Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez benek » 25 lip 2012, 21:37

Korzystam z Studio One 2 32 bity, Win7 64 bity, Phenom 1100 x6 cores i zauważyłem pewną rzecz a mianowicie wskaźnik zużycia procesora w DAWie nie pokrywa się ze wskaźnikiem Windowsa. Np. przy obciążeniu 100% w S1 Windows pokazuje 70%.

Nie wiem coś z moim sprzętem nie tak czy tak powinno być?
benek
 
Posty: 128

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez kabanowster » 26 lip 2012, 10:03

multicore/thread?
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez benek » 26 lip 2012, 17:27

multicore
benek
 
Posty: 128

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez kabanowster » 26 lip 2012, 17:40

prawdopodobnie daw wskazuje wykorzystanie tylko jednego ze rdzeni natomiast główny wskaźnik windows pokazuje ogólne wykorzystanie cpu. sprawdz w menedżerze zadań w zakladce wydajności.
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez benek » 26 lip 2012, 19:20

Hmmm w opcjach S1 zaznaczone mam wszystkie 6 rdzeni, jak zmieniam ilosć rdzeni nawet na 5 to od razu widać pogorszenie w latencji. A więc chyba z tej strony wszystko jest ok. A u ciebie jak to wygląda? Włącz jakiś projekt zobacz na obciążenie w DAW-ie a potem w "windzie".
benek
 
Posty: 128

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez Johnny! » 28 lip 2012, 20:46

olej to, na forum nie pamietam ale chyba Renoise był długaśny wątek na ten temat, generalnie DAW mierzy troche co innego, system też co innego, oba wskazania sa zreszta co najwyzej orientacyjne i maja dawac jako taki obraz zucycia zasobow a nie dokladny ich obraz. ze sprzetem w kazdym razie wszystko jest ok.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Wskaźnik CPU DAW/Windows?

Postprzez benek » 29 lip 2012, 12:29

super, tak właśnie myślałem ale dla pewności wolałem zapytać. dzięki z odpowiedzi
benek
 
Posty: 128


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron