Szumiący kanał master w mixerze.

Sprzęt i oprogramowanie, tajemnice warsztatu | Hardware & production

Szumiący kanał master w mixerze.

Postprzez Chipsy » 18 lis 2012, 16:28

Witajcie,
a więc nie dawno jakoś na głośnikach zacząłem słyszeć głośne szumy, nawet nie kiedy przegłuszają utwór. Ogólnie sprawdzałem już na innych głośnikach i jest to wina wejścia w mixerze. Szumi tylko kanał prawego głośnika, lewy działa. Wiecie może jak to naprawić/przeczyścić i czego to jest wina? Mixer to gównany Gemini CS-02 Pro 5. Strasznie mi to przeszkadza przy robieniu przejścia, po prostu nie słysze prawie utworu wchodzącego.

Z góry dzięki!
Chipsy
 
Posty: 24

Re: Szumiący kanał master w mixerze.

Postprzez cypo » 18 lis 2012, 16:32

sprawdź kabel łączący mikser ze wzmacniaczem
cypo
 
Posty: 621

Re: Szumiący kanał master w mixerze.

Postprzez Chipsy » 18 lis 2012, 16:34

Ahh zapomniałem dodać, też zmieniałem na inny i to samo.
Chipsy
 
Posty: 24

Re: Szumiący kanał master w mixerze.

Postprzez cypo » 18 lis 2012, 16:58

a co masz podpięte do miksera? gramofony, cd czy co ? Jeśli gramofony to może sprawdź system, albo uziemienie (chociaż jakby to była wina uziemienia to by było to słyszalne na obydwu kanałach). Podłącz mikser do wzmacniacza przez wyjście record (albo jeśli masz możliwość to przez zbalansowane wyjście) i sprawdź czy też szumi, jeśli nie to najprawdopodobniej uszkodzone gniazdo master.
cypo
 
Posty: 621

Re: Szumiący kanał master w mixerze.

Postprzez Chipsy » 18 lis 2012, 17:31

Żródła dźwięku to cdj 100s. Popróbuje podpinać pod record i zdam relację. Jeżeli może być, że uszkodzone wejścia to nie opłaca się wymieniać tego? I tak nie długo chcę kupić nowy mixer bo na gemini nie chce siedzieć... :?

@Edit - Dzięki wielkie! :D Podłączyłem pod record i nie szumi już. Gra sobie jak ta lala. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Chipsy
 
Posty: 24


Powrót do Sprzęt, studio i produkcja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron