słuchawki djskie - jakie?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

słuchawki djskie - jakie?

Postprzez AM1G0 » 15 kwi 2012, 19:17

witam,
jako ze jedynymi sluchawkami ktore posiadam sa http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1301/reloop ... o+mk2.html :lol:
i nie jestem z nich zbyt zadowolony, w dodatku wczoraj gdy pierwszy raz gralem w klubie byly praktycznie ledwo slyszalne przy ustawieniu glosnosci na interfejsie i kontrolerze na max-

planuje kupno inszych, moge wydac ok. 250zl, chyba ze bardzo sie nie oplaca kupowac sluchawek do tej ceny i slychac ogromna roznice miedzy drozszymi, to ok. 400zl.

3 typy;
akg k518
http://allegro.pl/dj-pa-akg-k518-k-518- ... 32519.html

reloop rhp 10 (ewentualnie rhp 5 jezeli nie warto doplacac)
http://allegro.pl/reloop-rhp-10-rhp10-2 ... 48291.html

aerial7 tank
http://allegro.pl/sluchawki-aerial7-tan ... 48527.html

dzieki za porady :jazda: :dnb:
Avatar użytkownika
AM1G0
 
Posty: 54
Gniezno

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez kustome » 16 kwi 2012, 12:01

Ze swojej strony mogę Ci polecić SENNHEISER HD 215. Dupy nie urywa... ale grają naprawdę dobrze, w tej cenie jak najbardziej warte polecenia ;)
kustome
 
Posty: 2
Gubin

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez wobler » 16 kwi 2012, 17:47

Ja polecam: http://www.djshop.pl/k10,sluchawki/i119,stanton,stanton-dj-pro-2000-s.html
Mam je od 2 lat(kumepl ma takei same sporo dłużej i też nic się nie dzieje) i nic się nie dzieje, jakość dźwięku zadowalająca, jedynie tłumienie nie jest jakieś super, ale mimo tego spokojnie dają radę w klubie.
wobler
 
Posty: 16

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez cypo » 16 kwi 2012, 18:24

Jeśli tylko do DJki to wystarczą hd205... są głośne i dobrze izolują dźwięk. wg mnie na warunki klubowe są w zupełności wystarczalne.
cypo
 
Posty: 621

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez Diffusion » 16 kwi 2012, 21:15

cypo napisał(a):Jeśli tylko do DJki to wystarczą hd205... są głośne i dobrze izolują dźwięk. wg mnie na warunki klubowe są w zupełności wystarczalne.

right. myslalem ze do studia ale tutaj trzeba raczej myslec Przedwzmaczniaczu a nie o sluchawkach na początek :P
Diffusion
 
Posty: 25

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 16 kwi 2012, 21:53

Z tych trzech co wrzuciłeś to bez dwóch zdań AKG - są ok.
Leżą solidnie, fajnie tłumią dźwięki otoczenia, no i jakościowo porządne.
Reloop zapomnij, a te trzecie to jakieś takie nie wiem, średnio wyglądają już na oko.



W tej działce rozejrzyj się jednak za pioneerami albo sennheiserem jeszcze - warto ze względu na zajebistą jakość i totalną niezniszczalność (sennheiser!) HD205 to raczej zabawka i nie nadają się do końca do grania, ale na przykład tutaj jakbyś się trochę szarpnął i przebolał, że nie nowe: http://allegro.pl/sennheiser-hd25-sp-ii ... 81107.html to wtedy masz rewelacyjne słuchawki na lata ;)
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez AM1G0 » 19 kwi 2012, 01:49

ant napisales tutaj ze akg dobrze leza, a ja czytalem duzo ze ponoc bardzo mocno sciskaja czaszke i baniak od nich boli :P miales je na uszach? bo wlasnie te sluchawki najbardziej mnie z w.w. interesuja :P
Avatar użytkownika
AM1G0
 
Posty: 54
Gniezno

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez fullarity » 19 kwi 2012, 15:05

AM1G0 napisał(a):ant napisales tutaj ze akg dobrze leza, a ja czytalem duzo ze ponoc bardzo mocno sciskaja czaszke i baniak od nich boli :P miales je na uszach? bo wlasnie te sluchawki najbardziej mnie z w.w. interesuja :P


Idź do sklepu i poproś sprzedawce o pokazanie, sam sprawdź.
Jeśli nie chcesz by Ci łeb ściskało, Senki HD 215 i po sprawie, mam je, mam duży łeb, do DJ są idealne, głośne, góra i środek wporzo, czyli się dobrze miksuje, na dole fałszują ale nie masz na nich nic produkowac wkońcu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fullarity
 
Posty: 209
Toruń

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez cypo » 19 kwi 2012, 15:47

ant napisał(a):HD205 to raczej zabawka i nie nadają się do końca do grania

Możesz napisać dlaczego się nie nadają? Bo kosztują 180zł, a nie 800? W warunkach klubowych, potrzebne są głośne i dobrze odizolowane od otoczenia słuchawki... po co komu super czysty dźwięk, z głębszym basem ? (chociaż hd205 maja naprawde sporo niskich częstotliwości jak na słuchawki w tej cenie - gorzej z wysokimi). Nie rozumiem po co ładować tyle pieniędzy w słuchawki, które mają służyć tylko do zgrywania dwóch numerów w głośnym klubie... chyba dla szpanu tylko... "mam hd25 i jestem kozak dj"
cypo
 
Posty: 621

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 19 kwi 2012, 23:20

AM1G0 napisał(a):ant napisales tutaj ze akg dobrze leza, a ja czytalem duzo ze ponoc bardzo mocno sciskaja czaszke i baniak od nich boli :P miales je na uszach? bo wlasnie te sluchawki najbardziej mnie z w.w. interesuja :P


wiesz co, no własnie ja może nie jestem najlepszym testerem, bo mam wąski łeb i akurat one mi pasowały.
ale CO DO ZASADY - bardzo dużo modeli słuchawek nawet tych drogich ma z tym problemy, mierzyłem ostatnio bardzo przyzwoite denony, które przez właśnie ten szczegół były praktycznie nie do używania. ale to pewnie zależy od głowy. dla mnie odpowiedni docisk i izolacja to kluczowe rzeczy ;)

zależy tez od używania - ja w moich sennkach nie tylko gram, ale tez jakiś film obejrze czasem czy coś. więc uciskające są ok, o ile nie siedzisz w nich całą noc w lecie i nie odpadają ci potem uszy. lepsze to niż dociskanie chujowych słuchawek ramieniem ;)


cypo napisał(a):
ant napisał(a):HD205 to raczej zabawka i nie nadają się do końca do grania

Możesz napisać dlaczego się nie nadają? Bo kosztują 180zł, a nie 800? W warunkach klubowych, potrzebne są głośne i dobrze odizolowane od otoczenia słuchawki... po co komu super czysty dźwięk, z głębszym basem ? (chociaż hd205 maja naprawde sporo niskich częstotliwości jak na słuchawki w tej cenie - gorzej z wysokimi). Nie rozumiem po co ładować tyle pieniędzy w słuchawki, które mają służyć tylko do zgrywania dwóch numerów w głośnym klubie... chyba dla szpanu tylko... "mam hd25 i jestem kozak dj"


wiesz co, jeśli pytasz po chuj komuś czysty dźwięk z głebszym basem to w zasadzie o czym mamy rozmawiać ? :P
nie chce mi się prowadzić dyskusji na poziomie 16latków, którzy słuchawki kupują dla szpanu..
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez cypo » 20 kwi 2012, 08:13

ant napisał(a):wiesz co, jeśli pytasz po chuj komuś czysty dźwięk z głebszym basem to w zasadzie o czym mamy rozmawiać ? :P

Pytam po co komu czysty dźwięk z głębszym basem w warunkach, gdzie głównie chodzi o to żeby zagłuszyć mega decybele z nagłośnienia klubowego i usłyszeć swój odsłuch - sorry ale w takich warunkach bardziej audiofilskie sprzęty nie mają żadnego sensu... \

ant napisał(a):nie chce mi się prowadzić dyskusji na poziomie 16latków, którzy słuchawki kupują dla szpanu..

mam wrażenie że to ty jesteś tym, który kupuje słuchawki dla szpanu - żeby pokazać w klubie jakim to się jest pro djem - ja cały czas mówię o tym, że wystarczą jedne z najtańszych na rynku
cypo
 
Posty: 621

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 20 kwi 2012, 08:22

oesu :lol: raz grałem z dousznych pioneera za 70 pln!
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez Projekt Pi » 23 kwi 2012, 19:39

Panie Ant odnoszę wrażenie iż pierdolisz! :D

Cypo sporo racji ma. Sam gram na HD 205 i wszystko jak najbardziej Ok, ino kabelek raz wymieniałem. Bas w słuchawkach wystarczająco słychać i dźwięk jest dobrze izolowany. To nie są słuchawki do studia przecież!
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez Screwball » 15 maja 2012, 09:45

Warto jednak zainwestować w lepszy sprzęt, jeżeli ma starczyć na długo. Zdecydowanie polecam Technicsy RP-DH1200, używam ich od stu lat i są nie do zajechania (a nie jestem typem, który po imprezie liże i głaszcze słuchawki jak niektórzy). Oczywiście słuchawki te nie są bez wad - przede wszystkim są dosyć ciężkie i mocno ściskają łeb, na mój caban nie ma problemu, ale jacyś hałsiarze albo inni nieco bardziej dbający o fryzurki mogą płakać ;)

pzdr
Screwball
 
Posty: 84

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 15 maja 2012, 09:57

Projekt Pi napisał(a):Panie Ant odnoszę wrażenie iż pierdolisz! :D




faktycznie, to jest argument nie do podważenia. bardzo dziękujemy ci za twórczy wkład w dyskusję, mam nadzieję, że dzięki temu postowi autor zapytania celnie i szczęśliwie sfinalizuje kwestię zakupu słuchawek! polska scena dnb nigdy ci tego nie zapomni.

spierdalaj!



:<
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez vuad » 15 maja 2012, 14:28

ant moze bys cytowal calosc a nie przypierdalal sie do wybranego fragmentu i nazywal hd205 zabawkami, ty jestes tak slaby ze bym cie z wózka sięgnął :lol:
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 15 maja 2012, 15:16

vuad napisał(a):ant moze bys cytowal calosc a nie przypierdalal sie do wybranego fragmentu i nazywal hd205 zabawkami, ty jestes tak slaby ze bym cie z wózka sięgnął :lol:


no ale wlasnie ja nazywam hd205 zabawkami!

z wozka to ty chyba na łeb wypadles jak byles mały, stąd te braki w słuchu :P
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez vuad » 15 maja 2012, 15:28

ciekawe ze w tym przedziale cenowym spora czesc kupujacych wybiera zabawki, oni wszyscy maja cos ze sluchem ?
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 15 maja 2012, 16:11

no dobrze już dobrze, tak się pieścimy.

po prostu każdy ma inne wymagania. ale jak kupujesz słuchawki za 150 pln, to nie mów, że W TYM PRZEDZIALE CENOWYM coś tam. grać można na wszystkim, ale komfortu, jakości i wytrzymałości nie dostaniesz za taką cenę.
to tak jakbyś z samochodów szukał limuzyny w przedziale cenowym do 40.000 pln - po prostu nie ma takich rzeczy.

ja kiedyś tam grałem nawet na takich sennkach za 90 pln - można owszem, ale to nie jest komfortowe rozwiązanie.
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez vuad » 15 maja 2012, 16:53

przedzial to 150 - 220 pln, jak juz mamy sie licytowac, mam te senki juz z 4 lata, takze dostalem w tej cenie wytrzymalosc i jakosc, bo nie powiesz ze dzwiek jest zly. to temat o sluchawkach djskich, wiadomo, ze dzwiek nie bedzie liniowy bo trzeba podbic conieco pewne czestotliwosci zeby dobrze slyszec.

nie baw sie w porownania do limuzyn, bo w dobrym stanie kupie bmw7 (e-38) z konca produkcji tej kasty za mniej niz 40k
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez DamaDama » 16 maja 2012, 20:29

do 200-250plnów nie ma lepszych od sennheiserów hd205 albo 215 ze wskazaniem na te pierwsze bo moim zdaniem lepiej izolują... testowałem naprawdę dużo słuchawek i jedynym rozsądnym modelem, na który można się przesiąść z 205, to 25...

wysoka skuteczność, naprawdę duża trwałość, dobra izolacja akustyczna, w miarę kompaktowe wymiary predysponują hd205 do bycia najlepszymi budżetowymi słuchawkami dostępnymi na rynku. miałem (w zasadzie to używałem, bo dalej je mam) hd205, mam hd25 i nie zmieniałbym (tzn. i tak bym prędzej czy później kupił hd25) ale na jednej bibie została wyrwana w nich wtyczka (i miałem w końcu powód :D) z powodu zbyt długiego kabla, który jest jedyną cechą, do której możnaby się dopierdolić.

i kupno słuchawek za 800 złotych w przypadku hd25 jest tylko i wyłącznie inwestycją w słuch, bo ma się tylko jeden... a nawet jak już będą implanty jakieś, to i tak będą droższe niż te sennheisery ;)

i dodam jeszcze, że sennheiser hd25 wśród słuchawek to jak technics sl1210 wśród decków.
DamaDama
 
Posty: 3428
sracja

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez cypo » 18 maja 2012, 18:55

ant - twoja opinia, że senki hd205 NIE NADAJĄ SIĘ do grania w klubie jest poprostu mega głupia. Trzeba mieć naprawde super słuch, żeby w klubie usłyszeć różnicę pomiędzy takimi hd205 a np hd25... w domu owszem, ale nie w takim hałasie... poza tym - jak już pisałem słuchawki dJowi służą temu, żeby usłyszał uderzenia perkusji i je dopasował do siebie, dj nie tworzy brzmienia - tylko skleja numery - a do tego potrzebne są głośne, dobrze odizolowane i W MIARĘ czysto brzmiące słuchawki.

to, o czym ty mówisz, to się nazywa - szpan
cypo
 
Posty: 621

Re: słuchawki djskie - jakie?

Postprzez ant » 18 maja 2012, 19:24

cypo napisał(a):dj nie tworzy brzmienia - tylko skleja numery



uuuuuu.... :|
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron