Kupowanie płytek przez internet

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Kupowanie płytek przez internet

Postprzez KaEVu » 22 kwi 2006, 22:39

Na pewno kupujecie przez neta różne fajne lansiarskie płytki; też bym sobie coś chciał przytulić, w związku z czym mam takie pytanko:

Jak to jest z zagranicznymi sklepami internetowymi (Juno itp...) ?
Głównie chodzi mi o akceptowane formy płatnosci, czas oczekiwania na zamówienie, koszty transportu z zagranicy, no i wreszcie gdzie najlepiej dokonać zakupu.

Z góry dzieki!

pozdro 600800
Avatar użytkownika
KaEVu
 
Posty: 2598

Postprzez auricom » 23 kwi 2006, 07:46

najlepiej dokonac zakupu w tym sklepie gdzie jest to czego szukasz
okres oczekiwania na przesykle to od 4 do 12 dni [tak se policzylem]
w wiekszosci sklepow poradzis sobie bez problemu visa.
co do kosztu nie jestem pewien, ale za paczke ogolnie [z UK] Ł2,5 + Ł1 od kazden plyty [nie jestem pewien]
auricom
 
Posty: 1035
ebm junglist / bialystok

Postprzez .boro. » 24 kwi 2006, 19:02

Generlanie forma platnosci jedyna jaka ma sens to karta (ktora w Polsce jest stosunkowo latwo dostepna).. (sprawdz dokladnie jaka karta, ale Visa Electron jest chyba obslugiwana przez wiekszosc)..

Inna forma jest pzrelew, ale licz sei z tym ze to co zamawiasz moze byc nie dostepne w momencie kiedy przelew dojdzie. Poza tym, musisz jeszcze
- sprawdzic w banku czy pieniadze zostaly pzreslane
- napisac maila / zadzwonic do UK i poweidziec ze wplaciles kase
- cierpliwie czekac.

Osobiscie polecam ChemicalRecords. Sa w miare sprawni w odnajdywaniu pzrelewow, z paniami bardzo szybko sie dogadasz, (gora to 2-3 minuty i zamowienie leci na magazyn). Odpisuja na maile po ok 24 h max

Nie polecam natomiast HTFR.com. Niby wszystko bylo ok gdy placilem karta,ale pzrelewu szukali 4 tygodnie....

Co do reszty nie mam porownania ...
.boro.
 
Posty: 26

Postprzez acid » 24 kwi 2006, 20:25

redeyerecords.co.uk - tanio, mozliwosc zakupu pre-reserve, mozliwosc zakupu plyt i odkladania na kupe (z tym ze placisz jak za normalna wysylke, dopiero po wyslaniu plyt na wlasne zyczenie zwracana jest roznica kosztow wysylki) w miare szybka wysylka.

zaloz konto w mbanku i karte do transakcji internetowych kup se (10 zl rocznie). i bedziesz mogl wszystko. ;]
Avatar użytkownika
acid
ten dobry
 
Posty: 1133

Postprzez desire » 28 maja 2006, 00:41

polecam www.ebay.co.uk tam maja troche dobrych packow
desire
 
Posty: 925

Postprzez goro » 28 maja 2006, 01:15

.boro. napisał(a):(sprawdz dokladnie jaka karta, ale Visa Electron jest chyba obslugiwana przez wiekszosc)..

bzdura.. jedyna karta VE obslugiwana przez zagraniczne sklepy jest karta Inteligo (choc nie przez wszystkie). potrzebna jest specjalna karta do zakupow internetowych lub wypukla karta kredytowa.
.boro. napisał(a):Inna forma jest pzrelew, ale licz sei z tym ze to co zamawiasz moze byc nie dostepne w momencie kiedy przelew dojdzie. (ciach)

w tym momencie cala transakcja jest bezsensowna, bo prowizja od takiego przelewu to m.in. 50zl (w dodatku czesc bankow w ogole nie realizuje takich przelewow).
.boro. napisał(a):Nie polecam natomiast HTFR.com. Niby wszystko bylo ok gdy placilem karta,ale pzrelewu szukali 4 tygodnie....

imho z tego co widze to nie bardzo wiesz na jakiej zasadzie to dziala. platnosc karta platnicza realizowana jest od razu i sklep natychmiast ma potwierdzenie przelewu! fizycznie kasa na koncie znajdzie sie oczywiscie po jakims czasie, ale potwierdzenie wplaty jest gwarantowane przez system bankowy i sklep ma 100% pewnosc ze go wykonales, wiec musza zrealizowac twoje zamowienie.

czas oczekiwania na plyty to od 3-5 dni zazwyczaj. nalezy tylko czytac dokladnie informacje o ilosci plyt na stanie. jezeli cos jest "pre-order" to znaczy ze sie najpierw placi za plyte, ktora fizycznie na sklepie pojawi sie dopiero za pare tygodni. jak cos jest "monday shipping" tzn ze bedzie dostepne dopiero w przyszlym tygodniu. spis sklepow masz tutaj: http://dnb.pl/viewtopic.php?t=1039
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Noire » 28 maja 2006, 01:19

acid napisał(a):redeyerecords.co.uk - tanio, mozliwosc zakupu pre-reserve, mozliwosc zakupu plyt i odkladania na kupe (z tym ze placisz jak za normalna wysylke, dopiero po wyslaniu plyt na wlasne zyczenie zwracana jest roznica kosztow wysylki) w miare szybka wysylka.


taaa redeye jest moim ulubionym sklepem,maja tam praktycznie wszystko
i ciagle dostawy.......zle to sie odbija na objetosci mojej kieszeni ;p
Avatar użytkownika
Noire
 
Posty: 4189
Noise Control

Postprzez metrik » 28 maja 2006, 06:50

ja osobiście czesto korzystam z Juno. może dlatego że mieszkajaz w londynie jeżeli wyśle zamowienie wczesnym wieczorem [do 20.00] paczke mam na drugi dzień rano :D raptem jakieś 18 godzin poźniej. no i nigdy sie na nich nie zawiodłem. polecam!
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez Iks » 29 maja 2006, 13:03

A coś się zmieniło, czy nadal tylko redeyes przyjmuje płatności via PayPal?
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Postprzez goro » 29 maja 2006, 13:15

Iks napisał(a):A coś się zmieniło, czy nadal tylko redeyes przyjmuje płatności via PayPal?

:huh?: odkad pamietam zawsze mozna bylo placic tam karta
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez .boro. » 29 maja 2006, 13:17

goro napisał(a):w tym momencie cala transakcja jest bezsensowna, bo prowizja od takiego przelewu to m.in. 50zl (w dodatku czesc bankow w ogole nie realizuje takich przelewow).


Pisalem z perspektywy robienia przyelewu z Irlandii (gzdei obecnie jestem). Nie orientuje sie jakie sa prowizje polskich bankow, bo tutaj to kosztuje 0.50c za pzrelew. Podobnie (koszta) bedzie wygladala operacja jesli bede chcial np. wyslac pzrelew w funtach (lub innej walucie niz ta w ktorej masz prowadzone konto). Moze jesli sprobujesz wyslac kase w zlotowkach, pzrelew nie bedzie kosztowal 50 pln, ale bedziesz sie musial liczyc z pewna niedokladnoscia przy odbiozre (kwota faktyczna bedzie zalezna od kursu waluty).

BTW. Trche smiesznie brzmi 'czesci bankow' bo jednak wiekszosc glownych bankow w PL takie przelwy wykonuje.

.boro. napisał(a):Nie polecam natomiast HTFR.com. Niby wszystko bylo ok gdy placilem karta,ale pzrelewu szukali 4 tygodnie....

imho z tego co widze to nie bardzo wiesz na jakiej zasadzie to dziala. platnosc karta platnicza realizowana jest od razu i sklep natychmiast ma potwierdzenie przelewu! fizycznie kasa na koncie znajdzie sie oczywiscie po jakims czasie, ale potwierdzenie wplaty jest gwarantowane przez system bankowy i sklep ma 100% pewnosc ze go wykonales, wiec musza zrealizowac twoje zamowienie.[/quote]

Ok skrot myslowy - moj blad - piszac o szukaniu pzrelewu, mialem na mysli pierwszy zakup jaki tam zrobilem (placac pzrelewem). Reszte zakupow robilem juz karta i bylo bez najmniejszych problemow.
.boro.
 
Posty: 26

Postprzez Iks » 31 maja 2006, 12:12

goro napisał(a):
Iks napisał(a):A coś się zmieniło, czy nadal tylko redeyes przyjmuje płatności via PayPal?

:huh?: odkad pamietam zawsze mozna bylo placic tam karta

Chodziło mi o to, czy PAyPal jest nadal akceptowany tylko przez Redeyes, czy np. Chemical czy juno też zaczęły przyjmować płatności PayPalem :?:
fakt ze średnio sprecyzowałem w poprzednim poście :)
Iks
 
Posty: 247
Łódź

Postprzez IZM » 31 maja 2006, 12:23

Ebay albo smierc!

:twisted:
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez metrik » 31 maja 2006, 12:28

albo komisy :D

wczoraj na notting hill wygrzebalem za 12 funtow [w sumie] subtitles019 [rob f & impulse - recall EP] i subtitles014 [polar-futile dream/reversed psychology] w stanie idealnym !!
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092

Postprzez itsari » 31 maja 2006, 14:50

ja kupuje cd... i póki co ebay.co.uk rulez... na allegro czasem sie coś ciekawego zdarzy, ale ok 1000 pozycji w dziale dnb/jungle na ebayu przebija ewryfing...
itsari
 
Posty: 1817
||| || | [_._] | || |||

Postprzez Jacoo » 14 cze 2006, 11:31

czyli mam rozumieć że chcąc kupować na chemikalu wystarczy visa elektron z inteligo??
Jacoo
 
Posty: 1102
z kątowni

Postprzez kaos kwik karate king » 14 cze 2006, 13:47

hehe
kiedyś na kemikalu chodziła mi VE z kredytbanku, potem to się urwało. ;(

edit:
coś mnie urwało dalej wypowiedz,
VISA to je to.
Ostatnio edytowano 15 cze 2006, 03:24 przez kaos kwik karate king, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kaos kwik karate king
 
Posty: 4598

Postprzez dzako » 14 cze 2006, 14:42

jak założyć konto na redeye bo wybrałem płyty do koszyka , podaje mejla , i jakiś kod użytkownika musz wpisać??
kurwa nie umiem angielskiego :dnb:


ERROR! - Your email address and customer code does not match any on our database. Please check these again. If you have forgotten your customer number, use the box at the foot of this page to have it sent to you by email. If you have not ordered from this site before, leave the customer code box blank.
dzako
 
Posty: 478
Wrocław

Postprzez name » 23 cze 2006, 10:51

Jacoo napisał(a):czyli mam rozumieć że chcąc kupować na chemikalu wystarczy visa elektron z inteligo??


Zgadza się. Z kartą VE Inteligo zamówisz z większości (jak nie wszystkich) sklepów internetowych, nawet w tych, w których nie ma do wyboru Visy Electron. W takich przypadkach wystarczy wybrać z listy zwykłą Visę.

Karta działa na 100% na:

www.chemical-records.co.uk
www.juno.co.uk
www.htfr.com
http://shop.breakbeat.co.uk/

Oprócz tego, karta Inteligo jest jedną z niewielu VE (jak nie jedyną), których można używać w Paypal'u, co jest bardzo użyteczne przy kupowaniu płyt z ebay'a, bo jest to często jedyna akceptowana przez sprzedawców zagranicznych forma płatności.
Name | AD!HD
name
 
Posty: 415
AD!HD | Warszawa

Postprzez monkey-style » 01 lip 2006, 11:46

mam pytanie kupował ktos jakies plyty poprzez discogs.com od innych uzytkowników :wink:
monkey-style
 
Posty: 357
ozw/londyn

Postprzez noico » 01 lip 2006, 12:04

dzako napisał(a):jak założyć konto na redeye bo wybrałem płyty do koszyka , podaje mejla , i jakiś kod użytkownika musz wpisać??
kurwa nie umiem angielskiego :dnb:


olej ten numer bo go nie masz naciskasz proceed i tyle...
noico
 
Posty: 2217

Postprzez metrik » 01 lip 2006, 12:12

monkey-style napisał(a):mam pytanie kupował ktos jakies plyty poprzez discogs.com od innych uzytkowników :wink:


tak, gładko i przyjemnie ;)
Avatar użytkownika
metrik
 
Posty: 5092


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

cron