Klawisze etc.

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Klawisze etc.

Postprzez Aishenbai » 22 sty 2012, 11:09

Siemka

Wpadłem ostatnio na pomysł żeby poduczyć się troszeczkę grać na klawiszach, a jakoś że lubię sobie czasami podłubać w różnych programach fajnie by było gdyby można je było podłączyć do komputera. I teraz pytanie do was. Co polecacie na początek? Klawiaturę sterującą, keyboard jakiś z wejściem midi(mam w dźwiękówce midi, więc nie ma z tym problemu)? Chciałbym, żeby to miało co najmniej 4/5 oktaw. Z tego co widziałem ceny zaczynają się od około 400/500 zł i coś w tym przedziale chciałbym kupić. Jakieś rady, na co zwracać uwagę? Może jakieś modele polecicie?

Szukałem podobnych tematów, ale były głównie oferty kupna/sprzedaży opisy jakiś droższych klawiszy które mnie nie interesują :)

Pozdro
Aishenbai
 
Posty: 69

Postprzez kabanowster » 22 sty 2012, 12:32

w tej kategorii cenowej cokolwiek kupisz będzie ok

keyboard/kontroller to kwestia preferencji

swego czasu nabyłem miditech i2 control-37 (3 oktawy, 12 knobów), do produkcji wystarcza mi w sam raz, choć teraz sądzę że powinienem wtedy kupić coś jeszcze bardziej kompaktowego (2 oktawy + knoby, suwaki)

do nauki płynnej gry na klawiszach tego szmelcu bym nie polecał, swoje zadanie jednak spełnia a na naukę to raczej dla mnie już za późno bo to wymaga poświęcenia czasu na szlifowanie techniki...
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez Johnny! » 22 sty 2012, 14:24

Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez victim » 22 sty 2012, 14:33

stary wystarczy Ci zwykły behringer. widziałem w Jazzdze kolesia napierdalał na nim i co on robił.....uhh poezja...nie wiedziałem że takie rzeczy można grać na klawiaturze...w ogóle na pianinie czy tam fortepianie. Na tym grał http://allegro.pl/behringer-u-control-umx61-klawiatura-sterujaca-i2066961582.html


ale proponuję nie 61 a większą klawę bo 61 ogranicza strasznie oktawowo :p
Avatar użytkownika
victim
 
Posty: 283

Postprzez RVerbal » 22 sty 2012, 15:27

polecam m-audio, emu, behringera.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Aishenbai » 22 sty 2012, 16:05

victim napisał(a):stary wystarczy Ci zwykły behringer. widziałem w Jazzdze kolesia napierdalał na nim i co on robił.....uhh poezja...nie wiedziałem że takie rzeczy można grać na klawiaturze...w ogóle na pianinie czy tam fortepianie. Na tym grał http://allegro.pl/behringer-u-control-umx61-klawiatura-sterujaca-i2066961582.html


ale proponuję nie 61 a większą klawę bo 61 ogranicza strasznie oktawowo :p


No niby mało oktaw, ale pełne wersje jakby to koło 800 stów chodzą, te najtańsze od m autio, a szkoda mi 800 zł wywalić na coś, z czego nie wiem czy będę korzystał, na razie to ja podstaw nie znam i chciałem raz na jakiś czas, coś poćwiczyć.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Aishenbai
 
Posty: 69

Postprzez RVerbal » 22 sty 2012, 16:08

no to jebnij sobie keyriga od m-audio - ja dorwałem za trzy stówki. a jakby ci brakowało pokrętełek to bierz oxygena albo e-mu xboard.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Postprzez Zvier » 23 sty 2012, 10:43

Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Aishenbai » 23 sty 2012, 12:10

Zirds napisał(a):
Aishenbai napisał(a):
victim napisał(a):stary wystarczy Ci zwykły behringer. widziałem w Jazzdze kolesia napierdalał na nim i co on robił.....uhh poezja...nie wiedziałem że takie rzeczy można grać na klawiaturze...w ogóle na pianinie czy tam fortepianie. Na tym grał http://allegro.pl/behringer-u-control-umx61-klawiatura-sterujaca-i2066961582.html


ale proponuję nie 61 a większą klawę bo 61 ogranicza strasznie oktawowo :p


No niby mało oktaw, ale pełne wersje jakby to koło 800 stów chodzą, te najtańsze od m autio, a szkoda mi 800 zł wywalić na coś, z czego nie wiem czy będę korzystał, na razie to ja podstaw nie znam i chciałem raz na jakiś czas, coś poćwiczyć.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi


49 oktaw ci w zupelnosci wystarczy, poniewaz kazdy kontroler tego typu ma opcje Octave Shift


No ale jak mówiłem w pierwszym temacie, posłuży on nie tylko do tworzenia muzyki, ale również do nauki ogólnie, a ciężko mi się będzie czegoś nauczyć jak w trakcie grania będę musiał oktawy zmieniać xd
Aishenbai
 
Posty: 69

Postprzez Aishenbai » 23 sty 2012, 20:42

Zirds napisał(a):
Aishenbai napisał(a):
Zirds napisał(a):
Aishenbai napisał(a):
victim napisał(a):stary wystarczy Ci zwykły behringer. widziałem w Jazzdze kolesia napierdalał na nim i co on robił.....uhh poezja...nie wiedziałem że takie rzeczy można grać na klawiaturze...w ogóle na pianinie czy tam fortepianie. Na tym grał http://allegro.pl/behringer-u-control-umx61-klawiatura-sterujaca-i2066961582.html


ale proponuję nie 61 a większą klawę bo 61 ogranicza strasznie oktawowo :p


No niby mało oktaw, ale pełne wersje jakby to koło 800 stów chodzą, te najtańsze od m autio, a szkoda mi 800 zł wywalić na coś, z czego nie wiem czy będę korzystał, na razie to ja podstaw nie znam i chciałem raz na jakiś czas, coś poćwiczyć.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi


49 oktaw ci w zupelnosci wystarczy, poniewaz kazdy kontroler tego typu ma opcje Octave Shift


No ale jak mówiłem w pierwszym temacie, posłuży on nie tylko do tworzenia muzyki, ale również do nauki ogólnie, a ciężko mi się będzie czegoś nauczyć jak w trakcie grania będę musiał oktawy zmieniać xd
to jezeli chcesz sie nauczyc grac to najpierw moze na poczatek spraw sobie jakis tani keyboard z poswietlanymi klawiszami etc.

polecam ten model jest tani i wystarczajacy do nauki.

http://allegro.pl/casio-ctk-1100-wysylk ... 36373.html

jak już się nauczysz grać to potem zajmij się syntezą softwarową i graniem na klawiszach


No tak, ale na ten wydam 500zł, a potem mam kupić następny za 500 to bez sensu trochę. A jak będzie miało wejście midi to po prostu taniej wyjdzie, zresztą jest jakaś różnica jeśli chodzi o kontrolery i keyboardy za wyjątkiem tego że te pierwsze nie grają same z siebie?
Aishenbai
 
Posty: 69


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron