Prosty sampler chcę kupić. Pomożecie?

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Prosty sampler chcę kupić. Pomożecie?

Postprzez Projekt Pi » 27 gru 2012, 22:31

Zaznaczę na wstępie, że jeśli chodzi o samplery sprzętowe to jestem lamą totalną. Potrzebuję kupić takowy, prosty, służyć będzie tylko do wyzwalania podkładów i metronomu. Do tej pory wszystko leciało z lapka plus zewnętrzna karta, ale na ostatnim koncercie komp zamulił i przypał był totalny... Co potrzebuję? Ładować będę dwie ścieżki : podkład i metronom. Metronom leci na słuchawki dla mnie i perkusisty, a podkład na konsolę/końcówkę mocy. Czyli w zasadzie dwa wyjścia stereo mi trzeba, jakby były trzy to by nie zaszkodziło. Podkłady zajmują sporo, bo to wave 44,100/24. No i teraz pytanie lamerskie: czy jest taka opcja żeby przy naciśnięciu jednego pada automatycznie wyzwalało mi dwie ścieżki które lecą na inne wyjścia?
Ostatnio edytowano 02 sty 2013, 11:59 przez Projekt Pi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: Prosty sampler chcę kupić

Postprzez Projekt Pi » 02 sty 2013, 11:59

Co tam majstry? Nie wierzę, że nikt się nie zna.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: Prosty sampler chcę kupić. Pomożecie?

Postprzez Basebox » 02 sty 2013, 13:10

Nie wiem czy jest sens bawic sie w jakis zewnetrzny sampler. Może wystarczy usprawnic komputer/zmienic na lepszy albo przeczyscic system operacyjny, tudziez wylaczyc zbedne uslugi, ktore zamulaja komputer. Jednak nie chce mi sie jakos wierzyc ze ODTWARZANA sciezka 44,1kHz/24 zajmuje ci proca i powoduje glitcze/skoki.

Dodatkowa sprawa. - jezeli masz laptopa, to moze przydaloby sie uchowac kompa przed wstrzasami od dzwieku. Zvier kiedys tak mial ze komp mu nie wyrabial podczas live-set'a i musial kompa trzymac na rękach, wtedy był w stanie kontynuować dalej :)

No i teraz pytanie lamerskie: czy jest taka opcja żeby przy naciśnięciu jednego pada automatycznie wyzwalało mi dwie ścieżki które lecą na inne wyjścia?
W sprzetowych samplerach to nie wiem. Byc może nowe mają już coś takiego (zakładając że sampler ma wiele wyjść).
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Prosty sampler chcę kupić. Pomożecie?

Postprzez Projekt Pi » 02 sty 2013, 20:58

Sęk w tym, że procek użyty jest na poziomie 3-5 %... Przez jakiś czas myślałem, że to faktycznie od basów które szarpią laptopem, ale to sprawdziłem i to nie to. No nic, dzięki. Laptopa trza pozamiatać pewnie i wtedy się okaże.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron