Piosenki niedokończone w jednym worku

Dyskusje na temat Waszych produkcji | Discussion about your tracks

Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez skyvaard » 18 gru 2009, 23:39

Jak to w życiu bywa nie wszystkie melodie bywają dokończone, ale jako że dysk twardy nie padł (a wiem, że niektórym się to zdarzyło i np. stracili 2 lata produkcji muzycznych) i pozwolił zachować te projekty, niektóre już mocno zakurzone, do głowy zawitał pomysł połączenia ich w coś co można by określić setem.

Poniżej zmiksowane (choć to w tym przypadku chyba zbyt duże słowo) produkcje, które w różnym stadium zakończyły swój żywot, a pochodzą z lat 2002-2007. Nie należy zatem spodziewać się idealnie wymasterowanych werbli, kąsających czystością bassów, ale potraktować to jako swego rodzaju soundtrack do posłuchania przy kominku (tudzież koszeniu trawy). Tytuły niektórych nagrań są efektem danej chwili, braku kreatywności, bądź innych czynników ("kokoko").

https://soundcloud.com/skyvaard/skyvaard-dhyz-unfinished-melodies-set

przy tej okazji mimo wszystko mam nadzieję, że wywołam do tablicy:

K.A.T.A.R, Vulturius, Kwazar, CJ Faxe, CJ IQ, CJ Rafa, Crash, Max C, Proton, Radicall, Exbee, Fizyk, Basebox, Reaktor, Zombie, Orbique, Kwasior, Rokkyu, RazorPoint, Blaze, Paranoise Optimal, Think, Srebrny, Symptom, Total Efx, Yabol, Pylon, Reflex, Betel, K Lee, M-Screw, Delta, Simba, Tabb, Verbal, Switch Technique, Żółwixx, Tranzyt, Snufkin, Funky RObot, S4GE, Strog, Screwball, Mess, Richard Murder, Toxycologia, Hariz, R3d, Brainpain, Skizzi, Zvier, Pablo, Blah (tyle zostało w plikach sprzed paru lat, łódzkich MIPach, bądź strefy WP - jeśli kogoś nie wymieniłem, przeinaczyłem pseudo, to sorka, ale umysł już nie z czasów studiowania i nie ogarnia)
umieszczać sety, dzielić się swoimi nieskończonymi dziećmi.

podejrzewam, że na niejednym dysku leżą niewyczerpane pokłady prób z dźwiękiem z lat młodszych, średnich i nieco starszych.

houk
Ostatnio edytowano 22 sty 2013, 17:46 przez skyvaard, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Postprzez Suptal » 18 gru 2009, 23:50

Sprawdzam :) :dnb:
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez skyvaard » 19 gru 2009, 01:11

hehe.

pamiętam, że te gąbki po pewnym czasie używania przeważnie wydzielały całkiem solidnych rozmiarów woń stęchlizny i potem śmierdziało wszystko, cokolwiek wzięło się do rąk. ]:->

aktualne pokolenie podstawówek i gimnazjum pewnie nie zna tego 'zapachu'. wszystko tera takie syntetyczne: białe tablice i flamastry
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Postprzez pinknoise » 19 gru 2009, 02:26

DL. jak coś się wyróżni nie omieszkam o tym napisać.

bardzo dobrze, że powstał taki topic. niedługo wygrzebię trochę wypocin.
pinknoise
 
Posty: 196
z głośnika

Re: Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez effect » 19 gru 2009, 04:26

skyvaard napisał(a):jako że dysk twardy nie padł (a wiem, że niektórym się to zdarzyło i np. stracili 2 lata produkcji muzycznych)


1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopia_bezpiecze%C5%84stwa

2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Netlabel
effect
 
Posty: 1503
no to nieźle stary

Postprzez Southys » 19 gru 2009, 10:17

ja pamiętam jeszcze smród tych gombek:P niestety nie siedze tak długo w teamacie dnb ile minęło od czasu ścierania czarnej tablicy w podstawówce:P
fajna inicjatywa !!! ja swoich wypocin wczesnch nie będę tu umieszczał bo są stanowczo za młode i niegodne tego topicu:P
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez tranzyt » 19 gru 2009, 10:45

jest klimat, klimat zajawkowych melodii i starych czasów, slucham drugi raz. jak dla mnie zajebiste, tez cos dorzuce :dnb: :dnb: :dnb:

edit: sporo kawaukow dałoby rade np. verbatim w sam raz do soma.fm
tranzyt
 
Posty: 396
Warszfa

Re: Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez ne3rg » 19 gru 2009, 14:09

skyvaard napisał(a):Jak to w życiu bywa nie wszystkie melodie bywają dokończone, ale jako że dysk twardy nie padł (a wiem, że niektórym się to zdarzyło i np. stracili 2 lata produkcji muzycznych


niestety miałem to szczescie :evil:
ne3rg
 
Posty: 146
rybnik

Postprzez Zvier » 19 gru 2009, 20:05

Również doświadczyłem zapachu spalenizny i widziałem jak w jednej chwili błysnęło parę lat pracy.
Miks ściągnę i odsłucham z chęcią. ;]
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez pinknoise » 19 gru 2009, 22:06

info dla osób które... mogą tego nie wiedzieć. gdy zjarał się Wam dysk, mogła pójść z dymem tylko sama elektronika czyli "zielona płytka". talerze i głowice wtedy są sprawne i po jej przełożeniu wszystko zazwyczaj działa normalnie.
pinknoise
 
Posty: 196
z głośnika

Postprzez Piktor » 20 gru 2009, 00:40

fajnie
Piktor
 
Posty: 165
Szczecin

Postprzez Zvier » 20 gru 2009, 02:34

Widziałem!
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez D for Danger » 20 gru 2009, 02:43

ja tez, to liczyc ilu ich teraz jest.
D for Danger
 
Posty: 205

Postprzez c z a r o » 20 gru 2009, 18:24

Fajny pomysł na seta i fajny, lekko oldschoolowy klimat tegoż, a ponadto sporo dobrych pomysłów w samych produkcjach. Pomysłów, których z różnych względów nie kontynuowałeś, a szkoda. Rozmawialiśmy już zresztą o tym trochę. Przy okazji, trochę Ci się tych niedokończonych tracków przez te lata nazbierało, a patrząc na ich długości (Verbatim, New Deep, Old Skool, itd) - niektóre są w stadium mocno zaawansowanym. Właściwie wystarczyłoby tylko dokończyć przez dodanie tu i ówdzie paru taktów, intra, outra, zrobić master i voila. Z mojej strony zachęcam Cię do powrotu do spraw niedokończonych, nawet tych sprzed 6-7 lat, bo warto. Ja w tym roku dokończyłem i poprawiłem w ten sposób parę rzeczy...

A skoro mowa o padających dyskach i utracie własnej twórczości... Szczerze, trochę nie rozumiem ludzi, którzy poświęcają setki godzin na produkcję muzyki i wykładają nierzadko sporą gotówkę na sprzęt studyjno-estradowy, a nie znajdują choćby kilku minut w miesiącu na zrobienie kopii zapasowej na płycie CD albo drugim HDD. Przez kilkanaście lat pracy na pecetach udało mi się skutecznie zarżnąć kilkanaście dysków, średnio jeden rocznie, a mimo to nigdy nie straciłem żadnych ważnych dla mnie danych, o muzie już nie wspominając.

Pozdrawiam! :]

PS. A czy ktoś z Was miał przypadek utraty kontroli nad utworami z powodu przesiadki na 64-bitowy system operacyjny, przez co część wirtualnego instrumentarium nie dała się już zainstalować? ;)
--
/2oo9/ Electrovulturism /2oo9/ Vultechspheric /2o13/ Extra-Low-Vultage (pt. 1-3)
Avatar użytkownika
c z a r o
 
Posty: 47
Toronto n.W.

Postprzez pablo » 20 gru 2009, 23:17

zostalem wyczytany z dziennika, mam nadzieje, ze nie bede dzis odpowiadal :lol: :wink:

dowloading
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Postprzez junkiepunkey » 20 gru 2009, 23:24

jeśli to ten sam mix który wrzucaliście jakiś czas temu na swojego majspejsa, to pomimo wartości merytorycznych ;) kwestie technicznie nie pozwalają swobodnie cieszyć sie całoscią. za to obczajam właśnie wasz profil majspejsowy i słysze kolejny dobry numer od was, również utrzymany w minimalno-techstepowej konwencji tak jak lubie ;]
pzdr i sukcesów życze.
Obrazek
Avatar użytkownika
junkiepunkey
 
Posty: 4909
W imię zasad.

Postprzez pablo » 21 gru 2009, 00:41

wlasnie zaczalem sobie sluchac i musze przyznac, ze kawalki na serio zajebiste :dnb: :dnb: :dnb:

zal troche, ze ci sie nie chcialo i nie pokusiles sie o zgranie tego jako pelny miks, ten stop traktorowy wkurwiajacy jest strasznie..
a wystarczyloby troche posiedziec nad Abletonem, wrzucic sobie te kawalki i poustawiac w nich tempo, zeby mniej wiecej sie zgrywaly dodac jakies automatyzacje na eq i filtrze i bylby naprawde ciekawy secik a tak bedzie do posluchania dla wiekszosci pewnie tylko na raz do obczajenia trackow ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pablo
 
Posty: 2391
sydney

Postprzez ''Kylabees'' » 21 gru 2009, 01:02

ogarniam te bity


Ogólnie poziom Polskich produkcji rośnie.....powoli ale rośnie ;], możemy obserwować dokonania na każdej płaszczyźnie muzyki elektronicznej od ambientu przez słodkie liquidy, atmosferyczne ballady, funkowe jak i mocno zmechanizowane neuro, cieżkie i połamane ameny.......nierzadko wykraczające za granice stylu, brejkor, techstep etc. .....które nie odbiegają poziomem od produkcji znanych "artystów", tak więc drodzy producenci kończcie swoje produkcje dawajcie nowe zajebiste mixdałny, pady, patterny:lol:, nie bądźcie wtórni + wracajcie do korzeni :) .Obserwując ilość labeli które wyrastają jak grzyby po deszczu (również rodzime) mnóstwo kawałków ma szanse na wydawnictwa. Jeśli nie, dawać darmowe......lepiej żeby sie ktoś cieszył free materiałem niż miałby czekać na zjebanie sie dysku :wink:

Kilka kawałków z tego mixu nadawało by sie na coś wiecej niż nieskończone kawałki, chociażby niepokojący bridge, techbutterfly, gangway.......brakuje mi tu tylko waszego kwaśnego pazura....fajne jest też new deep, signpost......sympatycznie było by je mieć.....a najlepiej jak Nightmare :D
''Kylabees''
 
Posty: 6708
jak dla ciebie z dupy....

Re: Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez kwazar » 21 gru 2009, 17:06

skyvaard napisał(a):Jak to w życiu bywa

:D

sciagam, domyslam sie dobrego klimatu, pzdr!

ps. zawsze back upujcie!!
kwazar
 
Posty: 1890
international sound

Postprzez skyvaard » 26 gru 2009, 02:08

przysłowiowa tablica była tutaj metaforą. peace. :wink:

tranzyt - dzięki za rec.
soma.fm wygląda na fajną inicjatywę.
btw.
jak dorzucisz swoje projekty, chętnie posłucham.

zvier - pamięć ludzka bywa dziwna. co prawda pisząc o utracie danych na początku przyszedł na myśl jeden kumpel, który stracił sporo swoich projektów. ale zapamiętałem, też jeden wątek na tym forum, w którym pisałeś (jeśli dobrze pamiętam), że straciłeś ileś GB muzy z dysku podczas przenoszenia go (upadek dysku albo coś w tym klimacie).

czaro - dzięki pozytywny feedback. chociaż nie wiem, czy będzie okazja powrócić do tamtych tematów. poginęły niektóre CD z plikami źrodłowymi i samplami, a jeśli nawet udało się znaleźć źródło, przy otwarciu projektów nie otwiera się wiele sampli (zmiany ścieżek dostępu itp.). chyba za dużo teraz dużo energii pochłonąłby powrót do tamtych projektów i prawdopodobnie nie przyniosłyby te działania przyzwoitych rezultatów. sporo lat i zawirowań w międzyczasie. w dodatku w głowie nowe pomysły, które powiększają niechęć do powrótu do przeszłych prób.

junkiepunkey - dzięki. spejs niestety też już nienajmłodszym towarem stoi (choć nie wszystko jest zakurzone). braki w kwestiach technicznych - to fakt: traktor bywa czasem nieco 'rolniczy'.

pablo - thx za pozytywny oddźwięk. rzeczywiście pewnie, jakby na to spojrzeć od str. abletona można by powiedzieć, że pewien potencjał został zmarnowany. zabawa w miksowanie zaczęła się od kilka lat temu traktora i przyzwyczajenie pozostało. potem już brak czasu i inne czynniki sprawiły, że set brzmi momentami jak pierwsze próby pereza w dawnej rdst. :wink:

thx Kylabees -
hehe..akurat gangway to wg mnie jeden ze słabszych zalążków w tym secie (pamiętam, że za nic w świecie nie mogłem z tego numeru wycisnąć dynamiki perki, nie tracąc głębki bassu).
słuchany wówczas konflict skutecznie potrafił sprowadzić na ziemię, czystością bitu, głębią bassu i ostrością barw. tym sposobem projekt został zarzucony.
tak, czy inaczej dzięki za feedback. 8)
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Postprzez Zvier » 04 sty 2010, 13:36

skyvaard napisał(a):zvier - pamięć ludzka bywa dziwna. co prawda pisząc o utracie danych na początku przyszedł na myśl jeden kumpel, który stracił sporo swoich projektów. ale zapamiętałem, też jeden wątek na tym forum, w którym pisałeś (jeśli dobrze pamiętam), że straciłeś ileś GB muzy z dysku podczas przenoszenia go (upadek dysku albo coś w tym klimacie).


Faktycznie pisałem o tym. ;)
Tylko, że chodziło o porównanie samsunga, który wypadł mi z kieszeni na gres, obił się kilka razy i działał bez zarzutu do barakudy, która leżała w stacji od początku. :)
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Basebox » 03 lut 2010, 17:53

te kawalki podobaly mi sie najbardziej : 2 3 4 5 14 17 19 20 22 23 24 29
Basebox
moderator
 
Posty: 9132
Rozpoznawalny diler towaru w klubach.

Postprzez Suptal » 03 mar 2010, 02:09

Dzisiaj odsłuchałem jeszcze raz! Bardzo dużo zajebistych kawałków.
Jaram się Waszym stylem :wink:
:gimp:
Avatar użytkownika
Suptal
 
Posty: 6661
Leszno

Postprzez Richard Murder » 17 paź 2010, 01:09

mozna prosic re-up ?
Richard Murder
 
Posty: 2755
outopia

Postprzez c z a r o » 17 paź 2010, 10:13

--
/2oo9/ Electrovulturism /2oo9/ Vultechspheric /2o13/ Extra-Low-Vultage (pt. 1-3)
Avatar użytkownika
c z a r o
 
Posty: 47
Toronto n.W.

Re: Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez skyvaard » 22 sty 2013, 18:49

ponieważ kilka osób pytało mnie o ten set, a nie było go przez ponad 2 lata na sc, pozwolę sobie na mały re-update (na sc set ponownie od kilku dni, ponieważ udało się odłożyć fundusze na powiększenie limitu)
Avatar użytkownika
skyvaard
 
Posty: 201
standpoint/radio HYPE

Re: Piosenki niedokończone w jednym worku

Postprzez RVerbal » 24 sty 2013, 23:41

super! ciekawy set. ja w ogóle myślę, że można by było zrobić vol. 2 z trackami z 2007-2012, ale to tylko tak luźno rzucam.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
RVerbal
 
Posty: 3261
banned


Powrót do Wasze utwory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości