Break, przejście, roll

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Break, przejście, roll

Postprzez Aishenbai » 07 cze 2012, 12:33

Nie wiem jak to nazwać, chyba wszystkie nazwy pasują :D Zajebiście mi się takie przejścia perkusyjne podobają a nie wiem jak je zrobić, jak w ogóle ułożyć w midi żeby to działało. Jakby był ktoś tak miły i mi to napisał ew. zrobił screena to bym był bardzo wdzięczny.

A jeśli nie wiecie o co chodzi to tutaj przykład
1:16- 1:18
http://soundcloud.com/noisia/noisia-could-this-be

1:26- 1:29
http://www.youtube.com/watch?v=oGwbLY-MazM

Z góry dzięki :D
Aishenbai
 
Posty: 69


Re: Break, przejście, roll

Postprzez Aishenbai » 07 cze 2012, 13:09

chodziło mi o zrobienie tego samemu na komputerze, bez żadnych sampli czy proszenia kogoś żeby mi zagrał...
Aishenbai
 
Posty: 69

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Basebox » 07 cze 2012, 21:43

po prostu
musisz to czuć

żeby narastało ciśnienie
klimat
zeby wzmagalo to w sluchaczu emocje
a kiedy osiagna zenit
JEB!!!
z działa!!!

Na to nie ma tutoriala, po prostu!
odsluchaj pare zajebistych breakdown'ow, rozwiniec, przeanalizuj kilkadziesiat razy. rozloz w glowie na skladowe, na kazdy element patrz po kolei. z czasem znajdziesz poszczegolne skladowe i skladniki co i jak i gdzie i kiedy, zeby wzbudzic u rudeboy'ow i hot czikaz ograzm!!!
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Break, przejście, roll

Postprzez fullarity » 08 cze 2012, 00:40

A co mi tam (tak na szybko, bez żadnej equ itp) - wzorując się na tym kawałku noisa:
https://rapidshare.com/files/1492957057/drums.mp3 <-w empeczy
https://rapidshare.com/files/3265413486/drums.zip <- projekt w fl 10
Obrazek

Te potrójne to triola ósemkowa, poczytaj troche o triolach i posłuchaj troche rockowych/metalowych perkusji (drum checków)

Pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
fullarity
 
Posty: 209
Toruń

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Aishenbai » 08 cze 2012, 15:51

wow, zajebiście :D Dzięki <3
Aishenbai
 
Posty: 69

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Yabol » 09 cze 2012, 21:54

Fularity




To nie jest triola ósemkowa ;p, w ogóle triole w FL można zrobić po pierwsze za pomocą pianorolla, bo na zwykłym układaniu klocków masz równy podział 4/8/16/32/64, więc nie dasz rady podzielić na 3 np. jednego taktu ani niczego.

to są po prostu trzy szesnastki ;p

triola dzieli na trzy równe części dwudzielną wartość.

oto triola Obrazek
Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Re: Break, przejście, roll

Postprzez fullarity » 10 cze 2012, 12:38

Przepraszam, zwracam honor ;) rzeczywiście, masz racje Yabol, zapomniałem że triola ósemkowa = ćwierćnuta, mój szkolny błąd ;)

Pozdro i sorki za wprowadzenie w błąd.
Obrazek
Avatar użytkownika
fullarity
 
Posty: 209
Toruń

Re: Break, przejście, roll

Postprzez DamaDama » 10 cze 2012, 18:33

fullarity napisał(a):Przepraszam, zwracam honor ;) rzeczywiście, masz racje Yabol, zapomniałem że triola ósemkowa = ćwierćnuta, mój szkolny błąd ;)

Pozdro i sorki za wprowadzenie w błąd.


wyjć :lol:
DamaDama
 
Posty: 3428
sracja

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Johnny! » 20 cze 2012, 14:02

mało komu chce się chyba szarpać w midi żeby robić rolle - prościej i zwykle lepiej jest wziąć ze dwa breaki nagrane z żywej perkusji, przyciąć, poukładać i użyć w numerze - zabrzmi imo naturalniej
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Aishenbai » 20 cze 2012, 15:37

Dzięki wszystkim za rady :)
Aishenbai
 
Posty: 69

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Basebox » 20 cze 2012, 18:01

Tehnik napisał(a):mało komu chce się chyba szarpać w midi żeby robić rolle - prościej i zwykle lepiej jest wziąć ze dwa breaki nagrane z żywej perkusji, przyciąć, poukładać i użyć w numerze - zabrzmi imo naturalniej

czasami fajne rolle wychodza gdy sie operuje offset'em sampla. oczywiscie to zalezy od jego charakteru (brzmienia).
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Break, przejście, roll

Postprzez Screwball » 18 paź 2012, 09:10

Trochę nie jest tak, czasem to są drum rolle, ale bardziej właściwa nazwa na to o czym mówicie, to FILL. Nie ma jednej szkoły na ich użycie, ale warto zwrócić uwagę na charakterystyczną rzecz, której przeważnie brakuje w klasycznych brejkach - podbite "tomki". W numerach dnb to są przeważnie resamplowane (nie programowane) fille, ale można też kombinować z mixem przeprogramowanych uderzeń na samplowanym fillu. Fajnie też sprawdzają się wszelkie perkusyjne softy, które są kopalnią filli, dobrze brzmią i jeszcze możemy sobie dowolnie w nich mieszać (taką możliwość daje np EZ Drummer).
Screwball
 
Posty: 84

Re: Break, przejście, roll

Postprzez maxi200 » 18 paź 2012, 11:33

Ja jestem trochę leniwy :D i chciał bym zapytać czy są jakieś konkretne paki sampli do kupienia już z gotowymi przejściami, rollami?
Bardzo bym prosił o polecenie czegoś konkretnego. Ja szukałem i nie mogę nic namierzyć.
maxi200
 
Posty: 9


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron