Mapping on turntables

Wchodzisz na własne ryzyko | Enter at your own risk!

Mapping on turntables

Postprzez cypo » 26 lut 2012, 17:54

cypo
 
Posty: 621

Postprzez Pawlak » 26 lut 2012, 18:47

zajebiste chętnie pokminilbym cos z tym mappingiem ale nie mam pojecia jak takie cos mozna zrobic...
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez cypo » 26 lut 2012, 20:57

Zirds napisał(a):
Pawlak napisał(a):zajebiste chętnie pokminilbym cos z tym mappingiem ale nie mam pojecia jak takie cos mozna zrobic...


projektor z okrąglą nakładką ustawiony nad deckami?


jak widac na tym filmiku animacje reaguja na ruch plyty... wiec to nie takie hop siup
cypo
 
Posty: 621

Postprzez blue print » 27 lut 2012, 03:25

Zirds napisał(a):projektor z okrąglą nakładką ustawiony nad deckami?

:wulkan:
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Basebox » 27 lut 2012, 11:54

Pawlak napisał(a):zajebiste chętnie pokminilbym cos z tym mappingiem ale nie mam pojecia jak takie cos mozna zrobic...
sadze ze jakas kamerka ustawiona nad projektorem zapamietuje etykiete placka i wg niej okresla kat obrotu. gorzej tylko jak ktos kladzie whitelabel'e :D
no i do tego musi byc jakas zajebista kamerka, która ogarnia takie rzeczy w ciemności bez problemu.
+ niska latencja do tego, bo tutaj widac opoznienie.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez cypo » 27 lut 2012, 12:31

Basebox napisał(a):
Pawlak napisał(a):zajebiste chętnie pokminilbym cos z tym mappingiem ale nie mam pojecia jak takie cos mozna zrobic...
sadze ze jakas kamerka ustawiona nad projektorem zapamietuje etykiete placka i wg niej okresla kat obrotu. gorzej tylko jak ktos kladzie whitelabel'e :D
no i do tego musi byc jakas zajebista kamerka, która ogarnia takie rzeczy w ciemności bez problemu.
+ niska latencja do tego, bo tutaj widac opoznienie.


wg mnie raczej jest to sterowane przez jakis DVS... bo kamerka widzialaby i tak juz obraz wyswietlany przez projektor, wiec i tak etykieta winyla jest zaslonieta
cypo
 
Posty: 621

Postprzez Kasia12 » 27 lut 2012, 13:05

obstawiam kinecta
Kasia12
 
Posty: 2664

Postprzez Basebox » 27 lut 2012, 14:36

cypo napisał(a):
Basebox napisał(a):
Pawlak napisał(a):zajebiste chętnie pokminilbym cos z tym mappingiem ale nie mam pojecia jak takie cos mozna zrobic...
sadze ze jakas kamerka ustawiona nad projektorem zapamietuje etykiete placka i wg niej okresla kat obrotu. gorzej tylko jak ktos kladzie whitelabel'e :D
no i do tego musi byc jakas zajebista kamerka, która ogarnia takie rzeczy w ciemności bez problemu.
+ niska latencja do tego, bo tutaj widac opoznienie.


wg mnie raczej jest to sterowane przez jakis DVS... bo kamerka widzialaby i tak juz obraz wyswietlany przez projektor, wiec i tak etykieta winyla jest zaslonieta
na moje to raczej nie, DVS jest tylko interfejsem do odtwarzania i odbierania komunikatów (midi + timecode + pewnie coś jeszcze), a te jakos trzeba przetłumaczyc z obrazu kamery.
Chociaz cholera wie, moze SSL ma jakieś API co umożliwia rozszerzenie jego właściwości.
masz racje ze wizki mogłyby przesłaniać etykietę, dlatego kamerka musi być jakas niestandardowa, w sensie: nie polegać na optycznym obrazie, tylko np. na podczerwieni lub czyms innym. Kasia moze miec racje ze mógł tu zostać użyty Kinect.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez blue print » 27 lut 2012, 17:59

albo obrot obrazu jest w jakis sposob zwiazany z obrotem talerza gramofonu... lub tez dwoch chinczykow podwieszonych pod sufitem obraca projektory z okraglym obiektywem...
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez UMBA » 27 lut 2012, 18:57

ruch wizuali nie jest kontrolowany przez kamere tylko przez ruch talerzem ktory jest rejestrowany na kompie tak mi sie wydaje
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez Basebox » 27 lut 2012, 19:12

You’ll of course need some Wii controllers and the Serato Scratch Live software to make it all happen
Czyli podczerwień.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez cypo » 27 lut 2012, 19:15

UMBA napisał(a):ruch wizuali nie jest kontrolowany przez kamere tylko przez ruch talerzem ktory jest rejestrowany na kompie tak mi sie wydaje

talerz raczej zawsze kreci sie "do przodu", tylko plyta zmienia kierunek

ed. mowie wam, ze to zasluga kodu czasowego... podpieli jakis program od wizuali do traktora i hejka

ed 2: http://vimeo.com/33458181
ed 3: http://www.inklen.com/mixemergency/
cypo
 
Posty: 621


Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron