Dokument o Sound Systemie Valve

Dyskusja wszelaka aczkolwiek sensowna

Dokument o Sound Systemie Valve

Postprzez Shofer » 27 cze 2006, 10:21

DOCUMENTARY<<<<<<<<<<<<<<<

Chyba nikomu musze mowic czym jest Valve sound system. O jego 'magicznych' wlasciwosciach mialem okazje przekonac sie na wlasne uszy. I wbrew temu co mowi AndyC nie potrzeba wcale zatyczek do uszu, wrez preciwnie. Glosniki owe charakteryzuja sie niesamowita czystoscia bassowego brzmienia. Co za tym idzie z imprezy wychodzisz bez zadnego pisku w uszach, spowodowanego jazgotem meczacych sie na niskich dzwiekach typowych glosnikach. Szkoda tylko ze wiekszosc muzy na nich grana przez label o tej samej nazwie jest dosc nieciekawa aczkolwiek oldschool jungle i starsze dnbejsowe kawalki brzmia wysmienicie. :dnb:
Shofer
 
Posty: 68

Postprzez kuba » 27 cze 2006, 10:54

no niestety nie slyszalem jak gra s.s. valvea ale podejrzewam ze bas jest konkretny(z tego co mowia). chcialbym kiedys go uslyszec.

wie ktos moze co to za kawalek z tym wokalem: "i'm tellin you i'm showin you"??
kuba
 
Posty: 954
co, skad?

Postprzez dzi » 27 cze 2006, 11:09

to mozna uslyszec tylko na tych bibach ktore sa w dziale events na stronie http://www.bigbadbass.com/systemtour.php ?
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez Sensimila » 27 cze 2006, 11:58

Byłam na bibie z Valve w Londku. Nagłośenienie potęęęężżżne! Jak weszłam i akurat Mampi Swift zaczynał to zdębiałam. Myślę że mogłoby to zreanimować zmarłego. Potem Roni Size dawał i zmiażdżył również. Zastanawiam się czy przypadkiem nie zmiażdżyłby każdy kto by grał na tej głównej sali (choć set Roniego był zajebisty) :] Ale nie wytrzymałam na niej długo bo za duży rozpizd był generalnie. Rzeczywiście sporo osób widziałam z zatyczkami do uszu.

I rzeczywiście nie przypominam sobie żeby mi uszy przytkało
Sensimila
 
Posty: 1191

Postprzez dzi » 27 cze 2006, 12:03

<wpisuje valve na liste rzeczy do zaliczenia w zyciu>
dzi
 
Posty: 6168
Stargard Szczecinski  Charakter: neutralny neutralny      Profesja: Neurosceptyk

Postprzez strog » 27 cze 2006, 12:41

chcialbym an tym uslyszec ventian snares i technical itcha no i hellfisha
:twisted:
strog
 
Posty: 1011
GUARA GUARA!

Postprzez Robal » 27 cze 2006, 12:48

to chyba by cie Skrzydlewska odwoziła z imprezy ]:-> ]:-> ]:->
Robal
 
Posty: 1258
Dbwa

Postprzez laudanum » 27 cze 2006, 12:51

calkiem interesujce przezycie :D
laudanum
 
Posty: 4831
Warszawa

Postprzez skyliner » 27 cze 2006, 13:22

a ja jakis secik jungle dj ss/bukema .. :)
skyliner
 
Posty: 1166

Postprzez CuBa » 27 cze 2006, 15:13

strog napisał(a):chcialbym an tym uslyszec ventian snares i technical itcha no i hellfisha
:twisted:

2 pierwszych oo tak !
ladnie musi z nich zapierdalac jesli z zatyczkami sie ludzie bawia :twisted:
CuBa
 
Posty: 6224
Viva Cuba Libre

Postprzez enssne » 27 cze 2006, 15:24

@kuba

dillinja - this is a warning
(...)
Avatar użytkownika
enssne
 
Posty: 1977

Postprzez IZM » 27 cze 2006, 15:35

Tech Itch byl na Valve Soundsystem jakos 2 lata temu. Ciekawy artykul byl o Valve w Knowledge'u kiedys, Dillinja i Lemon D z mega dolem wspominali skladanie tego systemu, mowili ze gdyby wiedzieli ze nie beda spac przez 5 nocek przed pierwszym odpaleniem publicznym to nie zdecydowaliby sie na to wszystko. Ogolnie cala sprawa troche tlumaczy dlaczego Dillinja robi numery jakie robi, one sa glownie pod Valve produkowane. Niedawno byla impreza w SE1 i na flyerze widniala Noisia ale jak sie potem okazalo oni akurat grali na malej sali ktora podobno miala mega beznadziejny dzwiek.
IZM
 
Posty: 1336

Postprzez hejter » 27 cze 2006, 15:52

:hern: :kra: :nuke: :deathsl: :nuts:
hejter
 
Posty: 3270
z vinyla

Postprzez Bad Bwoy » 27 cze 2006, 16:57

Do nas pewnie z tym sprzętem nie przyjadą, a szkoda bo sam chciał bym usłyszeć jak gra.
Bad Bwoy
 
Posty: 312

Postprzez Banciur » 27 cze 2006, 19:03

imo to nieco marketingowy szum

To prawda nie slyszlem ale obstawiam ze tez mieliby niesamowite basowe pierdniecie odpowiednio dobierajac zestaw ze zwyklych glosnikow estradowych. Slyszalem kilka razy jak takie zestawy byly ustawiane przed koncertami i w momencie jak kolesie testowali perkusje lub bass zawsze zalowalem ze na imprezach nie ma takiego dzwieku.

Tak na moje oko system poza moca basu niczym sie nie wyroznia. Co z tego ze pisza o "custom made" elementach jak woza sie z tym po roznych lokalach a jak chcesz dobrze naglosnic dane pomieszczenie to specjalista od dzwieku musi troche pokombinowac z doborem sprzetu opoznieniami i samym przygotowaniem lokalu a nie potem zaladowac to wszystko na ciezarowki i na jeden wieczor zawiesc gdzie indziej.
Banciur
moderator
 
Posty: 1715
zewszad

Postprzez kuba » 28 cze 2006, 00:56

enssne napisał(a):@kuba

dillinja - this is a warning


:bow:
kuba
 
Posty: 954
co, skad?

Postprzez Bad Bwoy » 28 cze 2006, 19:28

Czy ktoś zna tytuł ostatniego kawałka co leci w tym dokumencie, jest tam wokal "DJ Come to me", jakoś tak chyba.
Bad Bwoy
 
Posty: 312

Postprzez enssne » 28 cze 2006, 19:37

Bad Bwoy napisał(a):Czy ktoś zna tytuł ostatniego kawałka co leci w tym dokumencie, jest tam wokal "DJ Come to me", jakoś tak chyba.


dillinja - super dj
(...)
Avatar użytkownika
enssne
 
Posty: 1977


Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości