co to jest dubplate?`

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

co to jest dubplate?`

Postprzez switch_technique » 29 maja 2006, 20:29

ardE napisał(a):...oby nie grać cudzych dubplejtów,zajebanych inaczej mówiąc...


dub'y to kradzione mp3?? :lol:

[mod edit] watek wydzielony z tematu - granica [wycinanie winyli na tym samym bpm + cd vs 12"]
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez acid » 29 maja 2006, 20:46

ardE napisał(a):...oby nie grać cudzych dubplejtów,zajebanych inaczej mówiąc...

Z tego co sobie przypominam to chciales sobie wyciac flamenco na dubplate.
Popieram zdanie gora - kolesie ktorzy graja z pirackich cdr nie maja prawa miejscu na imprezach, co najwyzej na wiejskich potancowkach. sam posiadam cd playera i dla mnie to zajebista sprawa. Sa pozycje, ktorych juz nie dostane na winylu, a w beatporcie i owszem. Fakt faktem ze jednak wole grac z winyli, ale nie uwazam zeby kupowanie mp3 bylo jakas potwarza dla kogokolwiek. Szczegolnie ze np. sa rzeczy ktore na winylu nie wyjda (shadybrain!1!!! :slayer:)
Avatar użytkownika
acid
ten dobry
 
Posty: 1133

Postprzez ardE » 30 maja 2006, 11:42

metrik napisał(a):nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoja wypowiedz... czyli wycinałbyś sobie winyle z "ustawionymi" prędkościami? dla efektu końcowego?


tak moglo to zabrzmiec ... mieszane mam uczucia co do tego prawde mówiąc
ardE
 
Posty: 122

Postprzez ardE » 30 maja 2006, 11:44

switch_technique napisał(a):
ardE napisał(a):...oby nie grać cudzych dubplejtów,zajebanych inaczej mówiąc...


dub'y to kradzione mp3?? :lol:


a w rzeczywistosci ,w praktyce nie ?? czyjs nie doshuy release znaleziony na necie najczesciej w mp3 to zazwyczaj jest dub : ] przechwycony w necie dub = zajebany i tyle.
ardE
 
Posty: 122

Postprzez switch_technique » 30 maja 2006, 12:46

ardE napisał(a):
switch_technique napisał(a):
ardE napisał(a):...oby nie grać cudzych dubplejtów,zajebanych inaczej mówiąc...


dub'y to kradzione mp3?? :lol:


a w rzeczywistosci ,w praktyce nie ?? czyjs nie doshuy release znaleziony na necie najczesciej w mp3 to zazwyczaj jest dub : ] przechwycony w necie dub = zajebany i tyle.


eh eh, najpierw piszesz ze dub to ukradzione mp3, teraz ze to niedoszly release... zdecyduj sie...

a nie sadzisz ze dub to kawalek ktory bedzie zrealizowany, i jest forma promocji przyszlego releasu, i tenze utwor ma tylko garstka producentow, ktorzy - jak wiadomo powszechnie - wymieniaja sie swoimi produkcjami (dub'ami!!!) po to aby je grac i promowac... hm??
a to ze jakis cwel ukradl ten dany kawalek jakiemus producentowi w ten i czy inny sposob, i na dodatek go jeszcze sharuje, to juz zupelnie inna kwestia, nie majaca nic wspolnego z pojeciem "dub"... dobrze mysle czy nie??

pozdro
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez orbique » 30 maja 2006, 16:12

kaos kwik karate king napisał(a):
molderus napisał(a):nie jestem dj i nie wyobrażam sobie, żeby całość była improwizacją, ale fajnie, jak da sie coś od siebie;]


improwizacja to najlepsza jazda.


jeszcze mi sie nigdy, przenigdy nie zdazylo zebym mial zaplanowanego seta.. ani calego, ani pol, ani nawet kawałka zadnego... zawsze full spontan... :) ale moze to i zle wlasnie...
orbique
 
Posty: 640
najprzystojniejszy dj w mieście

Postprzez ardE » 30 maja 2006, 16:30

switch_technique napisał(a):
ardE napisał(a):
switch_technique napisał(a):
ardE napisał(a):...oby nie grać cudzych dubplejtów,zajebanych inaczej mówiąc...


dub'y to kradzione mp3?? :lol:


a w rzeczywistosci ,w praktyce nie ?? czyjs nie doshuy release znaleziony na necie najczesciej w mp3 to zazwyczaj jest dub : ] przechwycony w necie dub = zajebany i tyle.


eh eh, najpierw piszesz ze dub to ukradzione mp3, teraz ze to niedoszly release... zdecyduj sie...

a nie sadzisz ze dub to kawalek ktory bedzie zrealizowany, i jest forma promocji przyszlego releasu, i tenze utwor ma tylko garstka producentow, ktorzy - jak wiadomo powszechnie - wymieniaja sie swoimi produkcjami (dub'ami!!!) po to aby je grac i promowac... hm??
a to ze jakis cwel ukradl ten dany kawalek jakiemus producentowi w ten i czy inny sposob, i na dodatek go jeszcze sharuje, to juz zupelnie inna kwestia, nie majaca nic wspolnego z pojeciem "dub"... dobrze mysle czy nie??

pozdro


tak sie po prostu pshyjeło ze sie mówi ''duby'' na zajebane mp3 : )

.
ardE
 
Posty: 122

Postprzez yenne » 30 maja 2006, 16:32

Niby gdzie? :D
yenne
 
Posty: 2605

Postprzez IZM » 30 maja 2006, 16:45

Raczej soulseekowym...
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez switch_technique » 30 maja 2006, 16:50

IZM napisał(a):Raczej soulseekowym...


GOD DAMN RIGHT!!!

wiec wyp.... mi z takimi slsk interpretacjami dub'ow, k?? :twisted:

wracajac do tematu

osobiscie mam tylko jednego winyla, ktorego dostalem za free nawiasem mowiac, i nie czuje (przynajmniej narazie) potrzeby kupowania 12tek z tego powodu ze mam bardzo duzo rzeczy w 320 (legalnie!!) no i troche swojego mat... choc z drugiej strony wiem ze to jest to "cos" jak sie gra z 12tek (prestiz???), ale w sumie to sam nie wiem co do konca myslec na ten temat, generalnie ja gram tylko z cd z w/w powodu...

co do predkosci, hm do pizdy jest jak se ktos tak robi jak andy-c, ale jak juz ktos wspomnial (goro?), wystarczy zagrac kilka walkow tego samego artysty pod rzad i juz jest bardzo latwo... (fuck, mowie tesz chyba o sobie hehehehe), ale bardzo wazny jest tesz aranz... eh, nie wiem co pisac w sumie :lol:
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez ardE » 30 maja 2006, 18:51

IZM napisał(a):Raczej soulseekowym...
'

eksakli.
ardE
 
Posty: 122

Postprzez ant » 30 maja 2006, 20:02

niniejszym prosze mi wyjasnic w takim razie czym sa winyle tloczone przed oficjalnym (planowanym) wydaniem przez wytwornie albo artyste, tloczone w celu porozpuszczania ich po djach ktorzy mają na tyle sily przebicia zeby ten kawalek wypromowac ?

hadrrajder - jesli dla ciebie zajebany mp3 wypalony na cd albo wyvciety na winylu to dubplate to po raz kolejny nie bardzo wiesz o czym mowisz.
i jeszcze niedawno sam chciales to wycinac a teraz nie wiadomo - to w koncu jestes za czy przeciw ?
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez switch_technique » 30 maja 2006, 20:15

ant napisał(a):niniejszym prosze mi wyjasnic w takim razie czym sa winyle tloczone przed oficjalnym (planowanym) wydaniem przez wytwornie albo artyste, tloczone w celu porozpuszczania ich po djach ktorzy mają na tyle sily przebicia zeby ten kawalek wypromowac ?


chodzi ci o promo?? bo dub'ow sie aktualnie nie tloczy przed releasem na 12" z tego co sie orientuje... (bo po kiego??)
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez cR4m4Rr10 » 30 maja 2006, 20:36

switch_technique napisał(a):
ant napisał(a):niniejszym prosze mi wyjasnic w takim razie czym sa winyle tloczone przed oficjalnym (planowanym) wydaniem przez wytwornie albo artyste, tloczone w celu porozpuszczania ich po djach ktorzy mają na tyle sily przebicia zeby ten kawalek wypromowac ?


chodzi ci o promo??


właśnie - to są imo promosy albo samplery (w przypadku zapowiedzi LP).
cR4m4Rr10
 
Posty: 1735
ewriłer

Postprzez twenty_3 » 30 maja 2006, 20:43

pomysl :arrow: proces tworczy :arrow: dub /ciety czy wypalany whateva/ :arrow: test press :arrow: promo :arrow: full release :arrow: proste
twenty_3
 
Posty: 127
shoreditch

Postprzez switch_technique » 30 maja 2006, 20:46

ps. a moje pytanie apropo dub'ow bylo pytaniem retorycznym....

[mod edit] luzuj z tymi przeklenstwami... temat byl podzielony zeby wydzielic odrebny watek w poprzednim.
Ostatnio edytowano 31 maja 2006, 09:41 przez switch_technique, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
switch_technique
 
Posty: 1142
Pniewy k/P-ń

Postprzez goro » 30 maja 2006, 20:50

dubplate to numer jeszcze niewydany (czesto nawet bez przypisania do konkretnego labelu), grany zazwyczaj przez samego producenta i paru znajomych dji. jezeli ktos dorwie sobie gdzies zgrane do mp3 i zagra bez zgody to jest po prostu zlodziejem.

promo (white) - to zakontraktowany release wydawany w limitowanej ilosci na 1-2 miesiace przed wydaniem full release. w zalozeniu maja kupowac go dje, ktorzy wypromuja dany numer oraz ma to byc test sprzedazy. jezeli caly naklad promosow rozejdzie sie od razu, tzn ze na full release tez bedzie wielu chetnych. dystrybutorzy dodatkowo wysylaja do sklepow prosbe okreslenie liczby kopii jaka dany sklep jest w stanie zamowic.

test press - minimalna ilosc kopii, sluzy do przetestowanie jakosci tloczenia, jezeli cos poszlo nie tak to nalezy wyeliminowac ten blad w kolejnym tloczeniu.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez Noire » 30 maja 2006, 21:35

goro napisał(a):dubplate to numer jeszcze niewydany


hmm czesto tez w ogole niewydany??? bo z tym wlasnie kojarzy mi sie slowo 'dub'.....kawalek w mp3 ,otrzymany bezposrednio od producenta,
ale niekoniecznie bedący przyszlym release....
Avatar użytkownika
Noire
 
Posty: 4189
Noise Control

Postprzez ant » 30 maja 2006, 21:39

ano wlasnie.

wiem, ze w sumie pisalem jakby o promosach, tylko ze co w takim razie znaczy (hospital dub) czy jakies inne (subtitles dub) przy oficjalnych tracklistach ? bo jakos teraz np. zaczyna sie pojawiac seria oficjalnych wydawnict 'jerona dubs' co troche dziwnym jest.

generalnie sprawa dosyc prosta jest imo, rozbijas ie o jakies tam drobnostki, ale na pewno nie jest to wycinanie jebnietych z netu mp3 ;]
ant
moderator
 
Posty: 9306
inteligencja forum

Postprzez ardE » 30 maja 2006, 22:52

ant napisał(a):niniejszym prosze mi wyjasnic w takim razie czym sa winyle tloczone przed oficjalnym (planowanym) wydaniem przez wytwornie albo artyste, tloczone w celu porozpuszczania ich po djach ktorzy mają na tyle sily przebicia zeby ten kawalek wypromowac ?

hadrrajder - jesli dla ciebie zajebany mp3 wypalony na cd albo wyvciety na winylu to dubplate to po raz kolejny nie bardzo wiesz o czym mowisz.
i jeszcze niedawno sam chciales to wycinac a teraz nie wiadomo - to w koncu jestes za czy przeciw ?



kurwa tak sie powshechnie pshyjelo mówic duby,kazdy wie o co chodzi kurwa a wy tu halo podburzacie ,czepiasz sie .
raz napisałem myslalem ,że wystarczy. pis
ardE
 
Posty: 122

Postprzez Richard Murder » 30 maja 2006, 22:55

orbique napisał(a):
kaos kwik karate king napisał(a):
molderus napisał(a):nie jestem dj i nie wyobrażam sobie, żeby całość była improwizacją, ale fajnie, jak da sie coś od siebie;]


improwizacja to najlepsza jazda.


jeszcze mi sie nigdy, przenigdy nie zdazylo zebym mial zaplanowanego seta.. ani calego, ani pol, ani nawet kawałka zadnego... zawsze full spontan... :) ale moze to i zle wlasnie...

tej ... a jak co to mozna by było Bad_playaz zagrac na imprezie ? czy trzeba jakies specjalne pozwolenie ;p ?
serio sieu pytam
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez moniq » 31 maja 2006, 19:13

co to q... jest kasujecie posty , jaka lipa wypowiedzialam sie ze teoria goro najblizsza prawdzie ale i tak do konca nie czaje tego waszego sporu a ktos ty ladnie kasuje - imo bezsens co nie powinno byc zostaje , a normalne wypowiedzi znikaja ehh
moniq
 
Posty: 6059
zgr_near_lodz


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości