pracujesz ?

Wchodzisz na własne ryzyko | Enter at your own risk!

pracujesz?

tak
210
69%
nie
95
31%
 
Liczba głosów : 305

Postprzez metrik » 02 lut 2012, 21:13

prawde powiedziawszy najbardziej wkurwiajace jest srodowisko "beauty fashion". robie to dla kasy czasem ale chcialbym uciec od tego towarzystwa jak najszybciej.

wypacynkowane, puste i nie do zniesienia.
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Noire » 02 lut 2012, 21:39

metrik napisał(a):prawde powiedziawszy najbardziej wkurwiajace jest srodowisko "beauty fashion". robie to dla kasy czasem ale chcialbym uciec od tego towarzystwa jak najszybciej.

wypacynkowane, puste i nie do zniesienia.


a robiles akty? ale nie brodziakową sztuke, tylko taką typowo komercyjna, ja robilam swego czasu przy sesjach do CKM, przy kalendarzach, do prywatnych sesji....to dopiero są lachony, wszystko sztuczne, cycki, usta tak wypchane, ze wychodza nosem ;) ale kasa z tego najlepsza...

beauty lubie, bo to tylko zdjecia twarzy i mozna poszalec z pomyslami jak ją wykorzystac, fashion (takie haute couture) tez lubie bo cala stylizacji wchodzi w gre, mozna sie pobawic makijazem i kolorami...

tego typu prace http://www.makeup.dorota.tv/

edit, doczytalam, ze chodzi o towarzystwo, u nas w Poznaniu jest ok, normalni fajni ludzie ;]
Avatar użytkownika
Noire
 
Posty: 4189
Noise Control

Postprzez zgonia. » 03 lut 2012, 10:16

myslalam ze obecnie wizaz do zdjec polega na tym ze zle oko sie wycina i wstawia sie dobre oko,
bardzo sie wiec mylilam
zgonia.
 
Posty: 1007
omierz plastikowy

Postprzez BISZUKS » 03 lut 2012, 19:59

Pawlak napisał(a):Jesli cie pracodawca rucha w dupe to fajna praca. :x


i kto to mówi :lol:


@ kzk jeśli możesz poczekac do poniedziałku to zapytam u siebie w pracy jak to jest, może znają odpowiedź :wink:
Avatar użytkownika
BISZUKS
 
Posty: 3586
PORK CHOP

Postprzez Pawlak » 03 lut 2012, 20:15

:lol: ty ja już tam pół roku nie pracuje!
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Chaser » 03 lut 2012, 20:39

Noire napisał(a):
metrik napisał(a):ostatnio zaoszczedzilismy 250funtow uzywajac shopa zamiast wizazysty :lol:

granica jest mocno plynna, bardzo duzo sie shopuje. wlasciwie wszystko. wizazysta musi zadbac o to zeby twarz sie nie rozpadla/zapocila (szczegolnie przy doswietlaniu niehalogenowym robi sie dosc cieplo na planie). wszystkie detaliki dopracowywuje pan z laptopem.


masz marna albo wiedze na ten temat, albo wizazystow ;)
jestem ciekawa jak wycieniujesz modelce oko w photoshopie

Obrazek

Voilà
Avatar użytkownika
Chaser
 
Posty: 2317
Czeluść

Postprzez mindrum » 03 lut 2012, 21:03

Noire napisał(a):masz marna albo wiedze na ten temat, albo wizazystow ;)
jestem ciekawa jak wycieniujesz modelce oko w photoshopie


tu masz przykłady na szybkiego

http://www.youtube.com/watch?v=p54nwuL_8vE

http://www.youtube.com/watch?v=EGa1QTIFLS8
Avatar użytkownika
mindrum
 
Posty: 1156
oj tam !

Postprzez ReAktor » 03 lut 2012, 21:56

nie ma to jak wolny zawód.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez ReAktor » 04 lut 2012, 00:00

Bua napisał(a):
kzk napisał(a):fasion, beauty...


dodam jeszcze trendi.

ona jest trendi

Obrazek


ale gdzie kobiecość :(
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez Bua » 04 lut 2012, 00:08

usta ma otwarte
Avatar użytkownika
Bua
 
Posty: 1700
Twoja stara

Postprzez kaka » 04 lut 2012, 00:10

jaki wyjebany ma ciuch :o
człowiekkasza
Avatar użytkownika
kaka
 
Posty: 1829
WZA

Postprzez ReAktor » 04 lut 2012, 00:31

ani piersi ani bioder, jedno drugim nie nadrabia, dupka też sucha :(

"
http://biznes.onet.pl/ceny-paliw-rosna- ... news-detal "

Obrazek

a matoły nie zauważyły obrazka, patrzcie jak się szczują- Polak potrafi.
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez BISZUKS » 04 lut 2012, 15:21

Pawlak napisał(a)::lol: ty ja już tam pół roku nie pracuje!


i właśnie o to chodzi pól roku nie pracujesz a nadal cię ruchają :lol:
Avatar użytkownika
BISZUKS
 
Posty: 3586
PORK CHOP

Postprzez ReAktor » 04 lut 2012, 17:35

:asianslay:
ReAktor
 
Posty: 2686

Postprzez laudanum » 03 mar 2012, 23:53

Noire napisał(a):
metrik napisał(a):prawde powiedziawszy najbardziej wkurwiajace jest srodowisko "beauty fashion". robie to dla kasy czasem ale chcialbym uciec od tego towarzystwa jak najszybciej.

wypacynkowane, puste i nie do zniesienia.


a robiles akty? ale nie brodziakową sztuke, tylko taką typowo komercyjna, ja robilam swego czasu przy sesjach do CKM, przy kalendarzach, do prywatnych sesji....to dopiero są lachony, wszystko sztuczne, cycki, usta tak wypchane, ze wychodza nosem ;) ale kasa z tego najlepsza...

beauty lubie, bo to tylko zdjecia twarzy i mozna poszalec z pomyslami jak ją wykorzystac, fashion (takie haute couture) tez lubie bo cala stylizacji wchodzi w gre, mozna sie pobawic makijazem i kolorami...

tego typu prace http://www.makeup.dorota.tv/

edit, doczytalam, ze chodzi o towarzystwo, u nas w Poznaniu jest ok, normalni fajni ludzie ;]


http://www.youtube.com/watch?v=TAK0cFP76f4
fashiontv | FTV.com - THIERRY MUGLER HC PE 1997-1

http://www.youtube.com/watch?v=qbg5jAIJNvw
part 1
dalsze czesci obok

http://www.youtube.com/watch?v=OfDqdRFMeUs w ogole koles nie zla ma fantazje

zajebisty pokaz 8) i ta muza jest genialna - mam caly pokaz nagrany na vhs :D :D
laudanum
 
Posty: 4831
Warszawa

Postprzez Noire » 04 mar 2012, 22:06

http://www.youtube.com/user/FatalefashionII

tutaj wrzucaja na bierzaco wszystkie pokazy, ostatnio byl haute couture na jesien/zime 2012/2013, sporo zajebistych kolekcji ;)
Avatar użytkownika
Noire
 
Posty: 4189
Noise Control

Re: pracujesz ?

Postprzez clownkilla » 15 mar 2012, 15:05

bieżąco* :* :D
Avatar użytkownika
clownkilla
 
Posty: 244

Re: pracujesz ?

Postprzez sushilabel » 19 mar 2012, 21:28

Pytanko bo jeszcze nie byłem w takiej sytuacji. W momencie kiedy porozumiewam się z moim ewentualnym pracodawcą, że chce mnie zatrudnić a mam okres wypowiedzenia to jak to się ustala? Czy podpisuje się od razu umowę z datą rozpoczęcia współpracy czy jakiś inny dokument?

I jak to jest z wypowiedzeniem? Czy moment liczenia okresu wypowiedzenia zaczyna się w dniu samego dostarczenia takowego w formie pisemnej lub elektronicznej (skan dokumentu?) czy też musi być jeszcze podpisany przez pracodawcę?
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Re: pracujesz ?

Postprzez yenne » 19 mar 2012, 22:23

Ja miałam raz tak, że firma chciała bym podpisała coś w stylu 'zobowiązanie do podjęcia pracy' - nie umowa, ale jakiś papierek, że tego i tego przyjdę do pracy i wtedy podpiszę finalną umowę, a w drugim przypadku po prostu umówiliśmy się, że zacznę pracę jak skończy mi się umowa w starej firmie.
yenne
 
Posty: 2605

Re: pracujesz ?

Postprzez Nitrogen Tri Hydride » 19 mar 2012, 23:06

yenne napisał(a):Ja miałam raz tak, że firma chciała bym podpisała coś w stylu 'zobowiązanie do podjęcia pracy' - nie umowa, ale jakiś papierek, że tego i tego przyjdę do pracy i wtedy podpiszę finalną umowę, a w drugim przypadku po prostu umówiliśmy się, że zacznę pracę jak skończy mi się umowa w starej firmie.



to ja mialem podpisac papierek ze najpierw okres probny podczas ktorego z pracy nie zrezygnuje, najlepsze ze sam za swoje musialem placic za zalatwianie spraw przez telfona. chcialem tez rpacowac w sklepie elektronicznym. nawet z elektroniki olimpiade pisalem. i chuja. bo gosc zatrudnil studenta bez wyksztalcenia. typ nic nie wiedzial, na pierwszym roku po liceum czyli chuj do bicia, no ale student. wiadomo - ubezpieczenie. no i tu Cie dobije. bylem w kasie. pytam sie w kerfurze ile sie zarabia. pytalem sie ile w liroyu czy tam decathlonie. a tu ze sanepidowska ksiazeczka, a ze konkurencja, ze brak wakatow na tysiac na reke... btw stefania co skonczylas?? o uczelnie pytam. ja tu wszy lonowe z chuja juz wyrabiam, bo jak bez piniondzuf laske zarwac? w zeszlym tygodniu poszlo w chuj 17 CV nie sorx 18 ale jedno double. do siedziby podbilem.
Nitrogen Tri Hydride
 
Posty: 2372
Absurd Squad Kraków

Re: pracujesz ?

Postprzez MySzA » 20 mar 2012, 03:56

sushilabel napisał(a):Pytanko bo jeszcze nie byłem w takiej sytuacji. W momencie kiedy porozumiewam się z moim ewentualnym pracodawcą, że chce mnie zatrudnić a mam okres wypowiedzenia to jak to się ustala? Czy podpisuje się od razu umowę z datą rozpoczęcia współpracy czy jakiś inny dokument?

I jak to jest z wypowiedzeniem? Czy moment liczenia okresu wypowiedzenia zaczyna się w dniu samego dostarczenia takowego w formie pisemnej lub elektronicznej (skan dokumentu?) czy też musi być jeszcze podpisany przez pracodawcę?



a jaki masz okres wypowiedzenia? bo to od tego zależy.

Sposób obliczania okresów wypowiedzenia określonych w tygodniach i miesiącach wymienia art. 30 § 21 k.p. Zgodnie z tym przepisem okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oznacza to, że np. jednomiesięczne wypowiedzenie złożone w środku miesiąca kalendarzowego i tak upłynie z końcem następnego miesiąca kalendarzowego.
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Re: pracujesz ?

Postprzez sushilabel » 20 mar 2012, 09:20

o, nawet nie wiedziałem, że to tak liczone do pełnego jest, dzięki za hinta :)

w moim przypadku miesiąc ;]
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Re: pracujesz ?

Postprzez molderus » 20 mar 2012, 09:57

liczone od końca tygodnia w którym przyniosłeś wypowiedzenie
podpis obecnego chlebodawcy nie jest potrzebny, to tylko takie potwierdzenie, że dostał papier

z innych spraw: jeśli potrzebujesz skończyć przygodę z obecną pracą wcześniej niż wynika to z okresu wypowiedzenia to zawsze jest 'porozumienie stron' ;]
musisz rozliczyć z obecnym urlop tegoroczny (proporcjonalnie do przepracowanego okresu), więc jeśli skończysz pracę w kwietniu to musisz mieć rozliczone 4/12x26 lub 4/12x20, 4/12 to przepracowane 4 miesiące z 12 w roku, 20 lub 26 to liczba dni płatnego urlopu, który ci się należy. chlebodawca może sam cie wysłać na urlop (nie możesz się sprzeciwić, gdybyś chciał popracować), co może ci dać teoretycznie kilka dni w pracy mniej. ewentualnie, gdyby chciał, żebyś pracował do końca, co się nie zdarza za często, to wypłaca ci ekwiwalent.

edit: ważne. weź od nowego szefa jakiś papier z potwierdzeniem warunków (rodzaj umowy, kasa) przed wręczeniem u obecnego wypowiedzenia. różne rzeczy się dzieją;]
Avatar użytkownika
molderus
 
Posty: 1046
Tichauana Silesia

Re: pracujesz ?

Postprzez fob » 20 mar 2012, 10:30

molderus napisał(a):(...) edit: ważne. weź od nowego szefa jakiś papier z potwierdzeniem warunków (rodzaj umowy, kasa) przed wręczeniem u obecnego wypowiedzenia. różne rzeczy się dzieją;]

:scri:

Często nazywa się to listem intencyjnym.


Btw. ktoś zna dobrze język czeski/słowacki i jest z okolic Częstochowy i akurat szuka pracy w branży automotive?
PM jakby co.
Tu byłby link do obrazka, który ma więcej niż 60px height.
Niestety nie ma go, ponieważ nie można mieć więcej niż 60px height.
Avatar użytkownika
fob
 
Posty: 1412
przybył ze wschodu... aby zasiać najpierw niepokój, a potem podziw...

Re: pracujesz ?

Postprzez MySzA » 20 mar 2012, 10:37

dokładnie, ja podpisywałam list intencyjny, gdy mój obecny pracodawca czekał na mnie, aż skończy się okres wypowiedzenia w poprzedniej pracy.

Na liście u mnie znajdowało się
-stanowisko
-okres zatrudnienia (najpierw opisany próbny, potem czas nieokreślony)
-warunki zatrudnienia (i tak samo na próbny, potem czas nieokreślony)

Obie strony podpisują ten dokument i obie mają jakieś zabezpieczenie w formie pisemnej.


Powodzenia :)
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Re: pracujesz ?

Postprzez sushilabel » 20 mar 2012, 10:54

Dzięki wszystkim za porady :)

Lepszym rozwiązaniem od listu intencyjnego jest ponoć umowa przedwstępna, przynajmniej daje jakieś prawo do roszczeń. Wiadomo oczywiście, że podpisanie konkretnej umowy byłoby najlepsze :)

No nic, zobaczymy.
Avatar użytkownika
sushilabel
 
Posty: 8329
człowiek Nie

Re: pracujesz ?

Postprzez molderus » 20 mar 2012, 11:02

bardziej umowa przedwstępna, choć nazwa nie ma znaczenia. w każdym razie na papierze powinny się znaleźć się różne stwierdzenia "przyrzekające", tak żeby bez problemu można było w sądzie je egzekwować ;]

edit: o suszi mnie wyprzedził.
Avatar użytkownika
molderus
 
Posty: 1046
Tichauana Silesia

Re: pracujesz ?

Postprzez Nitrogen Tri Hydride » 20 mar 2012, 11:31

jak to jest ze moge miec przesrane jak np nie pojde do pracy i bez umowy z szefem zmienie robote?
Nitrogen Tri Hydride
 
Posty: 2372
Absurd Squad Kraków

Re: pracujesz ?

Postprzez Nitrogen Tri Hydride » 20 mar 2012, 11:33

zreszta jeden ciul bo i tak jakos nie moge nic znalezc cos
Nitrogen Tri Hydride
 
Posty: 2372
Absurd Squad Kraków

Re: pracujesz ?

Postprzez MySzA » 20 mar 2012, 16:19

jak nie pójdziesz do pracy i nie powiadomisz w odpowiednim czasie kadr, to zostaniesz zwolniony dyscyplinarnie, za własnowolne opuszczenie stanowiska bez podania przyczyny
MySzA
 
Posty: 5911
<:3 )~

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron