Kontroler DJ [Behringer | Reloop | Numark]

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Kontroler DJ [Behringer | Reloop | Numark]

Postprzez chybaty » 14 wrz 2009, 14:36

Witam, od dłuższego czasu czaję się na jakieś sprzęciwo do grania, najpierw chciałem wyrwać jakiś mikser + 2cd'ki - tylko, że mam ograniczony budżet i max mogę wywalić 9 stówek +/- banieczka, a za takie pieniądze ciężko jest coś znaleźć nawet używanego na allegro. Więc postanowiłem przyjrzeć się bliżej kontrolerom.

Behringer BCD 3000

Obrazek
Spoko zabawka może z wyglądu za bardzo behringerowaty ale ma wszystkie bajery które bym potrzebował, posiada wbudowana karte dz. i nie gryzie się z Traktorem co zdarzało się w wersji 2000. Opnie w necie mieszane ale większość pisze że szajs, ze się szybko coś w nim pierdoli i najlepiej omijać tą firmę, ale są też osoby co chwalą ten sprzęt.

Numark Stealth Control

Obrazek
Mało opinii na temat tej zabawki chyba raczej nie posiada wbudowanej karty dź. więc trzeba doliczyć kolejne parę stówek -i chyba ze się mylę.


Reloop Digital Jockey

Obrazek
Najbardziej wpadł mi w oko ten kontroler, tylko znowu dupa bo ten też nie ma karty dź. dopiero wersja Interface Edition jest w nią wyposażony ale już dla mnie za drogi.

_____________

Ktoś się bawił/posiada takie zabaweczki i mógłby coś powiedzieć na ich temat. Liczę się z tym, że zaraz ktoś napisze że na takim sprzęcie to chuj nie garnie, że gra się tylko z winyli. Spotkałem się z taką opinią ze jak grasz na imprezach z laptopa to nie wyglądasz jak DJ ale spoko mi to właśnie nie przeszkadza a nawet jest na +.
Aha posiadam już laptopa który bez problemu pociągnie traktora. No i niech ktoś mi wytłumaczy jak wygląda sprawa tej nieszczęsnej karty dźwiękowej czy nie można najpierw podłączyć się pod zintegrowaną, a później dokupić sobie jakąś zew. ?
chybaty
 
Posty: 65

Postprzez madierfakier » 14 wrz 2009, 15:17

Nie znam się na tym, ale widziałem typa, który używał takiego czegoś:

HERCULES DJ Console Mk2
Obrazek

Nic więcej nie wiem, musisz poczytać, a nuż będzie fajny.
madierfakier
 
Posty: 2691
OK

Postprzez Johnny! » 14 wrz 2009, 15:17

jeśli masz wbudowaną dźwiękówkę stereo to w najlepszym razie uzyskasz przy użyciu przejściówki i umiejętnym ustawieniu programu w jednym kanale master a w drugim odsłuch (cue), naturalnie w mono, ale w sytuacji klubowej to i tak jeden grzdyl. tylko co z tego, jak zabije Cie latencja.
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez chybaty » 14 wrz 2009, 16:09

@Tehnik: czyli dupa, bo właśnie się tego obawiałem, ale to się tyczy tylko rilupa i numarka ? czy beringera też bo on ma już wbudowana kartę? no i to mono nie za bardzo.

@madierfakier
: taki żarcik to miał być, tego sprzętu nie brałem nawet pod uwagę [w ogóle jak on/ono wygląda] na forach są tylko oferty sprzedaży wiec mówi to samo za siebie.
chybaty
 
Posty: 65

Postprzez DESS# » 14 wrz 2009, 16:34

Ma się rozumieć ze do traktora ?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez chybaty » 14 wrz 2009, 16:35

no właśnie z góry założyłem że do traktora a może jest jakaś lepsza alternatywa ?
chybaty
 
Posty: 65

Postprzez blue print » 14 wrz 2009, 16:49

ableton
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez Zvier » 14 wrz 2009, 16:54

:lol:
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez DESS# » 14 wrz 2009, 17:27

chybaty napisał(a):no właśnie z góry założyłem że do traktora a może jest jakaś lepsza alternatywa ?


imao w zupełności powinien wystarczyć Ci najtańszy kontroler korga za jaieś 279 plnow lub M-Audio X-Session Pro do tego jakaś wygodna myszka. tez jest to nie udolna alternatywa dla deków ale przynajmniej za normalne pieniądze :wink:

ale jak chcesz wydać więcej sosu to z tych 3 jedynie Behringer BCD 3000 mnie przekonuje, bo w brew powszechnej opinii ten sprzęt potrafi służyć ładnych pare lat tylko trzeba o niego należycie dbać. Po za tym wzualnie nie ma się co w nim spierdolić :lol:

a drugie pytanie hmm na zintegrowanej raczej nie osiągniesz odsłuchu chyba ze ma 3 wejścia jak np dell studio.
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez blue print » 14 wrz 2009, 17:42

Zvier napisał(a)::lol:
ty sie nie smiej tylko mi gg napraw bo co chwila sie sypie
blue print
 
Posty: 9001

Postprzez DESS# » 14 wrz 2009, 17:43

:lol:
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez skeez » 14 wrz 2009, 17:45

skoro juz jest taki temat to jeszcze ja chcialbym zadać pytanie, a raczej poprosić o udzielenie odpowiedzi jak to jest z tą nieszczęsną kartą dzwiękową i jak połączyć ją z takim kontrolerem ?



dziekuję.
Avatar użytkownika
skeez
 
Posty: 5984
Z ŁODZI

Postprzez DESS# » 14 wrz 2009, 17:47

pod inne usb ?
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez skeez » 14 wrz 2009, 18:06

no to wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy trzeba miec zew. kartę i pod nią podłaczyc to cudo, czy mozna kupic takie cudo juz z wbudowaną kartą...
Avatar użytkownika
skeez
 
Posty: 5984
Z ŁODZI

Postprzez chybaty » 14 wrz 2009, 18:17

DESS# napisał(a):imao w zupełności powinien wystarczyć Ci najtańszy kontroler korga za jaieś 279 plnow lub M-Audio X-Session Pro


Nawet nie wiedziałem że korg robi tez takie zabawki a co do tego maudio mówią, że nie od zajechania ale znowu brak karty dźwiękowej [czytaj kolejne koszty] przemawia nad tym nieszczęsnym Behringerem. Ale znowu przeglądając neta napotkałem się na firmę DJ-Tech strasznie mało o niej można się dowiedzieć a jeszcze mniej o ich kontrolerach, i w ogóle gdzie to nabyć ?
chybaty
 
Posty: 65

Postprzez chybaty » 15 wrz 2009, 09:15

skizzi napisał(a):no to wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy trzeba miec zew. kartę i pod nią podłaczyc to cudo, czy mozna kupic takie cudo juz z wbudowaną kartą...


Reloop Digital Jockey w wersji Interface Edition , Behringer BCD 3000 i 2000 są wyposażone w kartę a reszta nie, chyba, ze coś przeoczyłem.
chybaty
 
Posty: 65

Postprzez skeez » 16 wrz 2009, 19:49

a czy to moze sluzyc jako zamiennik zew. karty? tj. czy mozna jej uzywac pod oprogramowaniem muzycznym itp ?
Avatar użytkownika
skeez
 
Posty: 5984
Z ŁODZI

Postprzez N-FETT » 16 wrz 2009, 21:02

skizzi napisał(a):a czy to moze sluzyc jako zamiennik zew. karty? tj. czy mozna jej uzywac pod oprogramowaniem muzycznym itp ?


mozna i jest to bardzo wygodne
Avatar użytkownika
N-FETT
 
Posty: 1155
Jelenia Góra

Postprzez skeez » 17 wrz 2009, 21:24

bardzo sie z tego powodu ciesze, a teraz ide kraść
Avatar użytkownika
skeez
 
Posty: 5984
Z ŁODZI

Postprzez DESS# » 18 wrz 2009, 01:11

chybaty napisał(a):
DESS# napisał(a):imao w zupełności powinien wystarczyć Ci najtańszy kontroler korga za jaieś 279 plnow lub M-Audio X-Session Pro


Nawet nie wiedziałem że korg robi tez takie zabawki a co do tego maudio mówią, że nie od zajechania ale znowu brak karty dźwiękowej [czytaj kolejne koszty] przemawia nad tym nieszczęsnym Behringerem. Ale znowu przeglądając neta napotkałem się na firmę DJ-Tech strasznie mało o niej można się dowiedzieć a jeszcze mniej o ich kontrolerach, i w ogóle gdzie to nabyć ?



Osobiście uważam że im więcej w jednym urządzeń w jednym tym gorzej bo jeżeli jeden moduł nie daj Boże się się zepsuje to cała maszyna "idzie" do naprawy co w efekcie uniemożliwia działanie a po za tym im mniej jest napakowane w jedno pudełko tym mniejsza jest szansa na popsucie się a co za czym idzie rośnie nie zawodność setup a skoro chcesz grać z tego na imprezach to chyba ważny parametr :)
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez 13 » 18 wrz 2009, 01:23

gralem kiedys na bcd2000

ale to bylo dawno, a set trwal 7 godzin x_X

dobrze ten sprzet wspominam :)
13
 
Posty: 433
os odrodzenia

Postprzez .::LSD::. » 24 wrz 2009, 16:04

bdc 3000 nowy za 400, jak nie kupie to dam cynk na forum zeby ktos nabyl, nie mam kasiory teraz.
.::LSD::.
 
Posty: 2305
AIM -> lsddnb

Postprzez Musley » 11 sty 2010, 03:58

Doradźcie mi panowie.

Rozważam poważnie zakup na dniach kontrolera Numark Omni Control, ale dotarły do mnie informacje, że tu karta dźwiękowa chujowa, tu wejście słuchawkowe lubi pobuczeć, ktoś inny wspomina, że jest awaryjny itd.

1) Zatem zapytuję, jak to z tym Omni Controlem jest, bo jeżeli chodzi o moje potrzeby, to urządzenie teoretycznie prezentuje się idealnie i cena jest jak najbardziej na moją kieszeń.

2) Na stanie mam kartę E-MU 404 USB - czy da się sensownie połączyć te dwa urządzenia, zważywszy na to, że Omni Control ma już kartę wbudowaną?

Chyba, że jesteście w stanie wskazać jakąś równoważną alternatywę do obsługi Traktora - będę wdzięczny.

Czekam zatem na opinie i szerokości życzę.
Musley
 
Posty: 58
Rzeszów

Postprzez DESS# » 11 sty 2010, 04:17

Te, jak chcesz sygnał midi z sygnałem audio złączyć :lol:

A tak na poważnie kontroler midi z kartą to zupełnie inna kwestia niż zewnętrzny interfejs audio, jedno bez drugiego może funkcjonować bez większych przeszkód :wink:
Natomiast szkopuł tkwi w ustawieniach którą kartę kartę muzyczna zainstalujesz i wybierzesz w setupie traktora bo w tym przypadku już będziesz miał ze 3 do wyboru :)
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Musley » 11 sty 2010, 04:51

Niejasno się wyraziłem - o to mi chodziło właśnie :). Tak szczerze, to ja tych technikaliów za bardzo nie ogarniam...
Musley
 
Posty: 58
Rzeszów

Postprzez Southys » 10 gru 2011, 22:03

witam ja poszukuje czegoś idealnie imitującego grę z cd playerów, sprzęt będzie użytkowany w 95% w domu (dopuszczam mega wyjątkowe sytuacje gdzie będę to to woził) zakres cenowy 1000-1500zł
musi być dobrze wykonany, nie jakies plastikowe gówno, no i tak jak powiedziałem rozwiązania które w pełni będą symulować gre z cd (chodzi mi o działanie JOG'a cue itd )
nie znam się, ale o to moi kandydaci

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/i4867,reloop,reloop-digital-jockey-2-interface-edition.html
http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/i9323,hercules,hercules-dj-4set.html
http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/i6298,reloop,reloop-digital-jockey-2-master-edition.html
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez UMBA » 10 gru 2011, 22:32

ostatnio kupowalem

ogolnie zakup takiego sprzetu bez wbudowanego interfaceu audio to dla mnie bezsens bo kupujac ten sprzet zalezalo mi zeby bylo jak najmniej oddzielnego sprzetu a nie podlaczany do interfejsu i dopiero do lapka

kupilem na allegro Herculej DJ RMX uzywane ze 400+ zl ale stan wrecz jak nowka do tego torba oryginalna!!!!

polecam pszeszperac allegro przez tydzien i wychaczyc okazje bo naprawde mozna znalezc zajebisty sprzet w niskiej cenie, czesto tez mozna znalezc promocje

@Southys

Reloop Master edition jak widac jest najlepszy z tych trzech

@chybaty

tutaj masz kontroler z interfejsem audio w Twoich granicach

http://allegro.pl/hit-reloop-mixage-interface-sluchawki-lfx-wawa-i1974401663.html

http://allegro.pl/mixtrack-mix-track-numark-pro-4-x-gratis-w-24h-i1950396835.html

ogolnie sprawdzcie ta strone, tutaj sa chyba wszystkie kontrolery na rynku a potem szukajcie na allegro

http://www.djstore.com/group/usbcontrollers.htm
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez noico » 11 gru 2011, 14:50

a czy tego pinierka ktos uzywal?

Obrazek

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj ... go-v-.html

sie zastanawiam czy warto :)
noico
 
Posty: 2217

Postprzez Projekt Pi » 11 gru 2011, 16:29



Używam, nie narzekam. Solidna obudowa, duże jogi.
Avatar użytkownika
Projekt Pi
 
Posty: 1603
Mojżeszów

Postprzez Southys » 11 gru 2011, 17:45

noico napisał(a):a czy tego pinierka ktos uzywal?

Obrazek

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj ... go-v-.html

sie zastanawiam czy warto :)


prezentuje się zajebiście!
podłączam się do pytania o ten sprzęt!
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Następna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości