sprzęt do nagrywania

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 27 paź 2012, 23:00

Szukam jakiegoś taniego rozwiązania do nagrywania sygnału z miksera djskiego (Chcę po prostu nagrywać swoje miksy). W tym momencie komputer odpada z 2 powodów: stoi za daleko od decków i mam tak słabą kartę dźwiękową, że nagrany dzwięk jest żałosny. Ostatecznie można użyć jakiegoś długiego kabla ale czy jest sens? Czy lepiej sprawić sobie jakiś mobilny recorder ? Jak tak to jaki ?
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez kabanowster » 27 paź 2012, 23:22

kabel + interfejs
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa


Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 03 lis 2012, 01:25

nikt?
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Johnny! » 03 lis 2012, 12:57

ano nikt, co się dziwić jak tu większosć osób jest przekonana że można spoko nagrywać przez wejście mikrofonowe...

ja Ci nie pomogę, nigdy nie miałem potrzeby nagrywania nic z analogowych źródeł i mam interfejs bez wejść.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez kabanowster » 05 lis 2012, 09:32

a o czym tu gadać
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Basebox » 05 lis 2012, 10:59

kup se rozdzielacz na kabel 1x stereo -> 2x stereo i podlacz jedno z rozdzielonych wyjsc do playera MP3 z wejsciem line-in, powinno banglac.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 05 lis 2012, 11:25

kabanowster napisał(a):a o czym tu gadać

o tym, czy taki pseudo interfejs za 100zł. sie sprawdzi...

Basebox napisał(a):kup se rozdzielacz na kabel 1x stereo -> 2x stereo i podlacz jedno z rozdzielonych wyjsc do playera MP3 z wejsciem line-in, powinno banglac.

Nie mam żadnego playera mp3, stąd moje pytanie... Jeśli nie interface, to jaki tani, mobilny "nagrywacz" się nada?
Nie pytam jak podłączyć mikser do mp3playera, tylko co podłączyć do miksera, żeby ładnie nagrywało.
...z reszta to twoje rozwiązanie jest trochę głupie... prawie każdy mikser ma wyjście przeznaczone do nagrywania
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Basebox » 05 lis 2012, 11:51

no to jak ma to wtedy sam mp3 player z wejsciem line-in wystarczy. Sadze ze sie powinien sie nadawac. Jak mozesz to pozycz od kogos i sprawdz.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 05 lis 2012, 12:09

Trochę pogrzebałem w necie i widzę, że nie znajdę żadnego mp3 nagrywającego przynajmniej w 320kbps mp3 poniżej 500zł... Mało jest w ogóle playerów z line-in, a tych nagrywających powyżej 128/192kbps to już w ogóle mało i kosztują 500-1500zł.
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Basebox » 05 lis 2012, 13:57

iRiver E100:
http://allegro.pl/iriver-e100-mp3-mp4-8 ... 51449.html
http://allegro.pl/iriver-e100-8gb-drugi ... 17259.html (tu transakcja łączona)
Nowke powinienes hapsnąć za ok 200 zl (4gb)

Nie wiem tylko z jakim bitrate'm nagrywa poprzez line-in. Ale chyba wszystko u niego idzie do WMA (256 kbps bodajze).
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 05 lis 2012, 15:48

Nówka koło 300zł... Coraz bardziej mnie przekonuje jednak interfejs - tańszy i więcej możliwości zapisu... z drugiej strony mp3 wygodniejszy...
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Johnny! » 05 lis 2012, 16:07

Structural nagrywał swoje sety na imprezach chyba jakimś iRiverem właśnie, ale to z tego co pamietam robilo 128kbps mp3
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 05 lis 2012, 19:10

No to bardzo mało, minimum 320kbps mp3 mnie usatysfakcjonuje. Chyba zaryzykuje z interfejsem.
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Zvier » 09 lis 2012, 21:12

Może nagrywałeś z przesterem/przez wejście mikrofonowe? Nawet przez zintegrowaną kartę dźwiękową powinno się czysto zgrywać. Na Twoim miejscu sprawdziłbym to i ewentualnie kupił 5 metrowy kabel.
Zvier
 
Posty: 6961

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 10 lis 2012, 15:24

Sprawdzałem na różne sposoby, zawsze się tak samo nagrywa, a poziomu sygnału zawsze staram się pilnować. Ostatecznie jest możliwość, że mikser daje taki zjebany sygnał przez wyjście rec, ale to chyba mało prawdopodobne (Denon dnx-300). Sprawdzę może jakiś inny sprzęt i podłącze do tej dzwiękówki, ale jestem prawie pewien, że to jej wina. To jakaś nvidia hd audio ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... s2_10.html ).

Poszukałem trochę na forach i nie tylko ja mam problem z jakością nagrywanego dźwięku przez ten układ. Spróbuje pokombinować ze sterownikami jeszcze.
cypo
 
Posty: 621

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez Johnny! » 10 lis 2012, 15:59

@Zvier - problem jest taki ze w np nowych laptopach jest tylko line-out i mic-in, sam myśle nad zakupem jakiegoś możliwie najprostszego urządzenia na usb z funkcjonalnością line-in
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: sprzęt do nagrywania

Postprzez cypo » 11 lis 2012, 15:43

Tehnik napisał(a):@Zvier - problem jest taki ze w np nowych laptopach jest tylko line-out i mic-in, sam myśle nad zakupem jakiegoś możliwie najprostszego urządzenia na usb z funkcjonalnością line-in

w moim przypadku jest to PC i mam linein, lineout i mic, w obydwu przypadkach jest kicha.
cypo
 
Posty: 621


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron