ALLEN&HEATH XONE 22 vs ALLEN&HEATH XONE 32

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

ALLEN&HEATH XONE 22 vs ALLEN&HEATH XONE 32

Postprzez pinkpig » 19 lip 2011, 19:04

Witam!
mam do wyboru te 2x mixery jeden z wymienionymi faderami rok temu(32) drugi na gwarancji jeszcze przez rok(22), cena jest podobna, zalezy mi zebym mogl grac z dvs jak i zwylkych plackow. Na 22 fajnie mi sie gralo, 32 widzialem jak byl katowany na zlocie i tez fajnie sie prezentowal, teraz tylko ktory wybrac?
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez goro » 19 lip 2011, 20:37

xone 22 - 999zl
xone 32 - 2699zl

(ceny wedlug djshop.pl)

Na rocznego x22 skusilbym sie dopiero gdyby cena spadla tak o 250-300zl od aktualnej za nowke. Przy x32 wyglada to az nazbyt rozowo i zastanawia czemy trzeba bylo wymieniac fadery (wszystkie?). Jak masz mozliwosc podotykac te miksery to zrob to. W przypadku x32 upewnij sie czy aby napewno byly wymieniane fader'y (popros o dowod zakupu) i czy byly to wszystkie czy np. tylko crossfader? Watpie zeby po wymianie wszystkich fader'ow komus oplacalo sie sprzedawac ten mikser za praktycznie 1/3 ceny nowki. Moze sie okazac ze masz 3 kanaly, ale tylko na jednym da sie tak naprawde grac. Potem sam zadecyduj czy lepiej mixer w lepszym stanie czy ten z wieksza liczba kanalow ale potencjalnie mocniej sfatygowany.

Edit: fadery do x32 sa po 10-15 funtow, crossfader od 15 funtow (tanie zamienniki), oryginalne sa po 50-70 funtow (w polsce ceny pewnie z 30% wyzsze). Jak dla mnie to podejrzanie nisko za ten mikser.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez fat » 19 lip 2011, 20:51

no wlasnie :)
plus posiadam 22 na hacie i fajny mixer ale wiadomo im wyzszy model tym lepiej kula :dnb:
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez pinkpig » 19 lip 2011, 21:11

bo 22 to wmiare nowy sprzet a 32 to juz troche staruszek:) wlasnie wezme odbior osobisty bo i tak na impreze jade w okolice i obadam co i jak tam wygląda ale z tego co mowi sprzedawca to line na oryginalne, cross wymieniny na xeone 1 a wlasnie tych xone 22 duzo na allegro i tak po 700zl stoją
pinkpig
 
Posty: 184

Postprzez Pawlak » 20 lip 2011, 10:16

o ANT ostatnio taki zakupił, ten XONE22. ja to bym nie brał tego.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez bane » 20 lip 2011, 11:37

jak kupowałem mikser to najpierw zakup padł na xone 22, zrezygnowałem z niego bo wkurwiał mnie fakt, że jak chcesz posłuchać master to musisz nacisnąć guzik i wtedy robiło się mega głośno. oddałem do sklepu i zamieniłem na nuo 2.0
te efekty a w zasadzie filtr górno i dolnoprzepustowy to o kant dupy rozbić. jak chcesz efekty to trzeba brać kaoss pada albo co ;)
sound in motion
sunekosuri.eu
Avatar użytkownika
bane
 
Posty: 550

Postprzez Pawlak » 20 lip 2011, 11:48

w tym x22 jeszcze zjebane diody do poziomów wysterowania są , ant mi coś mówił ze to i tak na słucha ale ja tam na przykład potrzebuje sprawdzić mastera i porównać do cue.

nuo 2.0


oddałbym rękę za ten mikser. nie sprzedam go nigdy.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez bane » 20 lip 2011, 11:58

ogólnie nie testowałem xone aż tak bardzo bo musiałem szybko go oddać aby kasę zwrócili. :P
wiadomo, że na słuch, ale i tak dobrze mieć wizualne poświadczenie tego, że dobrze słyszysz :P
nuo zajebisty mikserek, mega mi pasi, choć na tym xone 32 też spoko mi się cisnęło :)
sound in motion
sunekosuri.eu
Avatar użytkownika
bane
 
Posty: 550

Postprzez Pawlak » 20 lip 2011, 12:26

nie zawsze słychać, szczególnie w warunkach klubowych. no niby chuj tam ,drugorzędna sprawa, ale jednak.
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez fat » 21 lip 2011, 18:04

nuo vs xone chlopaki nie bijcie mnie
nuo sssa brzmienie ma z dupy w prownaniu do xona
plus chyba ant ma zjebane wysterowanie w jego mixerze u mnie dobrze lata :)
a jak chcesz bane polsuchac master wystarczy pokretelko od odlsuchu ustawic na srodek i slychac tak samo tylko ciszej ;)
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez Pawlak » 22 lip 2011, 10:18

nuo sssa brzmienie ma z dupy


:lol: x 10

chyba Cię pogieło, bo ten mikser słynie właśnie z dobrego brzmienia


a jak chcesz bane polsuchac master wystarczy pokretelko od odlsuchu ustawic na srodek i slychac tak samo tylko ciszej


o, jakie super rozwiazanie! słychać wtedy pracę faderów? no i fajnie że trzeba podgłasniać sobie słuchawki na czas odsłuchu obu kanałów, co za komfortowe rozwiazanie!

w ogóle jebnąłeś posta :lol:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez Pawlak » 22 lip 2011, 10:20

plus chyba ant ma zjebane wysterowanie w jego mixerze u mnie dobrze lata


chodziło mi o wyświetlanie poziomów głośnosci dla: poszczególnych cue, sumy cue i mastera w jednym momencie tak jak jest to mozliwe w nuo. :wink:
kulki z kupy na włosach z dupy
Avatar użytkownika
Pawlak
 
Posty: 7303
od siebie

Postprzez vuad » 22 lip 2011, 14:28

nie słuchajcie fata kupił mikser z dobrym brzmieniem i się teraz spuszcza :lol:


:*
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez fat » 22 lip 2011, 17:28

spoko lubisz nuo luz ja wole xone

i xone ma lpeszy sound imo
04.04 Tiefklang @Saarbrucken (DE)
12.04 Beatjunkies @Szczecin (RREGULA)
27.06 TBA
Avatar użytkownika
fat
 
Posty: 3444
DARK:CITY/Bruxelles

Postprzez pinkpig » 22 lip 2011, 19:43

hehe znowu to porównanie przeniosło się na porównanie nuo z xone http://www.winylowi.pl/viewtopic.php?t=308
jutro jadę po 32, nowe 22 są robione w chinach i jeszcze to że wszędzie ich pełno do kupienia mnie trochę zdziwiło wiec mam nadzieje ze wybór dobry.
pinkpig
 
Posty: 184


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron