przypisywac funkcji.
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez olivek » 23 sty 2012, 15:05

Betonowen poleciłbyś Korga Esx? To jest ten czerwony prawda? Znalazłam już taki, za 1100 i zastanawiam się nad zakupem, jednak nie przypomina on wygladem samplera np. Od akai dlatego zastanawiam sięczy ma takie samo zastosowanie. Za słabo się znam na tym temacie żeby móc je porównać po opisie, bazuję więc tylko na opiniach w internecie.

Dlaczego myślisz że kontroler byłby lepszy jeśli pracuje w fl? Jedynym powodem dla którego chcę kupić sampler jest to że czasami narzeka że robienie muzy zawsze wiaże się z przywiazaniem do kompa na cały dzień, a samo samplowanie też jest dość uciażliwe i czasochłonne. Myślałam że sampler to będzie jakieś rozwiazanie tych problemów, bo sample ma już wgrane i można z niego korzystać wszędzie.
Dzięki za odpowiedź
olivek
 
Posty: 9

Postprzez Zvier » 23 sty 2012, 15:23

Korg ESX będzie okej. Jest to stacja dzięki której nie będzie musiał w ogóle wychodzić z łóżka żeby zrobić jakiś numer.
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Basebox » 23 sty 2012, 16:45

olivek napisał(a):
Basebox napisał(a):imo hmmm, jezeli twoj chlopak nie ma ostrego cisnienia ze to ma byc hardware, to najlepiej kupic jakis akai mpd (32 powinien wystarczyc, moze sa lepsze)... albo native instruments maschine...
jezeli cie stac to dorzuc piec stowek i kup mu w wersji mikro
http://allegro.pl/native-instruments-ma ... 59720.html


Podoba mi się opcja z native instruments, nie stać mnie ale prezent zawsze mogę kupić na spółę z jego bratem.
Czy te urzadzenia działaja z każdym programem? Mój pracuje na FL a widziałam że niektóre sprzęty zostały stworzone specjalnie do współpracy np. Z ableton live - to wyklucza od razu ich zakup prawda?
Na pewno Maschine ogarnia wszystkie podstawowe funkcje MIDI, co znaczy ze powinien wspolpracowac z kazdym programem.
Dodatkowo sadze, ze aplikacja z nim niego dostarczona dziala zarowno poza DAW'em jak i w nim w postaci wtyczki VSTi.

Niewiem tylko czy jest mozliwosc pobawienia sie Maschine bez uzycia kompa.

I jeszcze jedno pytanie, co sadzicie o korg kaoss pad 3? To chyba dość popularny sprzęt, warto się nad tym w ogóle zastanawiać?
tak jak juz ktos napisal, to głównie efektor. Mozna na tym ponagrywać jakieś dźwięki i je zapętlać, ale chyba nie mozna ich triggerowac tak jak w samplerze typu MPC.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez olivek » 23 sty 2012, 21:01

Kaoss pad 3 na pewno odpada.
Więc albo Korg esx albo machine.
A co ze sprzętem akai mpd np 32. Wiem, że to nie sampler, ale czy ma pamięć na która można wgrać własne sample i używać wtedy bez kompa? Lub czy w ogóle jest to opcja godna rozważenia dla kogoś kto do tej pory dzialal tylko w fl i soundforge'u?
olivek
 
Posty: 9

Postprzez Johnny! » 23 sty 2012, 21:23

gdyby to był sampler to by miał pamięc na sample. to jest tylko kontroler, bez kompa/innego sprzetowego samplera do ktorego sie go podlacza - bezuzyteczny.

machine tez bez oprogramowania nie nie dziala, to pakiet soft + kontroler.

jak juz mowilem - nie kupisz prawdziwego sprzetowego samplera w tej cenie, nawet uzywane mpc sa drozsze
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez hobbit » 23 sty 2012, 22:58

jak ja bym chciał mieć taką dziewcznę co by mi samplery kupowała :oops:
hobbit
 
Posty: 110

Postprzez hobbit » 23 sty 2012, 23:00

Zvier napisał(a):Korg ESX będzie okej. Jest to stacja dzięki której nie będzie musiał w ogóle wychodzić z łóżka żeby zrobić jakiś numer.


teraz też pewnie nie musi :wulkan:
hobbit
 
Posty: 110

Postprzez betonowen » 24 sty 2012, 13:03

olivek napisał(a):Betonowen poleciłbyś Korga Esx? To jest ten czerwony prawda? Znalazłam już taki, za 1100 i zastanawiam się nad zakupem, jednak nie przypomina on wygladem samplera np. Od akai dlatego zastanawiam sięczy ma takie samo zastosowanie. Za słabo się znam na tym temacie żeby móc je porównać po opisie, bazuję więc tylko na opiniach w internecie.


smialo. dobry sampler jak na poczatek i jak za 1000zl

olivek napisał(a): Dlaczego myślisz że kontroler byłby lepszy jeśli pracuje w fl? Jedynym powodem dla którego chcę kupić sampler jest to że czasami narzeka że robienie muzy zawsze wiaże się z przywiazaniem do kompa na cały dzień, a samo samplowanie też jest dość uciażliwe i czasochłonne. Myślałam że sampler to będzie jakieś rozwiazanie tych problemów, bo sample ma już wgrane i można z niego korzystać wszędzie.
Dzięki za odpowiedź


zawsze mozesz mu kupic laptopa na zajaczka :che:

no nie wiem- jednak jak ja sie bawilem sprzetem analogowym to juz sie staralerm go nie podpinac do kompa bo to wg mnie jest sprzeczne z graniem z hardware-u

ten kaossilator pro tez w sumie zajebisty i jego wez go pod uwage

a ni maschine to polaczenie takiego truskulowego samplera z niezlym programem komputerowym. jeszcze nie mialem okazji sie przyjrzec z bliska, ale czytalem sporo pozytywnych opinii- jakkolwiek 1000zl moze byc troche malo
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Postprzez olivek » 25 sty 2012, 09:35

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Jak tylko ogarnę sesję to poprzegladam wasze propozycje i się na coś zdecyduje i oby to był dobry wybór! :)
olivek
 
Posty: 9


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron