zewnetrzna karta muzyczna do lapa

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Postprzez wcr » 06 wrz 2009, 20:03

A ja zwracam się z pytaniem do posiadaczy e-mu 1212m. mśle oniej albo m-audio delta 1010tl. naczytałem się recencji na temat emu i mam teraz wode z mózgu :crazy: czy patchmix naprawde jest tak przekombinowany? jak to jest z tymi hardwareowymi fxami, czy trzeba kireować kanały z dawa na patchmix i z powrotem, czy jak normalne vstki? i ogólnie awaryjność
g góry dzięki za odpowiedź
wcr
 
Posty: 89

Postprzez Johnny! » 06 wrz 2009, 22:09

do wszystkich: zainteresujcie się przed kupnem czy dany interfejs audio posiada sterowniki do waszego wymarzonego systemu operacyjnego bo hulając po forach m-audio i esi widziałem duuuuuuuuuużo narzekań i requestów
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez wonter » 22 wrz 2009, 17:03

A ja zwracam się z pytaniem do posiadaczy e-mu 1212m. mśle oniej albo m-audio delta 1010tl. naczytałem się recencji na temat emu i mam teraz wode z mózgu Crazyyy czy patchmix naprawde jest tak przekombinowany? jak to jest z tymi hardwareowymi fxami, czy trzeba kireować kanały z dawa na patchmix i z powrotem, czy jak normalne vstki? i ogólnie awaryjność
g góry dzięki za odpowiedź


Od lat uzywam emu 1212m. Karta bardzo dobra, sterowniki wydajne i stabilne, nigdy nie mialem z nia problemow az do niedawna kiedy spalilo mi sie jedno wyjscie audio :/ [moze ktos wie czy da sie cos takiego naprawic?].

Co do patchmixa, to jest niestety na maksa przekombinowany. Olalbym wogole to sprzetowe dsp. W czasach mocnych procesorow to nie ma sensu. Nigdy z tego nie korzystalem, ale wiem ze jest plugin VST ktory mozna podpiac na kanal i korzystac z fxow (zgrywka oczywisice w real time), ale nie pamietam jak to dziala - mozliwe ze jest to wlasnie tak jak napisales send na parchmix. Jesli bardzo Ci zalezy moge sprawdzic.

Moim zdaniem karta jest naprawde fajna, jesli nie porzebujesz dodatkowych wejsc, zasilania phantom to bedzie to dobry wybor.
wonter
 
Posty: 61

Postprzez kris2off » 22 wrz 2009, 21:19

no ja jakos tydzien temu kupilem emu 0404 usb, karta smiga jak marzenie, duzo softu dolaczonego. Siedzie na xpku a najblizszym czasie chcialbym sie przesiasc na win7, mam nadzieje, ze stery,smery, bajery wszystko bedzie smigac.
kris2off
 
Posty: 280
wyszedł

Postprzez Johnny! » 22 wrz 2009, 21:37

Zirds napisał(a):kupilem emu 404 i powiem tyle, że pod viste trzeba osobno ściągać sterowniki.
a to jest coś dziwnego że najnowsze drivery się ściąga ze strony producenta sprzętu?
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez newer » 19 paź 2009, 20:10

mam pytanie czy wystarczy mi do zgrywania setow emu 0202 czy lepiej zainwestowac w 0404
newer
 
Posty: 35

Postprzez vuad » 19 paź 2009, 22:05

do zgrywania setow to nawet zintegrowana starczy, lepiej w placki inwestuj :dnb:
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez Pylon » 20 paź 2009, 11:58

Zirds napisał(a):a co powiecie na temat tego sprzetu http://www.djshop.pl/i2418,alesis,alesis-io-2.html ?
czytalem ze sie sypie z fruitem i nie za bardzo ogarnia asio 2 so be prepared .
moze m audio albo tascama?
Pylon
 

Postprzez Johnny! » 29 cze 2010, 23:49

podbijam:

wie ktoś coś o tym jak to się sprawuje:

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackPro.html

?

albo coś o podobnych parametrach (2 wyjścia stereo / 24bit przede wszystkim), koniecznie na usb no i z dającym radę ASIO ?
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Gorkgork » 31 sie 2010, 17:40

A jakaś przyzwoita karta dźwiękowa, dla jedynie słuchacza lapkowego, do ok. 300?
Gorkgork
 
Posty: 45
Ciemnosmreczyński Las

Postprzez victim » 03 wrz 2010, 17:21

gork może m-audio transit?
Chcę ją kupić ale nie wiem czy warto, czy nie dołożyć ewentualnie coś kasy i wziąć lepszą? Jak jest z latencją? Da się podpiąć klawisze+kontroler i zagrać na tym bez większych opóźnień?
Avatar użytkownika
victim
 
Posty: 283

Postprzez Johnny! » 05 wrz 2010, 13:55

Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Grisha » 23 wrz 2010, 01:31

Co sądzicie na temat tej karty ? Chodzi mi ogólnie o robieni muzyki we Frutce..

http://www.djshop.pl/i1547,esi-maya-44-usb.html
Grisha
 
Posty: 403

Postprzez Zvier » 23 wrz 2010, 12:41

Jest dobrą kartą. Jak będę kupować zewnętrzną to właśnie tą. :)
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez genosajd » 24 wrz 2010, 10:55

kurcze ja swoja podlaczylem do lapa dokupionym kavble 6>4pin tym firewire i nie dziala a pod normalnym dziala i musze teraz express card kupic z 6pinowym firewire
genosajd
 
Posty: 2177
Łódź

Postprzez UMBA » 13 gru 2010, 13:46

mam pytanie bo w tej kwesti jestem zielony.

kupuje sluchawki Sennheiser HD 215. czy bedzie slychac roznice pomiedzy zintegrowana karta w lapku a zewnetrzna USB podcas produkcji kawalkow? Czy kupujac zewnetrzna karte bede mial na tyle dobry odsluch ze moje tracki beda lepsze technicznie?
UMBA
 
Posty: 3772
z tond i z tamtond

Postprzez vuad » 13 gru 2010, 14:16

victim napisał(a):gork może m-audio transit?
Chcę ją kupić ale nie wiem czy warto, czy nie dołożyć ewentualnie coś kasy i wziąć lepszą? Jak jest z latencją? Da się podpiąć klawisze+kontroler i zagrać na tym bez większych opóźnień?



nie warto
vuad
 
Posty: 873
dark:city

Postprzez DESS# » 13 gru 2010, 19:06

UMBA napisał(a):mam pytanie bo w tej kwesti jestem zielony.

kupuje sluchawki Sennheiser HD 215. czy bedzie slychac roznice pomiedzy zintegrowana karta w lapku a zewnetrzna USB podcas produkcji kawalkow? Czy kupujac zewnetrzna karte bede mial na tyle dobry odsluch ze moje tracki beda lepsze technicznie?


ale co dla samej produkcji kawałków kupujesz hd 215? to dobre combo do produkcji grania a po aktualnej cenie czyli 290 (djshop.pl) chyba lepiej znaleść jakaś alternatywę. w każdym razie słychać rozniecę. nie powala ale jest.
DESS#
moderator
 
Posty: 2492
727

Postprzez Johnny! » 27 paź 2011, 18:20

zamówiłem NI Traktor Audio 2 na usb 2.0, spodziewam się w poniedziałek kuriera to napisze parę słów jak tam ASIO i latencja ;)

edycja: interfejs dotarł, sterownik ASIO na Win 7 działa rewelacyjnie, jestem bardzo zadowolony, jest stabilny na minimalnej latencji ustawionej i wydajniejszy niż Realtek na Asio4All na latencji sporo wyżej ustawionej. Poza tym sam interfejs wielkości paczki fajek, dołączony do niego jest Traktor 2 LE który bardzo daje radę :) Polecam jak ktoś nie potrzebuje żadnych wejść (ewentualnie większego brata jeśli wejścia jednak potrzebne bo chipset ten sam jest więc wydajność powinna być identyczna)
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez jacka » 07 gru 2011, 22:09

Podepnę się pod temat - noszę się z zamiarem kupna karty, będzie mi służyła do produkcji na stacjonarce + nagrywanie intrumentów i ewentualnie jakichś wokali. Myśląc przyszlościowo chciałbym też, żeby nadawała się do współpracy z lapkiem w celu odegrania jakiegoś live'a tak więc najlepiej byłoby, żeby była na usb i miała przyzwoitą latencję.
Kapitał to max 400zł - będzie w tej cenie jakaś ciekawsza opcja niż ESI Maya 44 usb?
Avatar użytkownika
jacka
 
Posty: 26

Postprzez Zvier » 08 gru 2011, 15:01

Presonus Audiobox
Emu0204
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Johnny! » 08 gru 2011, 16:09

mysle ze STHS będzie miął mnie pochlebną opinię nt tego E-Mu.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Zvier » 08 gru 2011, 17:12

Ja mam presonusa i jestem bardzo zadowolony, jednak z chęcią przeczytam co nie tak jest z tym emiszem.
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Johnny! » 08 gru 2011, 18:41

support nie istnieje, ASIO leży i kwiczy.
Obrazek
Johnny!
moderator
 
Posty: 7582

Postprzez Southys » 08 gru 2011, 19:47

Zvier napisał(a):Presonus Audiobox
Emu0204


no kupiłem tą emu0204 usb

tak jak Tehnik wspomniał nie mogę powiedzieć nic dobrego,
ALE!!!
podkreślam ALE

karte wychwalają "specjaliści" zarówno w dj-sklepie gdzie kupiłem, oraz konsultowałem w dj shopie

wychodzi na to że w przypadku obu sklepów jestem pierwszym przypadkiem problemów z ową kartą (różnica polega na tym że dj-sklep mnie wyśmiał dj-shop stwierdził że czasem takie sytuacje bywają że dany sprzęt np kłóci się z jakimś komponentem w pc, może to być procesor, może to być ram, koleżka z djshop opowiadał że podobne problemy występowały za to np z jakimś modelem focusrite za śmierdzące 2k)

jakby co to mam na opierdol emu0204 usb (karta jest sprawna, ale nie współpracuje z moimi pc, użwałem 1 dzień, sprzedawca mi jej nie przyjął bo u niego hula jak żyleta na 96kHz ;] ) z roczną gwarancją w sklepie plus mogę dać tydzień gwarancji na rozruch, 400zł plus koszty przesyłki
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez Southys » 08 gru 2011, 19:48

Tehnik napisał(a):support nie istnieje, ASIO leży i kwiczy.



z supportem potwierdzam, nie wiem jak asio bo u mnie karta patologicznie się raczej zachowywała
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Postprzez venom » 09 gru 2011, 15:00

up

Szukam zewnętrznej karty do podpięcia głównie pod maka (produkcja + ewentualnie wokal). W monitorach mam wejścia SPDIF i COAX, więc zależy mi żeby karta miała wyjście cyfrowe (btw. różnica między analogowym a cyfrowym jest w ogóle słyszalna?).

Myślałem o ESI U24 XL. Nada się? Ktoś testował? Na allegro wisi półroczna używka za 250 zł. Warto wziąć czy jednak lepiej szarpnąć się na nówkę?
venom
 
Posty: 21

Postprzez jacka » 13 gru 2011, 04:29

Z tego co wyczytałem i z tego co tu mówicie emu0204 lepiej sobie odpuścić ... Zvier, mógłbyś powiedzieć parę słów więcej na temat tego Presonusa? Nie ma żadnych problemów z tą kartą / sterowniki są w porządku?
Avatar użytkownika
jacka
 
Posty: 26

Postprzez Zvier » 13 gru 2011, 10:37

Sterowniki działają mi pod W7 bez zarzutu. Karty używam pod abletonem (odtwarzanie) oraz StudioOne (nagrywanie). Podłączenie nie sprawia żadnych problemów ustawienie jej jest intuicyjne. Czasem pomylą się knoby, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Mój kolega kolega ma z nią tylko jeden problem:

- Po wyłączeniu laptopa i ponownym włączeniu musi odpiąć kartę z usb i podłączyć jeszcze raz. Poza tym bardzo sobie chwali.

Ja tego problemu nie mam ani na pc ani na laptopie.

Jeśli masz bardzo rozbudowane projekty (duża ilość vst i efektów) to czasem trzeba się pogłowić nad tym, żeby ustawić odpowiednie parametry. Przy standardzie i ustawieniu małej latencji granie na kontrolerze midi nie jest problemem. Plusem jest to, że jeśli masz ją podłączoną do stacjonarki to wcale nie musisz odpalać peceta (o ile nie jest odłączony od prądu), żeby sobie zacząć grać na jakimś instrumencie. Wystarczy włączyć monitory.
Zvier
 
Posty: 6961

Postprzez Southys » 13 gru 2011, 10:51

jacka napisał(a):Z tego co wyczytałem i z tego co tu mówicie emu0204 lepiej sobie odpuścić ... Zvier, mógłbyś powiedzieć parę słów więcej na temat tego Presonusa? Nie ma żadnych problemów z tą kartą / sterowniki są w porządku?


nie koniecznie, mimo problemów jakie miałem po konsultacjach z fachowcami wciąż przekonują mnie że to bardzo dobra karta (emu 0204), po prostu miałem pecha, że nie współpracowała z moim pc (tak jak mówiłem jakieś konflikty sprzętowe musiały być)
Southys
 
Posty: 1901
Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron