ed rush vs. darkstep

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Postprzez Banciur » 23 maja 2006, 18:05

gora trzeba pomeczyc aby naprawil :)
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez Banciur » 23 maja 2006, 18:15

n.one napisał(a):Zastanawiam sie co wyzej wymienione pozycje maja wspolnego ze schranc'em.. :roll:

a co ma alien girl ze szrancem wspolnego ?
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez Antyhumanista » 23 maja 2006, 18:20

no właśnie...
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez Saidon » 23 maja 2006, 19:01

skoro chodzi Ci o takie klimaty jak w alien girl a może nawet mocniejsze i bardziej mroczne radziłbym Venetian_Snares-all children are dead lub Evol_Intent-my deamons(cieżki do znalezienia utwór-ja znalazłem go przypadkiem na BOOZBUSTER mix,taki junglowo-clipzowy secik) .Ja bym bił w ten deseń.A co do schranzów to sie wypowiedzieć wogóle nie moge. :|
Saidon
 
Posty: 932
Katowice

Postprzez n.one » 23 maja 2006, 19:22

Banciur napisał(a):
n.one napisał(a):Zastanawiam sie co wyzej wymienione pozycje maja wspolnego ze schranc'em.. :roll:

a co ma alien girl ze szrancem wspolnego ?


Czy ja przeoczylem cos co napisalem, o czym sie teraz dowiaduje?
n.one
moderator
 
Posty: 1055
synthetic city

Postprzez destruction » 23 maja 2006, 19:48

tak sobie pomyslalem ze jak podoba CI sie dark girl to sprawdz Photeka- Ni ten itchy ruy (czy jak to sie pisze) :P
destruction
 
Posty: 2488
Ghost Town

Postprzez Saidon » 23 maja 2006, 19:49

NI TEN ICHI RYU :wink:
Saidon
 
Posty: 932
Katowice

Postprzez Butch » 23 maja 2006, 22:04

http://www.liquidfunk.tv/djmixes/virus.mp3

nie wiem czy link działa, ale jest to secik Edka i Opticala, złożony tylko z ich produkcji, trwa 295:27 minet
Butch
 
Posty: 1101
z dupy jeżajeżozwierza

Postprzez Antyhumanista » 23 maja 2006, 22:26

n.one napisał(a):
Banciur napisał(a):
n.one napisał(a):Zastanawiam sie co wyzej wymienione pozycje maja wspolnego ze schranc'em.. :roll:

a co ma alien girl ze szrancem wspolnego ?


Czy ja przeoczylem cos co napisalem, o czym sie teraz dowiaduje?


Nadal nie czaję po co tak oftopowo??....

a w brew pozorom nawet sporo
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez Antyhumanista » 23 maja 2006, 22:28

D-struction napisał(a):tak sobie pomyslalem ze jak podoba CI sie dark girl to sprawdz Photeka- Ni ten itchy ruy (czy jak to sie pisze) :P


Faktycznie Photek'a doceniałem swego czasu... 8)
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez IZM » 23 maja 2006, 23:13

Nie wiem czy dobrze kumam ale dla mnie szrancowe jazdy to:

Propaganda / Raiden / Prode i ogolnie klimaty Offkey np., takie kwasowe de en be.

ps. Pisze sie NI TEN ICHI RYU co po polsku oznacza - Technika Dwoch Mieczy (samurajskich ofkors :-))
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez Antyhumanista » 24 maja 2006, 00:22

no tak, był nawet teledysk.
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez strog » 24 maja 2006, 00:37

technical itch (stare zbadaj zwlaszcza,psychodela)
dom and roland - album industry lp [oraz poszczegolne stare utwory]
stare utwory dillinji [niektore np acid track]
source direct
nico
ed rush byl kozak [utwory mothership,raven itd itp]
aha no i niektore paradoxa utwory stare tez.


niektoire stare utwory dylana o ile mnei pamiec nie myli byly dosc ostro psychodeliczne np dylan - the eyes.
ogolnie to polecam ci sciagnac wszystko co znajdziesz z wytworni no u turn.


napewno olej jakies nojro.tam tej duszy nie ma.
a dzisiejsze darkstepy nie sa dark tylko hard zazwyczaj.
napierdalaja ale bez psychodeli.
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez Youness » 24 maja 2006, 01:09

w sumie ja juz nie wiem o c chosi ludziom w tym temacie :roll:
Youness
 
Posty: 900

Postprzez Nitrogen Tri Hydride » 24 maja 2006, 01:50

strog napisał(a):technical itch (stare zbadaj zwlaszcza,psychodela)
dom and roland - album industry lp [oraz poszczegolne stare utwory]
stare utwory dillinji [niektore np acid track]
source direct
nico
ed rush byl kozak [utwory mothership,raven itd itp]
aha no i niektore paradoxa utwory stare tez.


niektoire stare utwory dylana o ile mnei pamiec nie myli byly dosc ostro psychodeliczne np dylan - the eyes.
ogolnie to polecam ci sciagnac wszystko co znajdziesz z wytworni no u turn.


napewno olej jakies nojro.tam tej duszy nie ma.
a dzisiejsze darkstepy nie sa dark tylko hard zazwyczaj.
napierdalaja ale bez psychodeli.


amen. :)
Nitrogen Tri Hydride
 
Posty: 2372
Absurd Squad Kraków

Postprzez Saidon » 24 maja 2006, 01:55

ważne że My wiemy-nie przejmuj się :wink:

no nie wiem czy dzisiejsze darki i neuro nie są take jak kiedyś dark-Impuls&Submerged-Corrupted Souls,Submerged-Servant ale może się myle 8) w każdym bądź razie wybór jest duży-dla chcącego nic trudnego :wink: zresztą dla mnie duet Corrupt Souls i Submerged robią najbardziej charakterystyczne "mroczne" kawałki(dlatego w cudzysłowiu bo nie umywa się to do dark ambientów-AMON chociażby)
Saidon
 
Posty: 932
Katowice

Postprzez blazze » 24 maja 2006, 02:23

IZM napisał(a):Podobno szykuja jakis album ktory ma byc powrotem do starszych klimatow (zrobila sie moda na techstep c'nie).

Ogluchli obydwaj to i dramenbejs gorszy robia, na Original Doctor Shade trzeba podkrecac srednie tony zeby to jakos brzmialo...

Cale szczescie ze Virus wydal Upbeats i nie poszedl do konca w barony.


a to znacie: http://www.rolldabeats.com/release/virus/vrs005cd ??

moze nie jest to ten sam stary poczciwy virus ktorego znamy i cenimy, ale tez nie jest tak bardzo skomercjalizowany jak wiekszosc tego co aktualnie wychodzi

:>
blazze
 
Posty: 48

Re: ed rush vs. darkstep

Postprzez marvelon » 24 maja 2006, 08:55

Antyhumanista napisał(a):Jestem fanem brzmień technicznych, a najbardziej lubie :twisted: schranz :twisted: . Od jakiegoś czasu mam ostrą zajawkę na dnb. Jednak ściągając sety i wałki z netu żadko kiedy zaostaję zaspokojony tym materiałem. Często MC, a dźwięki kompletnie mi nie pasują. Czytając trochę postanowiłem się wciagnąć w twórczość Ed'a Rush'a, uznawanego za góru ciężkich, industrialnych i mrocznych brzmień dnb, czyli darkstepów. Jak narazie jestem fanem jednego kawałka, który stworzył razem z Optical "alien girl". Wszytsko inne przypomina mi podobną skomercjalizowaną pakę.

Kurka ludzie, może ja się nie znam. Może ten zajebisty darkstep to jakaś ściema by podreperować budżety labeli.

Więc co nim jest a co niem nie jest?

Jacy producenci wg was tworzą bity do których jak ulał pasują epitety: mroczny, twardy, indutrialny.

Wiem, że mi powiecie, poszukaj BREAKCORE'ów. Ale ja chcę coś z fuzji LFO i Autechre w wypadkowej z DNB.


marv napisał(a):blabla blablabla


n.one napisał(a):Zastanawiam sie co wyzej wymienione pozycje maja wspolnego ze schranc'em.. :roll:



Nic, ponieważ kolega szuka mrocznego, twardego, indutrialnego dnb, a nie kolejnych produkcji schranzowych. :roll:
czy nie? :P


edit:
a LFO i Autechre to schranz jest?
Ostatnio edytowano 24 maja 2006, 10:37 przez marvelon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Saidon » 24 maja 2006, 09:57

właśnie :makeborg:
Saidon
 
Posty: 932
Katowice

Postprzez majkelos » 24 maja 2006, 10:08

:o bez tego wala nie było by dla mnie darkstepu az dziwne ze nikt o nim nie napisal :
>>>>>>>>>>>>> Doc Scott-Shadow Boxing <<<<<<<<<<<< :slayer:

i cos z no u turna Ed Rush & Nico - Neutron (klimat+zajebisty klip)
Avatar użytkownika
majkelos
 
Posty: 687
opole

Re: ed rush vs. darkstep

Postprzez n.one » 24 maja 2006, 11:04

Antyhumanista napisał(a):Jestem fanem brzmień technicznych, a najbardziej lubie :twisted: schranz :twisted: ...



@marv
W/g powyzszego wydawaloby sie, ze skoro "najbardziej" lubi schranz to wlasnie rzeczy z Tilt rec. byly by najbardziej na miejscu.
Alien Girl to bardziej Tech Step niz Dark Step i w tym temacie polecam Torque LP z No U TUrn rec.
Zreszta Strog dal calkiem wyczerpujaca odpowiedz na pytanie autora tematu.

Co do tego LFO i Autechre to sam nie wiem.

Wydaje mi sie, ze autor tematu tez nie wie do konca o co mu konkretnie chodzi. ;]
n.one
moderator
 
Posty: 1055
synthetic city

Postprzez Azbest » 24 maja 2006, 11:50

gliczak kroniak krajak
Azbest
 
Posty: 6682

Postprzez marvelon » 24 maja 2006, 11:53

n.one na luzie ;]
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez n.one » 24 maja 2006, 11:56

100% 8) w tym momencie przypomnial mi sie zajebisty kawalek sonic youf o takim tytule :insert slayer icon here:
n.one
moderator
 
Posty: 1055
synthetic city

Postprzez Antyhumanista » 24 maja 2006, 12:30

fakt chyba strog'owi najbardziej udało się odczytać me oczekiwania (wnioskuję z tego jak i co pisze, oraz jakich opitetów używa).

Co do schranz'u, to poporstu pisałem o swoich dotychczasowych zainteresowaniach. W pewnym momencie zauważyłęm, że nie jara mnie to tak jak kiedyś. Jakaś taka stagnacja zaszła. W związku z tym chciałem trochę od niego odpocząć szukajac czegoś odmiennego (break) ale z mniejwięcej z tą samą duszą, czyli mrok industrial i zero uśmiechu. Inną moja techniczną miłością jest minimalny psychodeliczny MINIMAL (Wg. mnie nie różnią się one aż tak bardzo<od sch>,rozumiem że to może dziwić) , dlatego pewnie tak zwrócił moją uwagę wał "alien girl" (a propos minimalu).

Nie chciałem przez swój pierwszy post w tym topiku, mówiąć o schranz'u, nakreślić że nadal musi być HARD UND MAXIMAL. To była tylko taka dygresja na wstępie. W dodatku wytłuściłem alien girl co miało zwrócić uwagę na to co przykuło moją uwagę i od której strony zamierzam drążyć dnb, minimalny traszkający bit&snare&hihat, oraz spadający jak grom z jasnego nieba pełzający, wgniatający w ziemię i wypalający mózg bass.

Ciszę się, że zarzucacie mnie tonami xyw producentów, bo są to rzeczy wyjebane po wypasie, wszytsko śledzę i przynejmniej część udaje mi się przesłuchać.

Do Autechre i LFO dorzucam jeszcze jednen pamiętny band który kiedyś mnie inspirował: Pan Sonic (aka Panasonic).

Teraz idę tropem Strog'a.
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez marvelon » 24 maja 2006, 12:44

Antyhumanista napisał(a):Teraz idę tropem Strog'a.
do MONARU? ;]]
Avatar użytkownika
marvelon
rip
 
Posty: 9934
Rozbłysk Neptuna

Postprzez Antyhumanista » 24 maja 2006, 12:57

marv napisał(a):
Antyhumanista napisał(a):Teraz idę tropem Strog'a.
do MONARU? ;]]


:o ke??
Antyhumanista
 
Posty: 30

Postprzez Iks » 24 maja 2006, 13:07

Może Ci podpasuje Hive, Gridlok, Echo, Keaton - Welcome To Violence LP z Violence recs? Ja szczerze polecam
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Re: ed rush vs. darkstep

Postprzez IZM » 24 maja 2006, 13:29

n.one napisał(a):Wydaje mi sie, ze autor tematu tez nie wie do konca o co mu konkretnie chodzi. ;]


Moze i nie ale jaki support! Na drumandbass.pl juz by go na 1 stronie ukrzyzowali. :D
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez igenn xew » 24 maja 2006, 13:44

marv napisał(a):
Antyhumanista napisał(a):Teraz idę tropem Strog'a.
do MONARU? ;]]

:lol:
Avatar użytkownika
igenn xew
 
Posty: 1557

Poprzednia strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości