Ryszard (Aphex Twin) nadciągnou - nowy LP "Syro"

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Ryszard (Aphex Twin) nadciągnou - nowy LP "Syro"

Postprzez Basebox » 18 sie 2014, 12:34

Przez weekend co rusz docierały do mnie newsy wokół szumu, jaki się zrobił wokół zeppelina latającego sobie nad londynskim niebem.
A na nim slawetne logo Aphexa.

http://www.dazeddigital.com/music/artic ... ource=Link
http://www.nme.com/news/aphex-twin/79211

Czyżby premiera Ryśkowego longpleja już niedługo?
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga?

Postprzez Basebox » 18 sie 2014, 18:06

Chyba jednak album jest w drodze...

http://www.stereogum.com/1699431/aphex- ... -web/news/

Thx Alegria :)
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Sawkaz » 19 sie 2014, 08:15

Ma podobno wyjść w jego 43 urodziny.
Sawkaz
 
Posty: 9

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Jungle Techno » 20 sie 2014, 10:14

Z ciekawości czytam WATMM - masturbacja, orgazm i pryskanie spermą na wszystko dookoła, pompa by była jakby to się okazał gruby żart, zważywszy, że Aphex to wprawny troll. Wtedy chyba te Cześki popełniłyby zbiorowe samobójstwo :lol:

z drugiej strony fajnie by było to w końcu usłyszeć to cudeńko na LP

https://www.youtube.com/watch?v=cKa0bGZzSpE
MikeF napisał(a):Trace initial releases were in the 'ltj bukem' style dnb and were brilliant......unfortuately trace changed his sound with the remixes of t-power mutant jazz to dark noisey loud hammerhead music....this spawned imitators like bad company and the resulting invasion of darkcore tech step nearly killed the entire jungle movement....trace demise is one of the great tradegies of jungle!!!!
Avatar użytkownika
Jungle Techno
 
Posty: 82

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 20 sie 2014, 11:57

no wlasnie tez mam to na uwadze, ze Rysiek lubi sobie potrolowac. ;) tylko przy takim fejmie i hajpie jaki ma, to nie wiem czy trolowanie taka informacja byłoby wskazane w jego przypadku, bo potem potencjalna następna zapowiedz bez trollingu może odbić mu się czkawką ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Jungle Techno » 20 sie 2014, 12:25

heheh, fejki już latają w necie gęsto jak pociski w Strefie Gazy
ten całkiem fajny :)

MikeF napisał(a):Trace initial releases were in the 'ltj bukem' style dnb and were brilliant......unfortuately trace changed his sound with the remixes of t-power mutant jazz to dark noisey loud hammerhead music....this spawned imitators like bad company and the resulting invasion of darkcore tech step nearly killed the entire jungle movement....trace demise is one of the great tradegies of jungle!!!!
Avatar użytkownika
Jungle Techno
 
Posty: 82

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 24 sie 2014, 15:26

nawet ktos sie pokusił o parodie ryśka ;]

https://soundcloud.com/richrud-d-jomes/sets/b-cydez
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Jungle Techno » 04 wrz 2014, 22:27



i mamy pierwszy kawałek z albumu, znany już z setów jako manchester track. Jak dla mnie grubo bo zawsze lubiłem tą specyficzną harmonię i melodykę kawałków Ryśka
MikeF napisał(a):Trace initial releases were in the 'ltj bukem' style dnb and were brilliant......unfortuately trace changed his sound with the remixes of t-power mutant jazz to dark noisey loud hammerhead music....this spawned imitators like bad company and the resulting invasion of darkcore tech step nearly killed the entire jungle movement....trace demise is one of the great tradegies of jungle!!!!
Avatar użytkownika
Jungle Techno
 
Posty: 82

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 05 wrz 2014, 12:39

A ja mam trochę mieszane uczucia. Nie powiem że kawałek jest zły bo nie jest, ale coś zbyt szybko nastroje mi się zmieniały podczas słuchania. Gdyby nie parę patentów typowych dla Aphex'a to bym nie twierdził że to jego. Bo brzmi to jakby Aphex spotkał się z Autechre i Orbitalem i tych dwóch ostatnich zrobiło aranż, brzmienia i melodię, a ten pierwszy tylko powykręcał efekty. Generalnie najbardziej spodobała mi się ta część z wokalami (ale też dopiero gdy przeszło to przez efekty). Cóż, to pierwszy odsłuch, zobaczymy co będzie przy najstępnych.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Jungle Techno » 18 wrz 2014, 15:30

ruskie majo

Powoli się wgryzam, ale na razie mogę powiedzieć, że niestety jest tylko nieźle. Za to brzmienie kompletne z dupy
MikeF napisał(a):Trace initial releases were in the 'ltj bukem' style dnb and were brilliant......unfortuately trace changed his sound with the remixes of t-power mutant jazz to dark noisey loud hammerhead music....this spawned imitators like bad company and the resulting invasion of darkcore tech step nearly killed the entire jungle movement....trace demise is one of the great tradegies of jungle!!!!
Avatar użytkownika
Jungle Techno
 
Posty: 82

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Johnny! » 23 wrz 2014, 22:57

http://www.deezer.com/album/8664043 i w innych streamach jak ktoś nie chce kraść.

dla mnie ogromny zawód, poza pierwszym numerem do niczego nie mam ochoty wracać po dwóch odsłuchach całości. nie ma dla mnie nic za przeproszeniem "chwytliwego" w tych kawałkach. bez porównania z Analordami czy The Tuss
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Maurus » 25 wrz 2014, 13:57

Johnny! napisał(a):dla mnie ogromny zawód, poza pierwszym numerem do niczego nie mam ochoty wracać po dwóch odsłuchach całości. nie ma dla mnie nic za przeproszeniem "chwytliwego" w tych kawałkach.


:scri: ... nic dodać nic ująć!
Avatar użytkownika
Maurus
 
Posty: 975
Poznań

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Johnny! » 27 wrz 2014, 08:03

zdaje się że nie tylko ja tak myślę:


ale chyba i tak kupię :(
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 28 wrz 2014, 21:42

nie wiem jak inne recki, ale z tego co patrze na wiki to recenzenci dali albumowi wysokie noty.
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Jungle Techno » 28 wrz 2014, 22:37

Resident Advisor dał 5/5, pierwszy max od dłuższego czasu

http://www.residentadvisor.net/review-v ... x?id=15620

Co do albumu w sumie mam jednak dalej mieszane uczucia jak Bejzboks, XMAS_EVET10 (thanaton3 mix) to dla mnie już od dawna jeden z piękniejszych kawałków muzyki, jakich dane mi było w moim marnym życiu słyszeć. Parę innych momentów też całkiem fajnych i tylko tyle, większości albumu jednak jakoś brakuje iskry. Rychu zrobił wszystko po swojemu, kompletnie wykładając chuja na to co sie dzieje w muzyce elektronicznej obecnie i na jakiekolwiek trendy. Ciekawe ile te wszystkie wałki kisiły się u niego na HDD, zresztą sam przyznał w wywiadzie, że niektóre mają po parę lat

Ogólnie fajnie, że ryży chuj (nie mylić z Tuskiem;) w ogóle coś wydał po tylu latach i mam taką cichą nadzieje, że worek z release'ami się teraz rozwiąże i Aphex będzie dawał coś regularnie pod tym bądź innym aliasem
MikeF napisał(a):Trace initial releases were in the 'ltj bukem' style dnb and were brilliant......unfortuately trace changed his sound with the remixes of t-power mutant jazz to dark noisey loud hammerhead music....this spawned imitators like bad company and the resulting invasion of darkcore tech step nearly killed the entire jungle movement....trace demise is one of the great tradegies of jungle!!!!
Avatar użytkownika
Jungle Techno
 
Posty: 82

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 29 wrz 2014, 12:26

Jungle Techno napisał(a):Co do albumu w sumie mam jednak dalej mieszane uczucia jak Bejzboks

ja mam narazie mieszane uczucia co do jednego utworu, na album przyjdzie czas :)
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez arrow » 29 wrz 2014, 20:24

przesłuchałem kilka kawałków i mało co bym nie puścił pawia.....
Avatar użytkownika
arrow
 
Posty: 565

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez snuk » 27 paź 2014, 00:07

cienki ten album, wracam do ambientworksów i analordów :dnb:
Avatar użytkownika
snuk
 
Posty: 179
dąbrówka wielka

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciąga? (nowy LP "Syro")

Postprzez Basebox » 16 lis 2014, 22:53

Odsłuchałem dzisiaj album. Przez pierwsze 4, 5 utworow przebijalem się z trudem... Już chciałem spisać Ryśka na straty, odnosiłęm wrażenie, że jednak starość nie radość, zresztą tyle czasu bez żadnego znaku życia od czasu "Drukqs" spowodowały, że chłopak jednak się wypalił już nieco i idzie bardziej w stronę 'upupionych' rytmow, bardziej przewidywalnych, bez większych szaleństw, wykrętów i wierceń. Choć fakt faktem, promujący "minipops" wszedł mi nawet lepiej niż za pierwszym razem - choć nadal czuć w nim ten autechrowo-orbitalowy klimat. Na szczęście Aphex rozkręcił się od "circlont6a" - owszem, to jeszcze nie było to co kiedyś, ale czuć, że jeszcze tak totalnie nie zdziadział, że ma w rękawie jeszcze tą starą talię z kartami i potrafi te swoje sztuczki nadal przedstawić i zaciekawić nimi słuchacza (albo ma jeszcze w szufladzie utwory z okresu przed-po "Drukqs" ;p ). I tak praktycznie od tego momentu do końca słuchało mi się tego albumu całkiem przyjemnie. Ciężko mi powiedzieć coś więcej, bo w sumie brzmienie ma generalnie to samo co kiedyś, choć przydałoby się nieco liftingu w tym wszystkim. Po prostu to czego brakuje mi w tym wszystkicm, to tego szaleństwa i troche innej aranzacji (choc to glownie zarzut do pierwszej polowy plyty). Może coś sie więcej skrystalizuje po kolejnych odsłuchach. Narazie "circlont14" wygrywa w kategorii najlepszy utwór na płycie, a "180db_" w kategorii najgorszy.
W skali szkolnej dam 4- . Nie jest źle, i nawet tak sobie myśle że mógłbym to kupić na CD, ale jednak na winyla to za słabo. Zresztą po tych cenach to niech się ciągnie ;]
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciągnou - nowy LP "Syro"

Postprzez ant » 17 lis 2014, 23:12

chujowe jak barszcz.

objekt wydał w tym roku taki album, jaki powinien wydać aphex twin ;)
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Re: Ryszard (Aphex Twin) nadciągnou - nowy LP "Syro"

Postprzez Basebox » 19 lis 2014, 14:39

ja tam jeszcze sprawdze Aphex Swift :D
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron