keyboard MIDI

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

keyboard MIDI

Postprzez Cobaltum » 12 maja 2012, 13:46

tcześdź, przez cały czas (3 lata?) zabawy z drumami używałem tego: http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_SHS-10 :lol2: ,
ale już nie chcę być hipsterem i pracować na czymś... hm. bardziej rzetelnym. więc szukam keyboarda MIDI z dość niskiej półki bo < ~500,-

jezeli polecacie jakis konretny albo odradzacie cokolwiek, miłoby było gdybyście się tym podzielili.

a jeżeli jest tu ktoś z powinnością pomagania, to może też coś zaproponować

korzystam głownie z FL 10 + reason, planuję czesciową przesiadke na Abletona Live.
szukam ogólnie jakiegoś keyboarda z:
-pitch i modwheelem,
-pełnowymiarowymi klawiszami (zalezy mi na dosc dobrej czulosci klawiszy),
-usb i midi out w jednym,

ew. jakieś pokrętełka, bo często robie automacje i przesuwanie myszką jest po prostu niewygodne oraz
jakąś funkcją, przyciskiem ktory zmienialby midi channel (o ile tak się da). dobre było by też gdyby była możliwość
podpięcia sustaina. no, to chyba koniec mojego wishlista.

:dnb:
[url="soundcloud.com/cobaltum"]Obrazek[/url]
[url="facebook.com/cobaltummusic"]Obrazek[/url]
Avatar użytkownika
Cobaltum
 
Posty: 13

Re: keyboard MIDI

Postprzez RVerbal » 12 maja 2012, 20:44

od siebie polecam produkty m-audio. ja mam keyrig 49, jak chcesz pokrętełka do szukaj produktów z serii oxygen. może być też emu (x-board 49 - bardzo chwalona konstrukcja).
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Re: keyboard MIDI

Postprzez Cobaltum » 13 maja 2012, 09:19

a co sądzicie o m-audio axiomie 49 I generacji?

Obrazek
to chyba lepsze od wszystkiego co jest poniżej <500 zł?

robie duzo automacji, więc im więcej potencjometrów upchane, tym lepiej :lol:
[url="soundcloud.com/cobaltum"]Obrazek[/url]
[url="facebook.com/cobaltummusic"]Obrazek[/url]
Avatar użytkownika
Cobaltum
 
Posty: 13

Re: keyboard MIDI

Postprzez Basebox » 13 maja 2012, 14:39

mam M-Audio Axiom 49, przyjemna klawierka. Trochę na początku uciążliwie się programuje, ale jest wszystko do ogarniecia, potrzeba tylko czasu i cierpliwosci wraz z instrukcja obslugi.
Enkodery z czasem sie wyrabiaja, tzn. na poczatku slychac jak pracuja (klianie przy kazdym obrocie) a potem im czesciej krecisz to juz nie. Ale mimo to dzialaja nadal, a to chyba jest najwazniejsze :]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: keyboard MIDI

Postprzez Projekt Pi » 15 maja 2012, 18:37

RVerbal napisał(a): może być też emu (x-board 49 - bardzo chwalona konstrukcja).


Od Tehnika kupiłem, jebały szlugami ale grają do dziś ;) 16 knobów daje duże możliwosći.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: keyboard MIDI

Postprzez mikez » 15 maja 2012, 18:51

moj brat ma do sprzedania e-mu xboard 61. praktycznie chyba od 2 lat stoi nie używana w pudle.

edit: tyle że ten xboard ma akurat kiepawe klawisze. zrobione z gównianego plastiku, masz wrażenie że zaraz sie połamią.
fajna rzecz to ze mają dużo knobow i buttonów.
mikez
 
Posty: 74
wwa


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron