Bitwig Studio

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Bitwig Studio

Postprzez RmSeek » 30 gru 2013, 11:08

[mod edit] Wydzielone z tematu viewtopic.php?f=28&t=58221

Ostatnio zrobiła się moda na kontrolowane przecieki. Myślałem, że może i w tym przypadku tak jest :)

Podobno ma wyjść niebawem Bitwig, moim zdaniem świetny DAW, tylko dlaczego nie dali do niego obsługi REWIRE? Zamiast rewire ma być podobno jack... orientujecie się może jak to będzie ze sprzęgnięciem Reason-a z Bitwigiem? Reason w Abletonie przez rewire działał super.
RmSeek
 
Posty: 37

Re: Presonus Studio One 2.5

Postprzez Johnny! » 30 gru 2013, 12:09

Bitwig to tak podobno wychodzi od dwóch lat :lol:
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Presonus Studio One 2.5

Postprzez RmSeek » 30 gru 2013, 13:15

No wiem :) , ale już potwierdzili oficjalnie, że na NAMM2014 przedstawią cenę i będzie do kupienia.
RmSeek
 
Posty: 37

Re: Presonus Studio One 2.5

Postprzez Basebox » 31 gru 2013, 00:33

narazie to nawet nie przedstawili chyba wersji beta do przetestowania (pomijajac zurnalistow ;] )
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Bitwig Studio

Postprzez Johnny! » 22 sty 2014, 17:23

no to są konkrety - do sprzedaży wejdzie 26 marca, cena - €299 / $399.

jeśli o mnie chodzi - 2 lata temu byłem mocno zainteresowany, teraz - wyleczyłem się z manii nowości.

http://www.musicradar.com/news/tech/nam ... ced-591902

szczególnie że tak patrząc na te ficzersy, to jakoś na plecy się nie wyjebałem z wrażenia.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Bitwig Studio

Postprzez Basebox » 31 sty 2014, 12:54

Mnie to tylko ciekawi czy te betatesty się w ogóle odbyły ;D
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Bitwig Studio

Postprzez DESS# » 11 lut 2014, 12:55

imao przegapili swój moment.
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Re: Bitwig Studio

Postprzez Basebox » 26 lut 2014, 11:11

ciężko żeby nie, skoro ich drużyna nie jest tak liczna jak abletonowa. Kilku pasjonatów robi duży program mający podszczypać konkurencję, i to na kilku systemach, więc trudno żeby wyrobili się w czasie. Zresztą sami programiści jakoś specjalnie nie dawali o sobie znac.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Bitwig Studio

Postprzez Johnny! » 26 lut 2014, 16:18

Nie musieli sie z tym projektem afiszować trzy lata przed wypuszczeniem na rynek, hype mieli ogromny ale dawno on wygasł. Teraz największą podniete to to budzi u zaopatrujących sie w soft na warezach, bo z tego co widac na forach, przesadnie wiele osob nie ustawia sie w kolejce z kredytówką w dłoni.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Bitwig Studio

Postprzez Basebox » 27 lut 2014, 14:13

Johnny! napisał(a):Nie musieli sie z tym projektem afiszować trzy lata przed wypuszczeniem na rynek, hype mieli ogromny ale dawno on wygasł.
No właśnie dlatego wygasł bo nie afiszowali sie. Co z tego ze narobisz szumu jak nie potrafisz go podtrzymać. To całkiem tak jak w muzyce: OBJAWIENIE ROKU, NOWA GWIAZDA blablabla, a potem okazuje się żę to tylko na jeden sezon, bo nie wyrobiła się w czasie z wydaniem albumu. ;)

chyba ze poprzez "nie musieli" miałeś na mysli to że "nie powinni"... wtedy to zmienia postać wypowiedzi i się zgadzam ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Bitwig Studio

Postprzez RmSeek » 28 lut 2014, 21:40

A ja uważam, że to będzie kawał dobrego i stabilnego softu. Ostatnio wszędzie panuje trend, żeby wypuszczać nowe produkty jak najszybciej, mimo że z wadami. Myślę, że Bitwig poszedł inną drogą i że będzie przy premierze dopracowany, ale to dopiero się okaże.
Mnie tylko niepokoi brak rewire bo używam Reasona. Fajnie mi się pracowało podłączając go do Abletona. Zamiast rewire Bitwig będzie łączył się poprzez "jack". Nie wiem na razie jak to będzie praktycznie wyglądać, ale zamierzam wypróbować. Co do Bitwiga uważam, że ma na prawdę fajne opcje i jest mega elastyczny.
RmSeek
 
Posty: 37

Re: Bitwig Studio

Postprzez Basebox » 01 mar 2014, 00:02

Nie no, wypuszczac produkty z wersji na wersjie to chujoza w stylu Mozilli, Apple'a i Samsunga i tu zgoda. Ale chodzi bardziej o to , ze nei dawali oni zadnych informacji, ktora by podtrzymywala info o programie. A teraz wszyscy reaguja jak na przejazd smarta na drodze... jest i tyle ;]
Takim antyzachowaniem w porownaniu do Bitwig'a wykazali sie chlopaki z The Glitch Mob - sukcesywnie przez 3 lata karmili ludzi informacjami o plycie i bylo wiadomo ze cos robia. Inna sprawa ze album wyszedł im słaby, no ale przynajmniej nie dali o sobie zapomniec. Owszem: album to nie program, ale jednak podtrzymac przy zyciu nadal mozna, a w dzisiejszych czasach to nawet trzeba.

Jak Bitwig ma sie opierac na "jack", to hmmmm... powodzenia zycze ;] Chyba ze dojebia jakis odpowiedni intuicyjny interfejs do obslugi JACK'a, wtedy ok. Poki co chyba tylko wtajemniczeni potrafią to obsluzyc... cos jak z OpenGL w grafice.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Bitwig Studio

Postprzez Johnny! » 01 mar 2014, 00:05

JACK poza Linuxem to nieporozumienie (tam też, z tą różnicą że nie ma alternatywy, w przeciwieństwie do Win/OSX), niewygodne rozwiązanie przenoszone na siłę. Zresztą, jak wyjdzie to sobie podyskutujemy, bo na razie to wróżenie z fusów.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Bitwig Studio

Postprzez RmSeek » 01 mar 2014, 19:43

Jeśli z tym jack jest tak jak piszecie to ładna chujoza. A poważnie napalałem się na kupno. No nic... trzeba będzie potestować jak już wyjdzie.
RmSeek
 
Posty: 37

Re: Bitwig Studio

Postprzez RmSeek » 03 mar 2014, 11:11

Dlaczego od razu zapiracić? Jeśli dadzą demo to nie będę musiał. Wychodzę z założenia, że jeżeli soft mi odpowiada to chce jakoś wesprzeć twórców i w ten sposób rozwijać program. Dzięki temu mają kasę, żeby go ulepszać. Obustronna korzyść. Na razie mam kupionego rizona 7, ale jeszcze jeden daw by się przydał choćby ze względu na vsti. Szkoda tylko, że jeszcze rizon nie może być hostem rewire, ale myślę, że taki dzień nastąpi :)
RmSeek
 
Posty: 37

Re: Bitwig Studio

Postprzez kabanowster » 12 mar 2014, 14:44

hmm
Avatar użytkownika
kabanowster
 
Posty: 537
Warszawa

Re: Bitwig Studio

Postprzez DESS# » 09 cze 2014, 13:30

15 minut był na dysku :lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Re: Bitwig Studio

Postprzez irOn! » 19 paź 2014, 15:36

Ktoś odpalił bitwiga na 32bitowym linuxie ?

need help

ps. ofc bez zadnego wine czy virtualboxa
irOn!
 
Posty: 623
Zawiercie



Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron