Rejestrator dźwięku

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Rejestrator dźwięku

Postprzez Chaser » 05 lut 2013, 02:35

Postanowiłem wyposażyć się w rejestrator dźwięku.
Przeznaczenie - Zgrywka setów za pośrednictwem miksera, na imprezach i w domu.
Priorytetowy parametr - wysoka jakość nagrania.
Cena max - 500zł

Może ktoś coś polecić?
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Re: Rejestrator dźwięku

Postprzez Yabol » 06 lut 2013, 19:27

Opcji jest kilka -

Mini disc (ale z opcją USB a nie tylko zgrywania w czasie rzeczywistym) - koszt ok 200zł. - Do dzisiaj posiadam MD i chwalę sobie :)

Mp3 z line In (np. creative) - Koszt ok 250zł lub mniej - tutaj jakaś używka http://allegro.pl/samsung-yh-920-line-i ... 40560.html


Jeśli chodzi o rejestratory - np. Yamaha Pocketrak C24 - nie testowałem, ale na pewno sprawuje się dobrze. Chociaż sam kierował ym się w stronę jakiegoś Olympusa albo Rolanda. Sam mam Rolanda r05, ale to już powyżej 500zł i w dodatku do rejestracji samych setów, za duży kombajn.


W twoim wypadku szukał bym np. creative zen nano plus ... z tego co pamiętam jest tam wejście liniowe - nagrywanie w WAVE/Mp3 i to by było dla Ciebie najrozsądniejsze rozwiązanie - koszty jak pisałem ok 250zł.

Pozdro
Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Re: Rejestrator dźwięku

Postprzez Yabol » 07 lut 2013, 17:21

Co nie zmienia faktu, że MD dalej rządzi :D


I mimo, że to "koniec" - pozostanę po prostu fascynatem. Dalej będę nagrywał ulubione kawałki na te maluśkie płyty i razem z moim soniaszem z pilotem, który zagościł kilkanaście lat temu w teledysku FRISTAJLO grupy bumfank emsis, będę biegał swoje 10 kilometrów!


Amen :D
Yabol
 
Posty: 1578
Hi there! Would You like to sign my petition?

Re: Rejestrator dźwięku

Postprzez Chaser » 10 lut 2013, 22:07

Creative ZEN NANO Plus wygląda mi na jakiś kał... Format zapisu - IMA ADPCM wtf?
Zależy mnie na wysokiej jakości nagrania.
Ten Yamaha Pocketrak C24 wygląda profesjonalnie... zgrywka jest na poziomie audacity, czy naprawdę jakość jest dobra?
Szczerze pasuje mi też opcja mikrofonów. Bo czasem na festiwalach można usłyszeć coś fajnego a potem z głowy wypada... więc opcja mikrofonów mnie pasuje ;] Tylko jak z czułością tych mikrofonów? Dają radę przy wysokim natężeniu dźwięku?

Osobiście przyglądałem się ZOOM H1
http://allegro.pl/zoom-h1-rejestrator-c ... 65997.html

Zna ktoś ten sprzęt? Dobre to to?
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Re: Rejestrator dźwięku

Postprzez RmSeek » 12 lut 2013, 17:03

Jak jesteś zainteresowany to mogę Ci opylić ten rejestrator za 300 zl :

viewtopic.php?f=14&t=48872

Leży w szafie nie używany. Info na jego temat znajdziesz w necie.
Tylko jak coś to mogę go wysłać jedynie w następnym tygodniu bo w tym nie będę miał czasu.
RmSeek
 
Posty: 37


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron