lineup:
Psy-TRANCE stage:
06-09 day
LIVE:
SINEWAVE (Alchemy records) – Australia
MO (Lunatic-circus) – Germany
NO BRAIN (Mind syrup) – Lithuania
PORTAL PROTECTION – Estonia
DJs:
BLUESTORM (Dreamworks) – Holland
CAPTAIN APPO (Pelto recs. / Wider visions) – Finland
DA-LA (Mindfunk music) – Sweden
DENNIS (Psyntology movement) – Germany
ESCOGIDO (Siloka) – Lithuania
FICUS (Mind syrup) – Lithuania
KLITORIKS (Mind syrup) – Lithuania
KURANT (Mind syrup) – Lithuania
MARC MINDTUNE (AP records / Psyntology movement) – Germany
MANTRANON (Optimystica) – Germany
MAN@SPACE (Liquids) – Latvia
NAZARETH (Massive trance) – Mexico
NEKTARAS (Siloka) – Lithuania
PANZA (Digital sound) – Poland
PARANORMAL ACTIVITY (Psyntology movement) – Germany
PUOSKARI (Freakdance records) – Finland
ROST (
www.trancegress.ee) – Estonia
SWABEDOODAH (Spontaneous aerobics rec.) – Germany
TOLIK PRUZINKIN (Cosmogen) – Estonia
XYNUS (Siloka) – Lithuania
ZOOCH (Higher realm) – Lithuania
Chillout:
06-09 day
LIVE:
BALTU DEBESU SUO (Synthetical fleecezzz) – Lithuania
JEBARUS – Lithuania
GIRNU GIESMES (Noxta) – Lithuania
GOLDEN PARAZYTH – Lithuania
SAGA & DRUM FIDDLERS – Lithuania
SHTIRLIC.NET – Lithuania
Djs:
CACTUS – Lithuania
DENEEZ (OES) – Lithuania
EL_T (Min_for / S45 / 2spin) – Lithuania
ELEKTROD KARABELNIKOV (UMC) – Lithuania
GENYS (OES / Dublicate) – Lithuania
IJO (Sutemos.net) – Lithuania
MANTRANON (Optimystica) – Germany
MARC MINDTUNE (AP Records / Psyntology movement) – Germany
MORPHOGENETISCHE FELDER (Psyntology movement) – Germany
NECTARAS (Siloka) – Lithuania
NeFormatas (Mute condition) – Lithuania
OMAL (Clear) – Lithuania
RED SERPENT (Higher realm) – Lithuania
SYRTHA + NURASHA (Fused) – Lithuania
SPUTNIK – Lithuania
SWABEDOODAH (Spontaneous aerobics rec.) – Germany
D’n’B stage:
07-09 day
DJs:
DEEJAY DELTA (Combat Chicago / Technorganic Miami) – Poland
IO & SIDEWALK (drumandbass.by) – Belarus
INTAKZ (Re:formataz / Corpuz) – Lithuania
NERVAS (Vault) – Lithuania
NOIS & NEON (Soundphreakers) – Slovakia
PUSH (Absurd squad / Lazy bitches) – Poland
ROAD'S'KILLA (KUB / Risky operations) – Lithuania
RED1 (Metro promo / JBC) – Lithuania
RUPAS (Coherence promo) – Lithuania
SHUREZ (FaderSoulz / drumandbass.lv) – Latvia
SOUNDCHILD (KUB / Risky operations) – Lithuania
VXN (Bio.codes / Djstore.ee) & METHODIK (Djstore.ee) – Estonia
Electro/techno stage
07-09 day
LIVE:
RUBICKS – UK
FEW NOLDER – Lithuania
DJs:
ANDROID (Evilspot / E-Assault / Ruko.Muzika / Vault) – Lithuania
CYBER (Re:5pect) – Lithuania
DAIMON (Techstylism) – Lithuania
Dr.X-RAY (Rotten shit) – Lithuania
ELEKTROD KARABELNIKOV (UMC) – Lithuania
ESSE (Komfort) – Lithuania
GESTAPO (Ilovetechno.lv) – Latvia
HALLUCIN (Techstylism) – Lithuania
METAPHOR (Pulse.808.lv) – Latvia
PAGALVE (Techstylism / E-Assault / Knobs) – Lithuania
PUPA (Backdoors) – Lithuania
PARTYZANAI Djs (Partyzanai) – Lithuania
STEREOMAN (KUB) – Lithuania
VJs:
vj-team RE:SORB – Germany
Live video – ARTSTUDIO DIMSHA – Lithuania
DRUSKA – Lithuania LUMOS – Lithuania SHUSHA – Lithuania
SYRTHA (Fused) – Lithuania VODKA JUGEND – Lithuania
Vj VESTA (MisTake) – Lithuania WICKIS (Liquids) – Latvia
Bilety: 12 Euro
Dalsze info - wkrótce.