Konfiguracja zestawu (do rapsów)

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Konfiguracja zestawu (do rapsów)

Postprzez dual » 02 wrz 2011, 19:54

Siema! Ziomek mnie poprosił o pomoc w doborze sprzętu do nagrywki wokalu (rapy), a jakąś superwiedzą na ten temat nie dysponuję. Na dobrym wstępie zakupił mikrofon Rode NT1-A.

http://kami.sklep.pl/towar-2516-rode_nt ... ciowy.html

Do tego potrzebuje karty dźwiękowej i mixera. Jedyne co wiem, to to, że karta powinna mieć wejście z phantomem.

Polecicie coś?

Nie muszą być to rozwiązania do bólu budżetowe.

Pozdro! :dnb:
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez goro » 02 wrz 2011, 20:02

a na co mu ten mixer?

na poczatek dobra karta z wejsciem mikforonowym oraz phantom power wystarczy, potem niech dokupi dobry preamp (1500zl+) lub zmieni mikrofon, gdyz ten niekoniecznie moze pasowac barwa do jego glosu.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez dual » 02 wrz 2011, 20:03

goro napisał(a):a na co mu ten mixer?


W sumie też się zastanawiałem... Dopytam...
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez goro » 02 wrz 2011, 20:07

btw. przy okazji zakladam ze juz ostro cwiczy dykcje i struny glosowe, bo to najwazniejszy komponent calego zestawu, bez tego nawet najlepszy preamp i mikrofon nie beda brzmialy dobrze.
Avatar użytkownika
goro
ten zly
 
Posty: 1971
break.fm

Postprzez dual » 02 wrz 2011, 20:09

goro napisał(a):btw. przy okazji zakladam ze juz ostro cwiczy dykcje i struny glosowe, bo to najwazniejszy komponent calego zestawu, bez tego nawet najlepszy preamp i mikrofon nie beda brzmialy dobrze.


Wiadomo. Coś tam potrafi, ale młody jeszcze jest. Zapału mu nie brakuje, umiejętności szlifuje. :wink:
WSPARCIE DLA CHROME'a NAAAAAAŁ!!!!!!! A, już jest, dzięki.
Avatar użytkownika
dual
 
Posty: 1575
Kapsztad

Postprzez Johnny! » 02 wrz 2011, 20:19

jak to po co mixer? każdy szanujący się hiphopowiec musi mieć mpc i mixer :lol:

a tak serio - niech sprecyzuje czy karta na PCI czy zewnętrzna, i czy ma zamiar faktycznie coś więcej podłączać, bo jak nie (a nawet jeśli to i tak pewnie w większości przypadków we/wy z interfejsu wystarczą) to mixer można sobie raczej odpuścić.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez vuad » 08 lut 2012, 14:30

Podbijam temat. Czy ktoś używał takiego przedwzmacniacza http://www.thomann.de/pl/art_tube_mp_pr ... es_usb.htm lub może polecić coś w tym przedziale cenowym ?

@ Dual: Jak sprawuje sie ten Rode NT1 A ? Chodzi mi głównie o to jak odwzorowuje wokal.
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Aishenbai » 08 lut 2012, 20:43

jeśli już chcecie kupować preamp to po chuj wam drugi w karcie? najlepiej przetestować różne kombinacje czy coś, maya trochę za słaba chyba dla NT1, nie wiem, może zastanów się nad kartą audiophile(którą tutaj sporo osób chwaliło z tego co czytałem) a do tego preamp jakiś lepszy? Bo mixer jest fajny, ale jak dodasz do tego klawiaturę sterującą, monitory etc. bo jakoś trzeba to podpiąć niby. Zewnętrzne karty np. fast track też są całkiem fajne, też możesz je wziąć pod uwagę. Ogólnie masz różne możliwości, kombinuj, a najlepiej jakbyś mógł odsłuchać jak to wszystko brzmi :D
Aishenbai
 
Posty: 69

Postprzez vuad » 09 lut 2012, 14:34

Ogolnie to chcialem doradzic koledze, okazalo sie ze i tak chcial interfejs dlatego zamiast przedwzmacniacza bedzie m-audio fast track pro.

@ Aishenbai - Mikser kupuje sie jak jest potrzebny, nie musisz mi tego tlumaczyc, po co piszesz o klawiaturach i monitorach ? a co monitorow nie podepne pod mikser ? a klawiatury do lapa przez USB ?

Jak na poczatek zestaw z NT1 A i m-audio będzie dobrym wyborem, jesli ktos ma inny pomysl na mikrofon lub mial stycznosc z tym Rode prosze o wypowiedz bo w poniedzialek skladam zamowienie, z gory dziekuje.
vuad
 
Posty: 873
dark:city


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron