pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 07 sty 2013, 14:42

Sprawa wygląda tak, że od zawsze gram z winyli ale ze względu na dostępność muzyki w formie cyfrowej rozważam przesiadkę na jaś alternatywna formę nośnika.I tak jak się zorientowałem do wyboru mam: DVS, Kontroler albo, CD (zaznaczę, że posiadam prawie nowego laptopa a więc to mam z głowy)

DVS np. Serato - super sprawa grasz tracki mp3/wav a kontrola prawie jak na winylu. Ale denerwuje mnie to podłączanie i częste problemy, a to nie czyta kodu, a to nie ma dźwięku itp. Wielokrotnie się z tym spotykałem na imprezach. Wyjściem może być podłączenie i sprawdzenie sprzętu wcześniej przed imprezą ale wiadomo nie zawsze jest taka możliwość.

Kontrolery - Myślałem konkretnie o Reloop Terminal MIX 2 super sprawa zabieram jedna w sumie nie dużą walizkę stawiam laptop szybkie, proste podłączenie i gram na sprzęcie który doskonale już znam na którym gram codziennie. Tylko, że jakoś mało ludzi z tego gra na imprezach, ja osobiście jeszcze chyba sie nie spotkałem ani na małych iventach ani na dużych ze światowej klasy gwiazdami albo po prostu nie zauważyłem. Także nie wiem czemu nikt nie gra na kontrolerach, że co obciach czy jak? Ciągle żywy mit, że prawdziwy DJ gra z winyli?

CD - mój faworyt do czasu jak przypadkiem miałem okazje się pobawić przez kilka dni na cdj-200. I tu pytanie do grających z CD jak wy możecie na tym grać? Najbardziej mnie wqrwia szukanie tego punktu CUE czyli bitu od którego chcę zacząć grać, niby jest auto cue ale w dramach większość utworów nie zaczyna sie bitem. A jak chce zacząć grać od dropa to przewijam do pierwszego bitu na dropie potem jeszcze joy-em znalezienie dokładnego punktu i go zaznaczenie. Zajmuje to masę czasu i do tego nie widać co sie dzieje w utworze. Winyl moim zadaniem pod tym względem jest mistrzem wszystko widać jak na dłoni, kładę igłę w odpowiednim miejscu i od którego chcę zacząć kilka ruchów ręką i bit złapany. Dosłownie kilka sekund a w CD dobre kilkadziesiąt jak się uda. Pooglądałem trochę filmy na YT dj którzy graja z cd i zauważyłem, że najczęściej wkładają płytę i jakoś od razu maja już punkt cue złapany, jakoś nie widzę żeby tracili czas na jego znalezienie i do tego co niektórzy nawet na chwile nie dotykają picha. Czyli co specjalnie przygotowują sobie kawałki, czyli wycinają intro i takie tam i dają jedno tępo do wszystkich swoich kawałków? Jak wy gracie z CD?

Wiem, że były już podobne tematy ale mi nie chodzi o wywoływanie wojny "winyl kontra"... Proszę subiektywne opinie w tych tematach.
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Basebox » 08 sty 2013, 13:20

Nic odkrywczego nie napisze - wszystko ma swoje plusy i minusy, wybierz to co Ci pasuje najlepiej i trzymaj sie tego.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 08 sty 2013, 14:33

dokladnie, sklanialbym sie ku jakiemus kontrolerowi z dobrymi jogami - unikniesz pierdyliarda kabli potrzebnych do podpinania dvsa
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 08 sty 2013, 15:30

Ale powiedzcie mi czemu tak mało ludzi gra z kontrolerów? Skoro według mnie jest to chyba jedna z wygodniejszych form miksowania oprócz winyli. Mam na myśli tutaj wygodę podłączenia i możliwość obycia ze sprzętem. Oczywiście nie biorę pod uwagę opcji sync czy jak to tam się nazywa.
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 08 sty 2013, 17:36

bo jest jeszcze cała masa betonu dla którego vinyl to nie nośnik tylko religia - tu sobie poczytaj np KLIK
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 08 sty 2013, 18:06

Ciekawe czy nie będzie jak z CD. Kiedyś dj grający z cd to tylko na wiksach a teraz norma i nic nadzwyczajnego niezależnie od gatunku prezentowanej muzyki.
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez cypo » 08 sty 2013, 23:56

Też miałem ten dylemat jak się przesiadałem z analogu na cyfrę... wybrałem CD i nie żałuję. Co do punktów cue - fakt, na winylu kładziesz igłę i masz, tutaj trzeba chwile poprzewijać (ja sobie pomagam opcją vinyl przy ustawianiu punktów), ale najlepiej ustawić te punkty wcześniej, zapisać i włączyć auto cue. Po załadowaniu tracka masz już wszystko ustawione. Problem pojawia się, jeśli grasz na imprezie nie na swoim sprzęcie... Wg mnie CD playery są łatwiejsze w podłączeniu, mniej awaryjne, wszystko chodzi sprawnie, tak jak powinno... przy dvs zawsze bałem się, że komputer może odstawić jakąś lipę, że igła może źle przekazywać sygnał... Zaraz tu pewnie ktoś napisze, żebyś kupił maca i nie będzie problemów...ale to jest jednak kupa kasy. Za cenę maca+2 gramofony+dvs zapłacisz tyle co za dobry zestaw cdj, który na pewno już sprosta twoim wymaganiom i będzie hulał aż miło. Jedyny minus przy cd playerach - drogie serwisowanie, a to już nie gramofony, które nie wymagają praktycznie żadnego serwisu.
cypo
 
Posty: 621

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Pawlak » 09 sty 2013, 11:51

jakbym zaczynal grac to bym se kupowal cdplayery.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 09 sty 2013, 14:37

Właśnie jak to jest z tym zapisywaniem punktów cue? Rozumiem ze przed wypaleniem płyty muszę w jakimś programie dodać ten punkt. I teraz pytanie czy można dodać tych punktów kilka? I zakładając, że kupię cdj 1000 i to jakie jeszcze inne plajery będą widziały te zaznaczone punkty?
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez cypo » 09 sty 2013, 21:15

Punkty cue są zapisywane w pamięci cdplayera (albo na karcie sd - w przypadku np. cdj1000), nie zapisujesz ich przy nagrywaniu płyty, robisz to podczas grania już... ustawiasz na playerze punkt cue w tym miejscu w którym chcesz i wciskasz przycisk odpowiedzialny za zapis tegu pktu. Później cdj identyfikuje płytę i odszukuje przypisane dla niej punkty cue w pamięci. Jak z kompatybilnością tych punktów jest to nie wiem, ale podejrzewam, że wszystkie pionki czytające cue z sd odczytają to bez problemu, więc na impreze zabierasz płyty i karty sd z zapisanymi punktami. A takich punktów cue do jednego numeru możesz zapisać wiele.
cypo
 
Posty: 621

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 10 sty 2013, 01:56

Trochę to zagmatwane i chyba tak do końca nie można polegać na tego typu rozwiązaniu no chyba, że jesteś światowej sceny gwiazdą i stawiasz żądania odnośnie sprzętu na danej imprezie. Chyba coraz bardziej skłaniam się ku jakiemuś kontrolerowi. Sam nie wiem co co mnie powstrzymuje. Pewnie jak by Noisia, BSE itp. zaczeli grać na podobnych sprzętach to bym się nie wahał:)
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 10 sty 2013, 01:59

no to masz Noisie - wielgachny kontroler do Ableton Live'a + iPada tam wypatrzysz ;)

Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez N-FETT » 10 sty 2013, 15:24

Ja bym polecał kontroler bo podłączasz lapka do sieci plus kable do mixera i na końcu kontroler gdzie zajmuje to naprawde chwilke i nie trzeba zabierać np jednego gramofona, wytsraczy go klapą zamknąć, na to lap i gdzieś obok kontoler :)
Avatar użytkownika
N-FETT
 
Posty: 1155
Jelenia Góra

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez cypo » 10 sty 2013, 16:49

Skoro i DVS i Kontroler musisz nosić ze sobą i podłączać podczas imprezy, tak samo możesz zabrać swoje playery w kejsach i podłączyć je dla siebie... Raz kiedyś można przytachać taki sprzęt. Ale zorientowałbym się jak jest z tymi kartami sd, bo jeśli jest to kompatybilne ze wszystkimi pionkami (a myślę, że tak jest) - to problem z głowy - i masz najbardziej mobilny setup jaki można sobie wyobrazić. Na imprezę zabierasz płyty i 2 karty sd... zamiast komputera, kontrolera, interfejsu, płyt, a nie daj boże jeszcze gramofonów.
cypo
 
Posty: 621

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez kabanowster » 10 sty 2013, 17:28

kontroler + traktor sprawdza sie wyśmienicie, nie jestem dj a impreze domówke na sylwestra spokojnie nakręcałem

jakby zawodowo ogarnac wszystkie rzeczy na linii traktor-kontroler to jest to mocarne narzedzie do wygrywania setów
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 10 sty 2013, 23:43

Cypo masz rację jest to jakieś rozwiązanie muszę to jeszcze przemyśleć i obczaić.
Jeśli chodzi o kontrolery jak wcześniej przeglądałem oferty spodobał mi się Reloop Terminal mix 2 ale po przejściach jakie miałem z mikserem a potem słuchawkami totalnie straciłem do tej firmy zaufanie a więc szukałem dalej i natchnąłem się na Vestaxa VCI-380, cena nie jest niska ale dwa dobre plajery pioneera (bo tylko tą firmę biorę pod uwagę) nawet używane kosztują ponad 3 tyś.
Znalazłem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=p95Q94n ... =endscreen
opcja winyl wygląda tak samo jak w pionieerach. Gość trzyma bit pod ręką po czym puszcza joy i track rusza, obracanie płyty imituje ta dioda. Wygląda to fajnie do tego ergonomiczne wymiary i można podpiąć do tego gramofony a więc mikser w domu był by mi zbędny.
Miał ktoś z was styczność z tym sprzętem bodź jakieś przemyślenia?
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez RVerbal » 10 sty 2013, 23:51

ja mam Vestaxa dla biedaków i jest spoko - jak na Vestaxa dla biedaków. Vestax dla bogatych powinien być jeszcze lepszy.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 11 sty 2013, 00:25

RVerbal napisał(a):ja mam Vestaxa dla biedaków i jest spoko - jak na Vestaxa dla biedaków. Vestax dla bogatych powinien być jeszcze lepszy.

ale na imprezy zabierasz ten sprzęt? odsłuch daje radę, nie jest za cichy? Z tego co mogę wywnioskować ze zdjęć jest taki sam jak w mikserach z serii DJM i dobrze inne wynalazki odpadają.
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez cypo » 11 sty 2013, 18:00

Nad tym reloopem się lepiej zastanów, bo reloop ma raczej kiepski sprzęt.Cena zachęca, ale jakością to przypomina bardziej zabawki niż sprzęt.
cypo
 
Posty: 621

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Pawlak » 11 sty 2013, 18:50

pierdol to zbieraj winyle. bo tak.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez cypo » 12 sty 2013, 15:13

albo:
Obrazek
:)
cypo
 
Posty: 621

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez benek » 12 sty 2013, 19:07

jak się wqrwie to tak chyba zrobie :D
benek
 
Posty: 128

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez fat » 21 sty 2013, 20:39

kontrolery sobie odpusc maja chuja jakosc dziwieku
i gejny trza w nieskonczonosc odkreci jak to podloczysz w klubie
i generalnia wioska traca ]:->
jak juz to cedeczki i dvs
tehnik jak tak hejtujesz placki to graj cd chyba ze bitmacz kuleje ;)
gralem na wszystkim i wedlug mnie
kontroler<dvs=cd<vinyl
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 21 sty 2013, 23:10

nie odpowiadam na brednie :lol: poza tym nie jestem djem, musiałbym na głowę upaść żeby inwestować pieniądze i czas w naukę 'klasycznego' grania. tak czy inaczej i tak potrafię zatrząść parkietem, co niedługo będę miał okazję zaprezentować.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez fat » 22 sty 2013, 09:16

Nie watpie w to ze umiesz ale zaznaczyles
wazny temat czas :) kazdy lubi go spedzac inaczej
Ja wole pokrecic placki Ty wolisz klepac bity
pozdro;)
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez ant » 22 sty 2013, 10:56

fat napisał(a):tehnik jak tak hejtujesz placki to graj cd chyba ze bitmacz kuleje ;)


:lol:

fat napisał(a):kontrolery sobie odpusc maja chuja jakosc dziwieku


:lol:
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez fat » 22 sty 2013, 11:16

W zyciu mi nie powiesz ze jak podepniesz swoja
Zabawke pod np pionka900 a drugim kanale
Nebedzie lezal placek to na tym samym poziomie geina beda graly rowno
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 22 sty 2013, 13:19

Spoko, to jest ta sama dyskusja jaka była wsród producentów jak software zaczął wypierać hardware, i tez ten temat jest nadal obecny z tym ze większość światka sie z tym stanem rzeczy pogodzila, jest jakas grupa przywiązana wciąż do maszyn ale nikt nikomu nie wypomina na czym zrobił kawałek jesli trzyma on poziom :) podobnie bedzie z DJami mysle. W obu przypadkach jest tez ten sam skutek uboczny - bierze sie za to gros ludzi ktorzy nie nadają sie i kiedys bariera sprzetowa, trudny soft albo choćby konieczność posiadania jakiejś wiedzy odsialaby te osoby, teraz zaś brną w to.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Basebox » 22 sty 2013, 13:42

fat napisał(a):W zyciu mi nie powiesz ze jak podepniesz swoja
Zabawke pod np pionka900 a drugim kanale
Nebedzie lezal placek to na tym samym poziomie geina beda graly rowno
beda graly inaczej. jak zamodzisz dobrze dla obydwu zrodel to wtedy beda graly niemalże tak samo.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: pytanie do grajacych z CD, DVS, Kontroler

Postprzez Johnny! » 22 sty 2013, 15:23

przegapiłem tego posta - miałem na brednie nie odpowiadać, ale już tam - a kto powiedział ze analogowe i cyfrowe źródło dźwięku ma mieć gain na tym samym poziomie? :lol: czego to ma byc wyznacznik i jakie to ma w ogóle znaczenie? vinyl będzie w większości przypadków grał ciszej = potrzebował większego wzmocnienia a większe wzmocnienie jakiegokolwiek analogowego sygnału = większe szumy/zakłócenia. to po pierwsze

po drugie twierdzenie ze jakość dźwięku kontrolerów jest 'chujowa' to jakaś mega abstrakcja bo kontrolery nie wydaja z siebie żadnego dźwięku (chyba że mają wbudowany interfejs), także dobrze jest przed zabraniem głosu wiedzieć o czym się w ogóle mówi. a jakość będzie zależna od tego jaki interfejs się podepnie pod laptopa, kontroler mówi tylko softowi co ma robić. tak jak z płyt do dvsow nie idzie dźwięk tylko kod czasowy. i tegoż dvsa podpinasz pod tego samego choćby laptopa, z tymi samymi mp3. zresztą, Seba to bardzo ładnie powiedział w tym polskim wywiadzie - podpinanie vinyli po to żeby grac z mp3 jest kuriozalne.

po trzecie zaś - ja nic nie hejtuję, to zatwardziali vinylowcy mają problem z pogodzeniem się z faktem że świat idzie do przodu, ale to już nie mój problem. osobiście mam zupełnie w dupie czy to jakiś dj się poci nad vinylami i beatmatchem za djką czy może akurat teebee puszcza z cd kawałki wcześniej wyrównane do 175bpm tak długo, jak to co obaj grają mi się podoba.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron