Jakie są techniki tworzenia remixów

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez ads » 23 mar 2012, 19:49

Witam, jestem całkiem początkujący jeśli chodzi o tworzenie muzyki i mam takie intrygujące mnie pytanie.
Skąd i w jaki sposób Ci wszyscy producenci biorą wokale ze znanych i lubianych utworów.
Wycinają je z utworu czy jest jakiś sposób na pozyskanie czystego wokalu bez muzyki ?
Tak samo dźwięki i melodie. Używa się do tego posamplowanych oryginałów czy używa sie do tego gotowych do sciągnięcia utworów w formacie .mid?
ads
 
Posty: 5
skądinąd

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez pika » 24 mar 2012, 12:28

układy , koneksje i często tez łóżko
pika
 
Posty: 208
sopt

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez orbique » 24 mar 2012, 16:31

:D :D :D
orbique
 
Posty: 640
najprzystojniejszy dj w mieście

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez ads » 25 mar 2012, 15:01

Napisze ktoś, kto zna się na produkcji, a nie na robieniu z siebie pajaca? ;)
ads
 
Posty: 5
skądinąd

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez Basebox » 25 mar 2012, 16:39

to takie pytanie w stylu: ile jest sposobow na zjedzenie wafelka czekoladowego...
nie wazne ile jest, wazne czy potrafisz go zjesc ;]



kazdy robi jak mu najwygodniej - jeden wycina czestotliwosci, inny sciaga sciezki, inny sam wygrywa melodie ze sluchu lub robi podobne brzmienia od oryginalu.
Nie ma reguły jak się robi remixy. Oprócz jednej: to musi być dobry remix.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez Projekt Pi » 25 mar 2012, 20:19

Do wycinania wokali jest plug-in Kn0ck0ut. W zasadzie wycina on wszystko co leci w mono, czyli basy też z tego możesz wydrzeć. Skuteczność zależy od miksu stereo, bo działa na zasadzie odwracania fazy sygnałów różnicowych i miksowaniu ich z oryginałem. Używałem go kilka razy i tylko raz udało mi się uzyskać w miarę czytelny wokal -> http://soundcloud.com/2pi/zdzis-awa-so- ... i-matt-rmx
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: Jakie są techniki tworzenia remixów

Postprzez Kubix » 28 mar 2012, 21:10

biorąc pod uwage komercyjność znancyh utworów wiekszość brzmień można zrobić w 5 minet jeśli sie ma tam jakieś doświadczenie. ale to nie jest wielka filozofia, tylko ale piłokształtne zamaskowane efektami :D

jeśli chodzi o wokale do podkreślam znanych piosenek, można coś wydoić z youtube a potem przekonwertować na necie. ale faktem jest że sukces zależy od znajomości z samymi artystami
Avatar użytkownika
Kubix
 
Posty: 277
likłid di en bi


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron