Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez Janoosh » 27 mar 2012, 18:16

Siema

Nagrywam z kumplem perkusistą ze starego zespołu taki projekcik- trip hopowo - rockowe demo. Ja na wokalu i gitarze, on na perkusji, reszta robiona na kompie.
Mają być trzy kawałki, większość już zrobiona, ale mam problem z trzecim, bo wymyśliłem sobie, że będzie tam taki funkowy dramenbejsowo-dubstepowy bas i..perkusja została nagrana do "szkicu" a okazuje się że ja teraz porządnego basu zrobić za chuja nie umiem. Chce, żeby był naprawdę wyjebisty i mocno kopiący, w nowoczesnym stylu. Zasadniczo to są tylko dwie krótkie sekwencje, więc nie powinno być z tym dużo roboty.

Czy ktoś chce mi pomóc i przyłączyć się do projektu w tym utworze?
Bas ma mieć oczywiście tę samą melodię i ten sam groove (czyli odcięcie filtrem częstotliwości w tym samym miejscu..ja akurat odcinałem arpeggiatorem, mogę wysłać screena albo coś) z tą różnicą, że ma nie brzmieć jak gówno z atari, tylko dobrze i ostro.

Załączam ten "szkic" (zrobione na albino3 w jakieś 2 minuty, żeby nie było, że jestem upośledzony)

http://wyslijto.pl/plik/0anwy94b88

Czekam na propozycje, byłoby zajebiscie gdyby ktos chcial sie w to pobawić. (Jeśli będziemy sławni i bogaci to stawiamy 7 kg kiełbasy śląskiej, piwo marki Kumpel i trabanta po turbo tuningu)

Pozdro! :dnb:
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Re: Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez Johnny! » 27 mar 2012, 20:11

zapodaj nuty / plik midi
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez kabanowster » 28 mar 2012, 00:30

przydałby się jakiś większy preview przynajmniej dla riffu (wszystkie instrumenty)
to co podałeś nijak brzmi jak triphop
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez Janoosh » 28 mar 2012, 17:07

http://wyslijto.pl/plik/hrmeg4y2cd

proszę midy

Ten kawałek akurat jest najmniej trip hopowy jeśli w ogóle, takie jakieś rockowo-eksperymentalno-elektroniczne nie wiadomo co.

Akurat ciężko o jakiś większy preview bo w nim najmniej jest zrobione

A próbowałem już nakładać chorusy, robić to od nowa zupełnie, masakrować efektami gitarowymi, splitować i bouncować i ogólnie robić to wszystkimi sposobami, ale jakoś nigdy ostateczny efekt mnie nie satysfakcjonuje
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Re: Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez Janoosh » 28 mar 2012, 20:41

w ogole jak sie teraz edytuje posty, bo nie ogarniam?
moge wyslac na pm ogólny szkic tego walka
Janoosh
 
Posty: 900
ZG/Poznań

Re: Pomoc w zrobieniu basu do kawałka "trip hopowego".

Postprzez pika » 31 mar 2012, 16:13

nie działaja pliki midi
pika
 
Posty: 208
sopt



Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron