Samouczek dla gitarzyszty

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Samouczek dla gitarzyszty

Postprzez Southys » 28 sty 2012, 18:46

macie jakieś online instruktarze? w formie wideo ćwiczenia, skale itd. interesuje mnie ogarnięcie gry na gitarce elektrycznej

grałem na klasyku, potem na elektryku dobrych parę lat, ale nigdy nie skupiałem się za bardzo nad techniką, jakieś niby lekcje brałem. potem miałem przerwe jakoś z 4 lata i teraz chcę wrócić troche do tego w wolnej chwili
jakby ktoś mógł coś polecić będę wdzięczny
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez Grisha » 28 sty 2012, 19:25

tu jest całkiem niezły kanał z lekcjami http://www.youtube.com/user/rockongoodpeople

W ogóle jest dużo filmików na youtube pokazujących różne style gry, scale i pozostałe pierdoły, trza tylko poszukac :wink:
Grisha
 
Posty: 403

Postprzez Southys » 29 sty 2012, 12:06

straszny bajzel, potrzebuje czegoś bardziej usystematyzowanego ;]
no nic, będę szukał

dzięki wielkie :dnb:
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez kabanowster » 29 sty 2012, 12:55

najlepszym sposobem na wypracowanie techniki na gitrze jest... granie.
Wybieraj utwory które mają rozbudowane partie gitarowe i graj.

Jest kilka wprawek i ćwiczeń na poprawę mechaniki, ale w sumie sprowadza się to do powtarzania karkołomnego schematu na palce lewej lub prawej dłoni - takie można sobie wymyślić nawet samemu. Jednym z najpopularniejszych na lewą dłoń jest tzw. koperta.

Koperta:
Zakładając że kolejne struny to E A D G i progi 1 2 3 4 (którym odpowiada kolejno każdy palec lewej dłoni). Koperta polega na palcowaniu na przemian po skosie, a więc schemat wygląda następująco: E1 A2 D3 G4, E4 A3 D2 G1 i tak w kółko, dokładnie i coraz szybciej.

Jeżeli chodzi o prawą dłoń to do wyboru mamy kostkowanie lub palcowanie.

Palce:
Nie ma jakichś specjalnych zasad odnośnie palcowania, choć przyjmuje się że że pierwsze trzy struny gra się kciukiem a kolejne trzy - odpowiadają kolejnym palcom prawej dłoni.

Kostka:
Mamy struny jak wyżej, strunę możemy uderzyć od góry (1) lub od dołu (2). Właściwe kostkowanie sprowadza się do zasady: jak jedną strunę uderzyłem z góry do następną uderzam z dołu, i odwrotnie, np: E1 A2 D1 G2; E2 A1 D2 G1; E1 E2 E1 E2 A1 A2 A1 A2, itd...
Przy kostkowaniu prawą dłoń opiera się na mostku, kostkę trzyma się w opuszkach kciuka i wskazującego, pozostałe palce mogą również być wykorzystywane podczas gry.


Skale i inne bzdety - polecam zakup podręcznika do muzyki. Skale zastępują schematy na mechanikę lewej dłoni.

Tyle teorii, jakiejś wielkiej filozofii w grze na gitarze nie ma... najważniejsza jest praktyka.
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Postprzez orbique » 05 lut 2012, 23:34

też kilka lat grałem na akustyku, elektryku, basie...
nie mam teraz żadnej gitary ale tęskni mi się i pewnie sobie coś na dniach kupię
i pogram trochę :D

też chętnie coś przylookam jak dacie namiar ;D
orbique
 
Posty: 640
najprzystojniejszy dj w mieście

Postprzez kabanowster » 06 lut 2012, 00:45

polecam te strone

http://szkola.mayones.pl/
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron