Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez RVerbal » 18 paź 2012, 20:23

zakupilem Vestaxa Typhoon. teraz moje pytanie - chciałbym grać przy użyciu Mixxxa i poprzez głośniki podłączone do komputera. jednocześnie chciałbym mieć słuchawki podłączone do kontrolera. jak to zrobić? dodam,że moja karta to Audigy SE. na laptopie nie miałem problemów z połączeniem Typhoona i głośników komputerowych. natomiast tutaj Mixxx raportuje problemy. z jakich driverów skorzystać? przy Asio pojawia się raport o braku podłączonych wyjść. głośniki grają ze sterownika Windowsowego, ale wtedy nie mogę podłączyć słuchawek. mógłbym oczywiście podłączyć głośniki (pierdziawki Creative'a) bezpośrednio pod kontroler, ale przy plątaninie kabli wolałbym tylko podłączyć Typhoona do kompa i grać (tak jak zrobiłem w laptopie, z którego jednak również nie chcę domyślnie korzystać).
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez Johnny! » 18 paź 2012, 21:50

Podlaczasz pod usb, instalujesz sterowniki (w tym asio z którego koniecznie musisz korzystać jeśli chcesz bawić sie w djke). Głośniki miej podłączone standardowo do sb, master out z kontrolera podlaczasz do line-in - masz dźwięk na glosnikach + możliwość nagrywania setów z wejścia na sb. Słuchawki podlaczasz do gniazdka na kontrolerze bo z tego co widzę to ma takowe. W sofcie jako urządzenie audio wybierasz typhoona odpowiednio ustawiając routing kanałów.
Pisze to zakładając ze ten wbudowany weń interfejs działa jak należy - jest czterokanałowy wiec nie powinno byc problemu z podlaczeniem niezależnie słuchawek i głośników

Btw - dlaczego mixxx kiedy masz do niego serato i traktora (wiem ze prostsze wersje ale i tak jakościowo imo lepsze)?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez RVerbal » 19 paź 2012, 01:08

jakim kablem połączyć?

co do mixxxa - będę korzystał z tego programu, który będzie działał. przy moim "szczęściu" do złośliwości sprzętu elektronicznego nie mam większego wyboru ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez Johnny! » 19 paź 2012, 04:36

Mając prawidłowo zainstalowany kontroler - powinien byc widziany jako interfejs audio z dwoma wyjsciami - jedno to master out z tylu obudowy i w sofcie powinno byc wybrane tez właśnie jako master (moze miec rożne nazwy np ch1/ch2) - podlaczasz zapewne kablem 2xRCA(chinch)<->jack, standardowym jakim podlaczalo sie kompa do wieży, drugie to gniazdo sluchawkowe z przodu obudowy które w sofcie trzeba ustawić jako cue/headphones/mix itp.
Powinno działać z kazdym softem, zakładając ze nie jest ograniczony do jednego wyjscia audio.

Z tym ze pisze to wszystko na podstawie opisu i zdjęć ze strony producenta, tak to wszystko powinno wyglądać, ale moge sie mylić ;)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez RVerbal » 22 paź 2012, 21:56

Dziękuję bardzo.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez betonowen » 02 lis 2012, 03:35

Tehnik napisał(a):RCA(chinch)


cinch jak juz :P
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez Johnny! » 02 lis 2012, 09:49

:lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Vestax Typhoon - jak podłączyć?

Postprzez betonowen » 02 lis 2012, 17:06

zdarza sie :D ja pol zycia myslalem ze opierdalam musztarde saperska :dnb:
Avatar użytkownika
betonowen
 
Posty: 1501


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron