piano roll fl problem

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

piano roll fl problem

Postprzez .R » 05 gru 2013, 22:50

Jou, pytanie się pewnie wyda wam banalne, ale ja dostaje tu kurwicy. Mam sampla gitary basowej i chce zrobić melodię. Rysuję nutę na powiedzmy pół taktu, ale dźwięk gra dopóki się nie skończy sampel i nuta mi się zaczyna nakładać z następną i wychodzi chujowe burczenie i dygotanie. Jak zrobić żeby przestało grać w momencie puszczenia klawisza?
.R
 
Posty: 102

Re: piano roll fl problem

Postprzez Basebox » 06 gru 2013, 14:01

Gdzieś w ustawieniach samplera to trzeba wyklikać:

rozw. 1. https://www.dubstepforum.com/forum/view ... 8&t=267206

rozw. 2. Możesz włączyć ADSR dla volume i ustawić attack, sustain i release na 0 a decay i na maxa. Ew. lekko podkrecić release, co by wyeliminować kliknięcia basu gdy puszczasz klawisz.

Piszę teraz z pamięci, coś mogłem jebnąć więc jak coś to help pomoże bardziej.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: piano roll fl problem

Postprzez Projekt Pi » 06 gru 2013, 16:50

W zakładce misc kliknij "cut itself" i po problemie ;)
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: piano roll fl problem

Postprzez kabanowster » 06 gru 2013, 19:36

Myślę, że koledze chodzi po prostu o pokrętło CRF (drugie z prawej na samym dole).
Ustawisz nim granice zapętlania sampla podczas trzymania klawisza.
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: piano roll fl problem

Postprzez .R » 14 gru 2013, 03:44

Dobra, sprawa załatwiona. :) Jeszcze jedno pytanie: coś przestawiłem przypadkiem i teraz wszystkie kliknęcia (rysowanie) jest kurewsko dokładne. W sensie, że na piano roll albo playliście jak chcę dodać szybko jakiś pattern czy nutę, to nie pojawia się ona na początku pola na które kliknąłem, a dokładnie w tym miejscu gdzie był kursor (tak, jak na maksymalnym przybliżeniu) . Jest to mega wkurwiające i teraz dodawanie patternów na playlistę, czy nut na piano rollu zajmuje mi 10x dłużej niż powinno. Gdzie to zmienić?

edit
Dobra chuj, teraz to mi zniknęły wszystkie klawisze na piano rollu. Nie warto bawić się w muzykę na złodziejskim dawie. :lol:
.R
 
Posty: 102

Re: piano roll fl problem

Postprzez Projekt Pi » 14 gru 2013, 12:48

.R napisał(a):Dobra, sprawa załatwiona. :) Jeszcze jedno pytanie: coś przestawiłem przypadkiem i teraz wszystkie kliknęcia (rysowanie) jest kurewsko dokładne. W sensie, że na piano roll albo playliście jak chcę dodać szybko jakiś pattern czy nutę, to nie pojawia się ona na początku pola na które kliknąłem, a dokładnie w tym miejscu gdzie był kursor (tak, jak na maksymalnym przybliżeniu) . Jest to mega wkurwiające i teraz dodawanie patternów na playlistę, czy nut na piano rollu zajmuje mi 10x dłużej niż powinno. Gdzie to zmienić?



Na górze, koło zegara masz listę rozwijalną podpisaną "SNAP". Najpewniej przestawiłeś na none, zmień na cell albo line.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Re: piano roll fl problem

Postprzez ooscylator » 03 paź 2014, 12:49

w opcjach chanella czyli klikasz raz na chanel wyskakuje ci ramka z pianinkiem chanell setings zakladka ins , pod zakladka vol i tam masz envelop takzwany, dajesz atak na 0 i relase na zero sus na full
ooscylator
 
Posty: 2


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron