Kontrol X1 + Android

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Kontrol X1 + Android

Postprzez majkel » 12 wrz 2013, 17:10

Czy spotkał się ktoś z taką kombinacją?
Jest możliwe strerowanie Kontrol X1 programem do miksowania na Androidzie?
wiem, ze jest traktor pro na iPada, i że Android wymięka przy ios w tych kwestiacg, ale potrzebuję ogarnąć ten temat, więc dzięki z góry za wskazówki.

pozdro
majkel
 
Posty: 285

Re: Kontrol X1 + Android

Postprzez Basebox » 12 wrz 2013, 18:04

a w ogóle jest jakiś program do mixowania na androidzie?
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Kontrol X1 + Android

Postprzez majkel » 12 wrz 2013, 22:38

póki co znalazłem tylko jakieś badziewne programy.
wydaje mi się ,ze raczej nie ma opcji, ale nie chciałem się poddać bez walki :).
może ktoś wpadnie na jakiś pomysł, generalnie chodzi mi o to, żeby nie brać laptopa na imprezę, bo głównie gram z winyli, więc to i tak dużo kg do noszenia.
majkel
 
Posty: 285

Re: Kontrol X1 + Android

Postprzez Johnny! » 13 wrz 2013, 01:08

zapomnij o djce na Androidzie przy jego gigantycznej na te chwile latencji.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Kontrol X1 + Android

Postprzez Basebox » 13 wrz 2013, 13:32

jezeli sie uprzesz, to mozesz probować podłączyć jakiś lepszy interfejs USB pod smartfona/tableta z Andkiem. Jednak jezeli nawet zadziala, to wątpie że w pełni. Linux nie posiada obsługi ASIO, za to ma substytut w postaci JACK'a, którego trzeba ogarnąć, a to nie jest łatwe - tym bardziej że to Android, ale możesz poszukać gdzieś na necie, może już ktoś próbował. Bez tego to bedzie tak jak pisze Janek - w chuj latencji i mogą występować problemy z dźwiękiem. Żeby ją zmniejszyć musiałbyś chyba okroić Andka do niezbędnego minimum, czyli pozostawić m.in. samą obsługę ekranu i dźwięku, tak na szybko myslac ;]

A nawet jak to rozwiążesz - to nie ma sensu się bawić, skoro nie ma softu do grania.

Jeżeli grasz z winyli i chcesz coś dogrywać z digitala, to może lepiej poszukać jakiś soft który po prostu odtwarza muze i ma mozliwosc pitch'a i slide'a. ale tez wiem czy sa takie.

jednak imo to nadal za duzo zabawy i gra nie warta świeczki - jeśli już, to lepiej wypalić te 20 płyt z muzyką i trzymać je w kejsie. a jak nie, to po prostu nei ma co rzezbic. A jezeli nadal bedziesz chciual to zrobic, to sprzedaj tego tableta i kup iPad'a z iTraktorem ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Kontrol X1 + Android

Postprzez majkel » 15 wrz 2013, 01:20

dzięki!
majkel
 
Posty: 285


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron