Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez biernyl » 22 mar 2012, 00:22

Witam!

Jako, że jestem zielony w temacie chciałbym zapytać się o jedną prostą rzecz (sorry za ignorancję i niewiedzę) :D

Mianowicie co potrzebne jest by nagrać secik? Próbowałem najprościej podłączyć mikser kablem do lapka, ale jak już wiem efekt był katastrofalny...

Po przeczytaniu paru wątków na forum wpadłem na pomysł by się zaopatrzyć w zewnętrzną kartę muzyczną.
No ale teraz pojawia się pytanko - czy jak już ją kupię to czy problem szumu i ogólnego szitu zniknie? Nie chciałbym wyrzucać paru stówek do kosza :)

Dzięki za pomoc,

PEACE :dnb:
biernyl
 
Posty: 7
Olsztyn

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez Johnny! » 22 mar 2012, 01:02

lapek powinien w miarę przyzwoicie nagrać to co mu podasz z mixera, pod warunkiem że podłączysz go do wejścia LINE-IN które nie każdy laptop posiada. jeśli podłączyłeś pod mikrofonowe, to nie ma szans żeby z tego coś wycisnąć i tu nie obędzie się bez zewnętrznej dźwiękówki.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez biernyl » 22 mar 2012, 13:41

Dzięki za pomoc :)
biernyl
 
Posty: 7
Olsztyn

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez Zvier » 22 mar 2012, 14:05

Można to ogarnąć przez wejście mikrofonowe. Na imprezach tak chłopaki nagrywają.
Pytanie czym nagrywasz i czy nie robisz tego z przesterem :)
Zvier
 
Posty: 6961

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez Johnny! » 22 mar 2012, 14:44

ok, skoro tak twierdzisz, co ja tam wiem :lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez biernyl » 22 mar 2012, 16:51

No właśnie jak podepnę kabel bezpośrednio do wejścia mikrofonowego to powstaje straszny szum nawet przy minimalnej głośności nagrywania. Przy większej nagrywa mi się jakiś eksperymentalny noise a nie dnb :P Chłopaki muszą mieć coś pomiędzy mikserem a kompem podłączone.

A moglibyście polecić jakiś dobry programik freeware do nagrywania, jak sobie z tym poradzić ? :)
biernyl
 
Posty: 7
Olsztyn

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez Pawlak » 22 mar 2012, 23:07

Audacity lub ocenaudio nie da sie w miare dobrze nagrac podłaczając pod mikrofonowe. :ana:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Re: Pomoc dla laika, czyli jak nagrywać?

Postprzez Screwball » 16 maja 2012, 08:20

biernyl napisał(a):Witam!

Jako, że jestem zielony w temacie chciałbym zapytać się o jedną prostą rzecz (sorry za ignorancję i niewiedzę) :D

Mianowicie co potrzebne jest by nagrać secik? Próbowałem najprościej podłączyć mikser kablem do lapka, ale jak już wiem efekt był katastrofalny...

Po przeczytaniu paru wątków na forum wpadłem na pomysł by się zaopatrzyć w zewnętrzną kartę muzyczną.
No ale teraz pojawia się pytanko - czy jak już ją kupię to czy problem szumu i ogólnego szitu zniknie? Nie chciałbym wyrzucać paru stówek do kosza :)

Dzięki za pomoc,

PEACE :dnb:


To zależy od wielu rzeczy, przeważnie laptopy "sieją" jak są podłączone do tego samego prądu co reszta gear'u (chyba że to mac, wtedy problemu nie ma). Ale nie ma co kombinować, lepiej go zupełnie odłączyć z sieci. Jeżeli problem jest cały czas to nie ma co probować dalej, te lajny czy mikrofonówki są zwykle marnej jakości w lapach. Zamiast cudować z zewnętrzną kartą lepiej zaopatrzyć się w jakiś mp3 z linein'em.

Aha, no i pamiętaj że się nagrywa (i w ogóle gra) tylko do końca zielonych - pomarańczki to już przester, czerwone zło prosto z piekła.

pzdr
Screwball
 
Posty: 84


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron